Rīgā +22 °C
Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

VIDEO, FOTO: Girgensona divi gūtie vārti tomēr neglābj Sabres no neveiksmes

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons otrdien izcēlās ar diviem gūtiem vārtiem NHL regulārā turnīra spēlē, bet viņa pārstāvētā Bufalo Sabres komanda savā laukumā ar 2:4 (0:0; 1:1; 1:3) atzina Detroitas Red Wings pārākumu. Latvieti, kuram šī bija pirmā divu gūto vārtu spēle NHL karjerā, atzina par mača spožāko zvaigzni.

Latvietis otrā perioda ievadā no pašas vārtu priekšas atklāja rezultātu, tomēr turpinājumā viesi Red Wings guva trīs vārtus pēc kārtas. Mača 58.minūtē Girgensona otrie vārti skaistā caurgājienā vēl atgrieza cerības, bet piecas sekundes pirms pamatlaika beigām Detroitas krievu zvaigzne Pavels Dacjuks raidīja ripu tukšos vārtos. Sabres komandai tā bija 17.neveiksme pēdējos 19 mačos, bet Red Wings panākums pietuvinājis dalībai play-off.

Zemgus 18:11 minūtēs (4:21 mazākumā) uz ledus veica četrus metienus, izpildīja divus spēka paņēmienus, bloķēja vienu pretinieku raidījumu, uzvarēja četros no 11 iemetieniem un tika pie neitrāla lietderības koeficienta. Girgensonam debijas sezonas 67 mačos 22 (8+14) rezultativitātes punkti un -6 lietderība. Viņš realizējis astoņus no 109 metieniem jeb 7,3%. Vārtus Zemgus nebija guvis kopš 26.februāra.

Vienības galvenais treneris Teds Nolans pēc spēles atzina - komanda var mācīties, skatoties Girgensona spēli: "Nav svarīgi, cik viņš ripas iemet - Girgensons tik un tā ir labākais hokejists mūsu komandā. Kāpēc? Tāpēc, ka viņš šo spēli spēlē pareizi. Latvietis cīnās abos laukuma galos. Girgensons spēlē ar kaisli un veic tās lietas, ko dara visi labie hokejisti. Viņš šovakar bija lielisks."

Sabres šosezon atlikušas vēl trīs regulārā čempionāta spēles. Bufalo hokejisti ir pārliecinoši NHL pastarīši (51 punkts 79 spēlēs) un sezonu noslēgs pēdējā vietā. Nākošā spēle Bufalo ceturtdien Ņujorkā ar Rangers, divas dienas vēlāk Bostonā jātiekas ar līgas līderiem Bruins, bet svētdien savā laukumā sezonas pēdējā spēle ar Ņujorkas Islanders.

Kā zināms, Nolans vienojies par pilnvērtīgu sadarbību ar klubu uz nākamajām trim sezonām, bet no 9.maija vadīs Latvijas hokeja izlasi, visticamāk, pēdējā turnīrā - pasaules čempionātā Minskā. Sagaidāms, ka turnīrā piedalīsies arī 20 gadus vecais Girgensons, kurš pieaugušo izlases sastāvā debitēja 2013.gada čempionātā, bet februārī piedalījās arī Soču olimpiskajās spēlēs.