Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

Hamiltonam pirmais pole position sezonā

Pasaules Pirmās formulas (F-1) čempions Lūiss Hamiltons sestdien Valensijā (Spānija) izcīnīja uzvaru Eiropas Grand Prix izcīņas kvalifikācijā. Šis McLaren pilotam ir pirmais pole position sezonā.

24 gadus vecais britu pilots, iepriekšējā posma Ungārijā uzvarētājs, izcīnīja savu 14.pole position karjerā. Sestdien kvalifikācijas sacensībās viņš tikai par 0,031 sekundi pārspēja savu komandas biedru Heiki Kovalainenu. Hamiltons iepriekšējo reizi startēja no pirmās pozīcijas pagājušā gada Ķīnas Grand Prix izcīņā.

Brazīliešu pilots Rubenss Barikello (Brawn GP) ierindojās trešajā vietā, bet viņa komandas biedrs un pasaules čempionāta līderis Džensons Batons uzrādīja piekto labāko rezultātu. Starp abiem Brawn GP pilotiem iespraucās vācietis Sebastjans Fetels no Red Bull.

Ferrari komandas pilots Kimi Raikenens startēs no sestās vietas, Niko Rosbergs ar Williams ir septītais, bet mājinieku favorīts Fernando Alonso (Renault) uzsāks sacīkstes no astotās vietas.

Felipi Masu aizstājošais itāļu testu pilots Luka Badoers startēja neveiksmīgi un kvalifikācijā palika pēdējā, 20.vietā.