Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

Zviedrijas hokejisti pusfinālā pārspēj pasaules čempionus čehus

Pasaules hokeja čempionāta pirmajā pusfināla spēlē Zviedrijas valstsvienība ar 5:2 uzvarēja pašreizējos čempionus čehus, revanšējoties par zaudējumu pagājušā gada turnīra pusfinālā. Finālā zviedri spēlēs pirmo reizi kopš 2006.gada. Savukārt Čehijas izlase, kura šajā turnīrā nebija zaudējusi nevienā līdzšinējā spēlē, līdz ar to nolikusi pasaules čempionu pilnvaras.

Piektdien vakarā notiks otrais pusfināla mačs Somija – Krievija.Pirmā trešdaļa aizritēja diezgan piesardzīgā cīņā. Mazliet aktīvāki uzbrukumā – sevišķi perioda otrajā pusē – bija Čehijas hokejisti, kuri izveidoja 2 – 3 reālas vārtu gūšanas iespējas un pārbaudīja vārtsarga Fasta meistarību. Pie Paveleca vārtiem bīstams moments faktiski bija tikai viens.Otrajā trešdaļā bija nospēlētas tikai 46 sekundes, kad čehi izvirzījās vadībā. Pēc Mihaleka piespēles no laukuma stūra ripu vārtu priekšā pielaboja Patriks Eliašs. Taču jau četras minūtes vēlāk zviedri panāca izlīdzinājumu – skaitliskajā vairākumā ar tālu metienu Pavelecu pārspēja Patriks Berglunds.Turpinājumā iniciatīva jau piederēja Zviedrijas komandai, un piecas minūtes līdz otrajam pārtraukumam Mikaels Baklunds ar viltīgu metienu pretuzbrukumā izvirzīja vadībā zviedrus – 2:1. Perioda izskaņā viņiem bija divas lieliskas iespējas palielināt pārsvaru, taču Luī Ēriksons nespēja realizēt soda metienu, bet viņa komandā kopā – lielo skaitlisko vairākumu pusotras minūtes garumā.Trešajā periodā Zviedrijas hokejisti diezgan sekmīgi atvairīja čempionu uzbrukumus un devītajā minūtē panāca 3:1 – izgājienu trijatā pret vienu aizsargu pabeidza Džimmijs Ēriksons. Brīdi vēlāk pēc vēl viena pretuzbrukuma ripa trāpīja pa čehu vārtu pārliktni, bet vēl pēc dažām minūtēm burzmā vārtu priekšā veiklākais bija Markuss Krīgers – jau 4:1.Eliašam vēl izdevās vienus vārtus atgūt, taču 47 sekundes līdz beigām Berglunds ieraidīja ripu tukšos vārtos.Pagājušā gada pasaules čempionātā nākamie čempioni Čehijas hokejisti zviedrus pārspēja pēcspēles metienu sērijā (3:2).

Pasaules čempionāts hokejā

Pusfināls
Čehija – Zviedrija 2:5 (0:0, 1:2, 1:3)
Vārti
: 20:46 Eliašs (Mihaleks, Židlickis) – 1:0, 24:34 Berglunds (Ekmans-Larsons, vair.) – 1:1, 35:10 Baklunds (Šēgrens) – 1:2, 48:07 Dž.Ēriksons (Baklunds) – 1:3, 52:29 Krīgers (Tedenbijs) – 1:4, 54:22 Eliašs (Vorāčeks) – 2:4, 59:13 Berglunds (Petrašeks, tukšos vārtos) – 2:5
Metieni: 37 - 48
Soda min.: 6 - 2