Piektdiena, 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Trīskārtējo KHL labāko tiesnesi Odiņu atkārtoti nepielaiž pasaules čempionāta tiesāšanai

Latvijas tiesnesis Eduards Odiņš kārtējo reizi nav iekļauts starp tiesnešiem, kas apkalpos maijā Čehijā paredzētā pasaules hokeja čempionāta spēles, paziņojusi Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF).Pērn rudenī paplašinātajā sarakstā bija iekļauti 32 galvenie tiesneši, starp kuriem bija arī Odiņš, kā arī 26 līnijtiesneši.

Savukārt tagad saraksts saīsināts līdz 16 galvenajiem tiesnešiem un 16 līnijtiesnešiem, bet Odiņa starp viņiem vairs nav.Arī pirms pērnā gada pasaules čempionāta Odiņš tika iekļauts paplašinātajā tiesnešu sarakstā, tomēr galīgajā sastāvā viņš neiekļuva.Odiņš 2011.gada pasaules čempionātā Slovākijā pirmoreiz darbojās kā galvenais tiesnesis, tomēr vēlākajos turnīros Latvijas tiesneši vairs nav darbojušies.Iepriekšējo četru gadu laikā Odiņš trīs reizes atzīts par Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonas labāko tiesnesi.Starp pasaules čempionāta tiesnešiem iekļauts bēdīgi slavenais čehu arbitrs Vladimirs Šindlers, kurš Latvijas hokejistiem labā atmiņā palicis no 2005.gada pasaules čempionāta, kad Latvijas valstsvienība ar rezultātu 1:3 zaudēja ASV izlasei. Toreiz Šindlers spēles laikā neieskaitīja divus Latvijas izlases gūtos vārtus, lai gan ripa pusotras minūtes laikā divas reizes acīmredzami šķērsoja vārtu līniju.Šis Šindleram būs jau vienpadsmitais pasaules čempionāts.Savukārt starp tiesnešiem nav cits čehs Antonīns Jeržābeks, kura strīdīgi lēmumi pērn Latvijai liedza sasniegt pasaules čempionāta ceturtdaļfinālu.Tāpat pasaules čempionātā tiesās zviedrs Markuss Vinerborgs, kurš 2010.gadā kļuva par pirmo eiropieti, kas vadījis spēles Nacionālajā hokeja līgā (NHL).Pasaules čempionāts no 1. līdz 17.maijam risināsies Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā. Latvija A apakšgrupā tiksies ar Zviedriju, Kanādu, Čehiju, Šveici, Franciju, Vāciju un Austriju.