Rīgā +20 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Znaroka vadītie Dinamo ar pirmo mēģinājumu pie Gagarina kausa netiek; būs sestais mačs

Latvijas hokeja speciālistu Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītie KHL čempioni Maskavas Dinamo pirmdien savā laukumā vēl nespēja savā labā noslēgt Gagarina kausa finālsēriju pret Čeļabinskas Traktor - zaudējums ar 3:4, taču saglabā vadību sērijā līdz četrām uzvarām - 3:2.

Pats spēles sākums maskaviešiem izvērtās ārkārtīgi nesekmīgs, pirmo deviņu minūšu laikā zaudējot trīs vārtus. Vispirms izgājienā izcili precīzs bija Traktor uzbrucējs Staņislavs Čistovs, sekoja Antona Glinkina teicamais metiens un Vladimira Antipova raidījums uzreiz pēc iemetiena - Aleksandrs Jerjomenko Dinamo vārtos bezspēcīgs. Atlikušajās pirmā perioda minūtēs reizi Dinamo spēlēja arī mazākumā, to sekmīgi izturot.

Otrais periods laukuma saimniekiem Dinamo padevās pilnīgi pretējs. Ar nepilnas minūtes starpību vārtus guva čehu leģionāri Mareks Kvapils (precīzs raidījums tālajā stūrī) un Jakubs Petružaleks, kurš vārtos trieca Maikla Gārneta atsisto ripu. Kad mača 35.minūtē Sergejs Soins ātrajā uzbrukumā raidīja ripu starp Gārneta kājsargiem, tribīnes burtiski eksplodēja - 3:3.

Arī trešajā periodā cīņa ritēja par katra laukuma centimetru, jo uzvaras cena bija ļoti augsta - maskaviešiem panākums ļautu tikt pie Gagarina kausa, kamēr Traktor cerēja pagarināt sēriju līdz sestajam mačam Čeļabinskā. Un nepilnas piecas minūtes līdz pamatlaika beigām čeļabinskiešiem izdevās atgūt vadību - pēc ne pārāk sarežģīta Andreja Kosticina plaukstas metiena Jerjomenko kapitulēja ceturto reizi. Atlikušajā laikā Dinamo visiem spēkiem uzbruka, beigās noņemot arī vārtsargu, tomēr Traktor uzvaru nosargāja - 4:3. Līdz ar to rezultāts sērijā kļuvis 3:2 Dinamo labā.

Sērijas sestā spēle trešdien plkst.16 pēc Latvijas laika notiks Čeļabinskā. Ja būs nepieciešams septītais mačs, tas norisināsies Maskavā.

Līdz šim KHL vēsturē reizi finālsērija noslēgusies piecās spēlēs, bet pārējos trīs mēģinājumos bijušas nepieciešamas visas septiņas. Arī pērn, kad Maskavas Dinamo atspēlējās no 1:3 pret Omskas Avangard, triumfējot septītajā spēlē viesos.