Rīgā +4 °C
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Sentluisas Blues hokejisti pirmo reizi vēsturē izcīna Stenlija kausu

Sentluisas Blues hokejisti trešdien izšķirošajā spēlē viesos ar 4:1 (2:0, 0:0, 2:1) pārspēja Bostonas Bruins komandu, tādējādi pirmo reizi vēsturē izcīnot pasaules hokeja prestižāko un senāko balvu - Stenlija kausu. Aizraujošajā finālsērijā Blues bija pārāki septiņās spēlēs ar 4-3.

Blues ceļu uz panākumu nobruģēja jau pirmajā periodā, kad pēdējo trīs minūšu laikā Raiens O'Reilijs un kapteinis Alekss Pītrandželo izvirzīja viesus vadībā ar 2:0. Trešā perioda vidū Breidens Šenns trešo reizi pārspēja Bruins somu vārtsargu Tūku Rasku, bet vēl dažas minūtes vēlāk jau 4:0 panāca Zaks Senfords.

Lai gan Mets Grelčiks vēl paspēja vienu ripu atgūt, Bruins vairs nebija laika izglābties. Par spēles varoni kļuva Sentluisas vārtsargs Džordans Biningtons, kurš atvairīja 32 pretinieku metienus. 25 gadus vecajam kanādietim šī bija debijas sezona NHL.

Kona Smaita balvu kā šī gada Stenlija kausa izcīņas vērtīgākais hokejists saņēma nesenais Zemgus Girgensona komandas biedrs Bufalo rindās O'Reilijs, kurš 26 mačos iekrāja 23 (8+15) punktus, turklāt finālsērijas pēdējos četros mačos guva piecus vārtus.

Pēdējo reizi kāds hokejists četrās finālsērijas spēlēs pēc kārtas vārtus guvis 1985. gadā, kad to paveica toreizējais Edmontonas Oilers līderis Veins Greckis.

Zīmīgi, ka vēl 3. janvārī Blues atradās pēdējā vietā NHL regulārajā turnīrā. Aizvadītās sezonas sākumā Blues atlaida galveno treneri Maiku Jeo, kuru aizstāja viņa palīgs Kreigs Berubē.

Sentluisa sezonas turpinājumā tomēr spēja kvalificēties Stenlija kausa izcīņai, kur pirmajā kārtā izslēdza Vinipegas Jets (4-2), Rietumu konferences pusfinālā izrēķinājās ar Dalasas Stars (4-3), bet Rietumu finālā tika galā ar spēcīgo Sanhosē Sharks vienību (4-2). Iepriekšējā sezonā Blues pat nekvalificējās Stenlija kausa izcīņai.

Blues līdz šim bija vienīgā komanda no 1967. gada paplašināšanās kārtas, kas vēl nebija tikusi pie Stenlija kausa, lai gan savās pirmajās trīs sezonās (1968-1970) arī spēlēja finālā.

Blues Stenlija kausa finālā atgriezās pēc 49 gadu pārtraukuma. Savukārt Bruins ir seškārtēja NHL čempione, iepriekšējo reizi Stenlija kausā uzvarot pirms astoņiem gadiem.

Pērn Stenlija kausā triumfēja Vašingtonas Capitals, kas finālsērijā ar 4-1 pārspēja debitanti Vegasas Golden Knights, pirmo reizi vēsturē kļūstot par NHL čempioni.