Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Rīgas Dinamo hokejisti revanšējas Novosibirskas Sibirj komandai

Rīgas Dinamo hokejisti Kontinentālās hokeja līgas kārtējā spēlē svētdien Arēnā Rīga sīvā cīņā ar 3:2 pārspēja Latvijas valstsvienības aizsarga Georgija Pujaca pārstāvēto Novosibirskas komandu Sibirj, revanšējoties par sezonas sākumā viesos piedzīvoto zaudējumu (2:3). KHL Rietumu zonas turnīra tabulā rīdzinieki pakāpušies uz sesto vietu. Nākamo cīņu dinamieši aizvadīs otrdien pret Habarovskas Amur vienību.

Šupleram prieks, ka Dinamo izturējuši pretinieku spiedienu un nosargājuši uzvaru

Salīdzinājumā ar pēdējo spēli (5:4 pret Maskavas CSKA) rīdzinieku sastāvā bija notikušas divas izmaiņas. Trešajā uzbrucēju maiņā kopā ar Ņiživiju un Suroviju saslimušā Hartigana vietā spēlēja Karamnovs, bet ceturtajā bija iekļauts Troters.

Spēle iesākās abpusēji agresīvā cīņā, taču abas komandas ļoti uzmanīgi darbojās aizsardzībā, un pagāja teju puse pirmās trešdaļas, līdz tika izveidoti pirmie bīstamie momenti pie vartiem. Rezultātu devītajā minūtē atklāja Miķelis Rēdlihs, kurš viekli apspēlēja Sibirj aizsargu un ieslidināja ripu viesu vārtos – 1:0.

Tūdaļ pat rīdzinieki nonāca skaitliskajā mazākumā, un vairākas reizes Dinamo nācās glābt Telkvistam. Bet mirkli vēlāk, izmantojot Pujaca nesaprašanos ar partneri, vienatnē pret Sibirj vārtsargu Livu izslidoja Lauris Dārziņš un precīzi raidīja ripu starp zviedra kājsargiem – 2:0.

Līdz pirmajam pārtraukumam abām komandām bija vairākas iespējas realizēt vairākumu, tajā skaitā spēlējot piecatā pret trijiem, tomēr rezultāts tā arī nemainījās. Toties jau pašā otrā perioda sākumā Ilka Heikinens ar tālu metienu pārspēja Telkvistu.

Arī turpinājumā abu komandu sastāvos bija daudz noraidījumu, un vienu no šādām iespējām trešdaļas vidū izmantoja Mārtiņš Karsums, ar ļoti spēcīgu metienu triecot ripu Sibirj vārtos. Taču pagāja tikai 15 sekundes, un pēc iespaidīga sologājiena Vladimirs Tarasenko atjaunoja vienu vārtu deficītu – 3:2.

Trešajā trešdaļā turpinājās līdzīga cīņa, kurā daudz iespēju mainīt rezultātu abām komandām nebija – ļoti precīzi un pašaizliedzīgi spēlētāji darbojās aizsardzībā. Pēdējās 10 minūtēs laukuma saimniekiem trīs reizes nācās spēlēt skaitliskā mazākumā, turklāt savainojuma dēļ komandai nevarēja palīdzēt Sandis Ozoliņš. Taču ar Telkvista un laukuma spēlētāju kopējām pūlēm izdevās nosargāt labvēlīgo iznākumu.

Par labāko spēlētāju mājinieku rindās atzina Rodrigo Laviņu.

Kontinentālā hokeja līga

Rīgas Dinamo – Novosibirskas Sibirj 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Vārti: 8:02 M.Rēdlihs – 1:0, 9:45 Dārziņš (maz.) – 2:0, 20:49 Heikinens (Petrovs, vair.) – 2:1, 32:42 Karsums (Laviņš,  vair.) – 3:1, 32:57 Tarasenko – 3:2

Metieni: 24 - 28
Soda min.: 24 - 18
Iemetieni: 40 - 28

Dinamo: Telkvists, J.Rēdlihs – Laviņš, Dārziņš – Sprukts – M.Rēdlihs, Reķis – Kr.Rēdlihs, Karsums – Mikušs – Ankipāns, Cibuļskis – Ozoliņš, Ņiživijs – Surovijs – Karamnovs, Bukarts – Džeriņš – Troters