Markess nodrošina savu sesto MotoGP čempiona titulu

Spānis Marks Markess no Repsol Honda komandas svētdien izcīnīja uzvaru pasaules motošosejas čempionāta 15.posma - Taizemes Grand Prix - sacensībās MotoGP ieskaitē, nodrošinot savu sesto čempiontitulu.

Lai Markess izcīnītu titulu, viņam svētdien pietika ar ceturto vietu, taču spānis finišēja pirmais un priekšlaicīgi nodrošināja zelta medaļu.

Markess visu sacīksti bija pacietīgi aiz pole-position izcīnījušā francūža Fabio Kvartararo (Petronas Yamaha) muguras, priekšpēdējā aplī viņu apdzīdams. Lai gan francūzis atguva savu pirmo vietu, tomēr Markess pēdējā līkumā vēlreiz pabrauca konkurentam garām un svinēja uzvaru.

Uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Markesa tautietis Maveriks Vinjaless (Monster Energy Yamaha), ceturtais bija itālis Andrea Doviciozo (Ducati), piekto vietu ieņēma spānis Alekss Rins (Suzuki Ecstar), bet pirmo sešinieku noslēdza Itālijas braucējs Franko Morbidelli (Petronas Yamaha).

Markess karjeras laikā izcīnījis 79 uzvaras.

Ar sešiem tituliem viņš atpaliek tikai no itāļiem Valentīno Rosi un Džakomo Agostīni, kuri attiecīgi savu septīto un astoto titulu izcīnīja 2009. un 1975.gadā.

Markess ir seškārtējs pasaules čempions un pēdējo četru gadu MotoGP klases uzvarētājs. Spānis prestižākajai klasei pievienojās 2013.gadā un jau savā debijas sezonā kļuva par čempionu.

Tāpat Markesam ir pa vienam titulam Moto2 klasē un 125 kubikcentimetru klasē.

Markess kopvērtējumā iekrājis 325 punktus, otrais ar 215 punktiem ir Doviciozo, bet trešo vietu ar 167 punktiem ieņem Rins.

Šogad tiks aizvadīti 19 posmi, sezonai noslēdzoties novembrī Valensijā.