Ceturtdiena, 18. aprīlis
Laura, Jadviga

Skujiņš pirmo reizi karjerā kļūst par Latvijas čempionu grupas braucienā

Šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš svētdien pirmo reizi karjerā tika kronēts par Latvijas čempionu grupas braucienā.

Skujiņš sacensību otrajā pusē aizgāja atrāvienā un izcīnīja pārliecinošu uzvaru, lepnā vientulībā sasniegdams finišu, kas šogad bija Kuldīgā. Carnikavietis 166 kilometrus garās distances finišu sasniedza pēc trim stundām 54 minūtēm un 22 sekundēm.

Tikmēr sudrabu izcīnīja Aleksejs Saramotins, kurš ar septiņām zelta godalgām ir titulētais Latvijas čempionātā grupas braucienā. Viņš Skujiņam zaudēja divas minūtes un deviņas sekundes.

Pie bronzas godalgas tika Andžs Flaksis, kurš bija trīs minūtes un 52 sekundes lēnāks par uzvarētāju. Sešas sekundes aiz goda pjedestāla finišēja iepriekšējo divu gadu čempions Krists Neilands, bet vēl sešas sekundes lēnāks bija Emīls Liepiņš. Pirmo sešinieku noslēdza Viesturs Lukševics.

Šogad čempionātā riteņbraucēji veica 166 kilometru garu distanci. Pēdējie 40 kilometru tika veikti pa Kuldīgas pilsētas ielām izveidoto apli.

Savukārt U-23 vecuma grupā par Latvijas čempionu tika kronēts Alekss Jānis Ražinskis, kurš finišēja pēc četrām stundām un trim sekundēm, bet pie sudraba tika Ēriks Toms Gavars. Tikmēr pērnā gada čempions Mārtiņš Pluto distances laikā izstājās.

Skujiņš ir pērnā gada Latvijas čempions individuālajā braucienā.

Jau nākamnedēļ viņš startēs prestižajā daudzdienu velobraucienā Tour de France, kurā Trek-Segafredo komandas pārstāvis startēs ar sarkanbaltsarkano karogu uz krekla.

Jau ziņots, ka ceturtdien Latvijas čempionātā individuālajā braucienā uzvaru svinēja Neilands.