Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Sebastjans Fetels svētdien svinēja savu pirmo uzvaru F-1 čempionātā šosezon, finišējot pirmais Malaizijas Grand Prix izcīņā.

* FOTO: Malaizijas Grand Prix izcīņa

Trešais starts sezonā Fetelam beidzot bija veiksmīgs. Vācietis bija labākais kvalifikācijas sacensībās abos iepriekšējos posmos Bahreinā un Austrālijā, taču uzvarēt sacensībās viņam neļāva tehniskas ķibeles. Malaizijas posmā Fetels jau pirmajā līkumā izvirzījās vadībā. Ne reizi sacensību laikā viņa uzvara nebija apdraudēta.

Polis Roberts Kubica ar Renault pirms nedēļas Melburnā finišēja otrais un pozitīvo sezonas sākumu turpināja Malaizijā ar finišu ceturtajā vietā. Vācietis Adrians Zutils (Force India) finišēja piektais.

Kvalifikācijas neveiksminiekiem McLaren un Ferrari (kļūdaini novērtējot laika apstākļus, abas komandas kvalifikācijā palika otrā desmita pašās beigās) tomēr izdevās tikt pie ieskaites punktiem. Pasaules eksčempions Lūiss Hamiltons finišēja sestais, brazīlietis Felipe Masa ierindojās septītajā vietā, bet pašreizējais čempions Džensons Batons mērķi sasniedza astotais.

Pēdējos apļus ar Batonu sīvi cīnījās divkārtējais pasaules čempions Fernando Alonso, taču pēdējā apļa sākumā neizturēja viņa Ferrari dzinējs un spānis bija spiests izstāties.

Pie pirmajiem ieskaites punktiem tika spānis Haime Algersuari (Toro Rosso) un sezonas debitants Niko Hulkenbergs (Williams), kuri finišēja attiecīgi devītajā un desmitajā pozīcijā.

Čempionāta kopvērtējumā līderis ar 39 punktiem ir Masa, pa 37 punktiem ir Alonso un Fetelam, bet pašreizējais čempions Batons, kā arī Rosbergs seko ar 35 punktiem.

Konstruktoru kausa izcīņā pirmajā vietā ar 76 punktiem ir Ferrari, seko McLaren (66), Red Bull (61) un Mercedes (44).

Nākamais posms notiks 18.aprīlī Šanhajā (Ķīna).