Sestdiena, 28. septembris
Sergejs, Svetlana, Lana

Somijas hokejisti otro reizi kļuvuši par pasaules čempioniem

Somijas valstsvienības hokejisti otro reizi izcīnījuši pasaules čempionu titulu. Finālspēlē svētdien Bratislavā viņi ar 6:1 pārliecinoši pieveica principiālos pretiniekus Zviedrijas izlasi. Somi līdz šim vienīgo reizi zelta medaļas bija izcīnījuši 1995.gadā, kad, tāpat kā šoreiz, finālā pārspēja kaimiņus zviedrus.

Abas šīs valstis kopīgi rīkos 2012.gada pasaules hokeja čempionātu.Spēli abas komandas iesāka ļoti piesardzīgi, lielāko uzmanību pievēršot savu vārtu drošībai, tāpēc reālu vārtu gūšanas iespēju bija diezgan maz. Pirmajās minūtēs mazliet aktīvāki bija somi, bet pirmās trešdaļas otrā puse jau pagāja ar zviedru pārsvaru.

Pirmajās minūtēs pēc pārtraukuma Somijas hokejistiem bija 2 – 3 labas vārtu gūšanas iespējas. Taču tad iniciatīvu pārņēma zviedri un drīz vien izvirzījās vadībā. Kļūdījās somu aizsargs Jākola, un vārtsargs Vehanens nenoreaģēja uz negaidītu Magnusa Pējervi metienu vārtu augšējā stūrī – 1:0 Zviedrijas labā.

Turpinājumā pārmaiņus savu meistarību bija jādemonstrē abiem vārtsargiem Vehanenam un Fastam. Zviedri saglabāja minimālo pārsvaru līdz pēdējai minūtei - septiņas sekundes līdz otrās trešdaļas beigām Jarko Immonens sodīja pretiniekus par noraidījumu – 1:1.

Pirms pārtraukuma labi iesākto Somijas hokejisti turpināja trešās trešdaļas sākumā, nepilnas minūtes laikā gūstot divus vārtus. Vispirms, atņēmuši pretieniekiem ripu viduszonā, pretuzbrukumā izslidoja Pilstrēms un Nokelainens, bet drīz pēc tam no vārtu priekšas precīzi meta Niko Kapanens – 3:1.

No šokējošā perioda sākuma zviedri tā arī īsti vairs neatguvās. Somijas hokejisti ļoti organizēti nospēlēja aizsardzībā un ik pa brīdim lika panervozēt pretiniekiem ātrajos uzbrukumos.

Spēles iznākums tika galīgi izšķirts trīs minūtes līdz pamatlaika beigām, kad Janne Pesonens pirmais uztvēra no apmales atlēkušo ripu un ceturto reizi to ieraidīja vārtos. Pusminūti vēlāk piektos vārtus iemeta Mika Pīorala, bet pēdējā minūtē Anti Pilstrēms ar sestos.

Čempionāta finālos kaimiņvalstu hokejisti tikās ceturto reizi – no līdzšinējām trijām spēlēm zviedri bija vinnējuši divās.

Kā zināms, spēlē par bronzas medaļām Čehijas hokejisti ar 7:4 pieveica Krieviju.

Pasaules čempionāts hokejā

Fināls
Zviedrija – Somija 1:6 (0:0, 1:1, 0:5)
Vārti
: 27:40 Pējervi – 1:0, 39:53 Immonens (Pesonens, Koivu, vair.) – 1:1, 42:35 Nokelainens (Pilstrēms) – 1:2, 43:21 Kapanens (Āltonens, Komarovs) – 1:3, 56:41 Pesonens (Granulnds) – 1:4, 57:16 Pīorala (Koivu, Saolmela) – 1:5, 59:05 Pilstrēms (Lajunens, Salmela) – 1:6
Metieni: 33 - 32
Soda min.: 8 - 4

Noslēguma tabula: 1.Somija, 2.Zviedrija, 3.Čehija, 4.Krievija, 5.Kanāda, 6.Norvēģija, 7.Vācija, 8.ASV, 9.Šveice, 10.Slovākija, 11.Dānija, 12.Francija, 13.Latvija, 14.Baltkrievija, 15.Austrija, 16.Slovēnija.