Rīgā +3 °C
Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

Rīgas Dinamo pēcspēles metienu sērijā zaudē Jaroslavļas Lokomotiv

Rīgas Dinamo hokejisti Kontinentālās hokeja līgas kārtējā spēlē sestdien pēcspēles metienu sērijā ar 2:3 (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 0:1) piekāpās vienai no KHL Rietumu zonas līdervienībām Jaroslavļas Lokomotiv. KHL Rietumu zonas turnīra tabulā rīdzinieki saglabāja devīto vietu. Nākamo spēli dinamieši aizvadīs pirmdien pret Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto HK MVD komandu.

Spēle sākās ātrā un agresīvā cīņā. Pirmo reālu vārtu gūšanas situāciju laukuma saimnieki izveidoja piektajā minūtē, kad Lauris Dārziņš veikli apspēlēja aizsargu un izslidoja viens pret Lokomotiv vārtsargu Gelašvili – diemžēl ripa trāpīja pa vārtu pārliktni.

Bet jau īsu brīdi vēlāk dinamieši zaudēja diezgan muļķīgus vārtus. Masaļskis uz mirkli pazaudēja ripu, kas bija uzkritusi uz viņa vārtu tīkliņa ārējās malas, un šo neuzmanību nekavējoties izmantoja Zbineks Irgls – 0:1.

Viesi vadībā bija tikai nepilnas četras minūtes. Pretinieku zonā aiz vārtiem ļoti labi nocīnījās Ankipāns un izdarīja teicamu piespēli vārtu priekšā izslidojušajam Hosam. KHL labākais vārtu guvējs nekļūdījās arī šoreiz – 1:1.

Rīdzinieki turpināja spiedienu, un dažu minūšu laikā Lokomotiv vārti bija briesmās vēl vairākas reizes. Savukārt trešdaļas beigās ne bez pūlēm Dinamo izdevās izturēt divas minūtes skaitliskajā mazākumā.

Otrā perioda sākumā rīdziniekiem izdevās gūt otros vārtus. Dinamo jaunpienācējs Arnasons pacīnījās pie viesu vārtiem, viņa raidījumu atvairīja Gelašvili, taču pieslidojušais Bukarts cīņā ar pretspēlētāju raidīja ripu vārtos – 2:1. Roberts guva vārtus jau otrajā spēlē pēc kārtas.

Diemžēl līdzīgi kā pirmajā periodā rezultāts atkal ātri kļuva neizšķirts. Jaroslavļas komanda pēc zaudētajiem vārtiem aktivizējās un vienā no uzbrukumiem Vašičeks ar atkārtotu metienu panāca izlīdzinājumu 2:2.

Trešdaļas vidū lieliska iespēja atgūt vadību savai komandai bija Petrovickim. Dinamiešiem spēlējot skaitliskā mazākumā, viņš izslidoja viens pret vienu, taču raidīja ripu mazliet pāri vārtu augšējam stūrim.

Saistošajā spēlē iespējas mainīt rezultātu līdz pārtraukumam bija abām komandām, taču vārti tā arī netika gūti.

Cīņa spēkos līdzvērtīgu sāncenšu starpā turpinājās gan līdz otrās trešdaļas beigām, gan pēc pārtraukuma. Iespējas mainīt rezultātu līdz pārtraukumam bija abām komandām, turklāt pamatlaika pēdējās divas minūtes laukuma saimnieki aizvadīja skaitliskajā vairākumā, taču vārti tā arī netika gūti.

Pagarinājums pagāja jau ar diezgan izteiktu Dinamo pārsvaru, pēdējā minūtē teicama iespēja panākt uzvaru bija Spruktam, tomēr arī šajās piecās minūtēs mača uzvarētāji netika noteikti.

“Bullīšu” sērijā Ņiživijam, Bukartam un Dārziņam pārspēt sāncenšu vārtsargu neizdevās, bet Lokomotiv labā izšķirošo metienu realizēja Aleksejs Mihnovs.

Kontinentālā hokeja līga

Rīgas Dinamo – Lokomotiv 2:3 (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 0:1)

Vārti: 6:54 Irgls (Višņevskis) – 0:1, 10:32 Hosa (Ankipāns) – 1:1, 23:01 Bukarts (Arnasons) – 2:1, 27:26 Vašičeks (Kirjuhins) – 2:2, 65:00 Mihnovs - 2:3