62% organizāciju atzina, ka pašlaik izmanto vienotu drošības politiku fiziskajām un virtuālajām vidēm, un tikai nedaudz mazāk par pusi no tiem uzskata, ka šis ir pagaidu pasākums, līdz virtuālajai infrastruktūrai tiks izstrādāta sava politika.
Eksperti uzskata, ka šāda pieeja izjauc virtuālās vides veiktspējas un drošības līdzsvaru. Atšķirībā no specializētajiem risinājumiem fiziskajām ierīcēm paredzētajiem tradicionālajiem aizsardzības līdzekļiem ir nepieciešams katrā virtuālajā mašīnā instalēt parakstu datubāzu un skenēšanas dzinēja kopiju. Tas var izraisīt nevēlamas parādības, piemēram, «brāzmainu» skenēšanu un atjaunināšanu, kas ievērojami palēnina mitinātājservera darbību un pat izraisa tā avārijas apturēšanu.
«Šādas situācijas iemesls galvenokārt slēpjas uzņēmēju nepietiekamā informētībā par virtuālās vides aizsardzības jautājumiem. Neraugoties uz virtualizācijas tehnoloģiju arvien pieaugošo popularitāti, daudzi uzņēmumi visai bezrūpīgi izturas pret ITdrošības problēmām. Runa ir gan par nepietiekamu risku novērtējumu– daudziem ITspeciālistiem ir raksturīgi maldi par virtuālās infrastruktūras paaugstinātu drošību, gan uzņēmumu zemo informētības līmeni par specializētajiem aizsardzības risinājumiem. Runājot par tiem, nesen tirgū ir nonākusi programmatūra Kaspersky Security for Virtualization, kas ir izstrādāta, ņemot vērā virtualizācijas īpatnības,» pētījuma rezultātus komentē Kaspersky Lab korporatīvo izstrādājumu virziena jaunajos tirgos vadītājs Vladimirs Udalovs.
Vienlaikus eksperti prognozē, ka nākotnē specializēto risinājumu popularitāte pieaugs. Piemēram, lielākā daļa Eiropas uzņēmumu (61%) par svarīgāko aizsardzības risinājumu īpašību uzskata spēju nodrošināt aizsardzību, neapdraudot ITinfrastruktūras veiktspēju, kā arī iespēju centralizēti pārvaldīt virtuālo un fizisko vižu aizsardzību (58%). Šādu līdzsvaru var panākt, tikai izmantojot virtuālās vides aizsardzībai pielāgotus risinājumus, kas neprasa antivīrusu līdzekļa instalēšanu katrā mašīnā.
Ar aptaujas rezultātiem sīkāk var iepazīties virtuālo vižu drošībai veltītā informatīvā portāla sadaļā «Ekskluzīvi materiāli». Lai iegūtu piekļuvi pētījumam, pietiek veikt vienkāršu reģistrēšanās procedūru.