Nevienam nav noslēpums, ka lielā daļā ar skārienekrānu aprīkoto viedtelefonu lietotāja interfeisā izmantots ar pirkstu pārbīdāms slēdzītis kā telefona atbloķētājs. Lai arī šīs funkcionalitātes patentēšanas process izrādījās ilgs (tas tika iesākts līdz ar pirmo iPhone 2007. gadā un tika izsniegts Apple 2010. gada novembrī ar Eiropas patentu reģistra Nr. EP1964022), kā teikt, kas lēni nāk, tas labi nāk – divas no trim Apple iesniegtajām prasībām atzīt intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu no Motorola puses Minhenes Apgabaltiesa atzina par pamatotām.
"Izglābās" tikai Xoom planšetē izmantotais risinājums, kur slēdzīša vietā ir izmantots aplis, kurā ierīces atbloķēšanai ar pirkstu jāveic kustība no centra uz apļa malu (sk. attēlu galerijā).
Protams, nav ne mazāko šaubu, ka Motorola šo lēmumu pārsūdzēs, savukārt, Apple no savas puses darīs visu, lai tiktu atzīts pārkāpums arī Xoom atbloķēšanas grafiskajā implementācijā.
Ņemot vērā, ka gan ASV, gan EU uzraugošās institūcijas, apstiprinot Google - Motorola darījumu, atļaujas tekstā norādīja uz to, ka SEP (Standard Essential Patents) patentus nav pielaujami izmantot ārpus FRAND licencēšanas ietvariem, un Google ar 12,5 mljrd. USD dārgo, taču FRAND ierobežoto Motorola patentu portfeli var nonākt sava veida pata pozīcijā patentu kara labirintos.
Vairāk informācijas – IP eksperta Floriana Millera blogā.
Cita starpā, F. Millers pats ir Galaxy note un Android telefona lietotājs un norāda, ka Note izmantots Xoom līdzīgs atbloķēšanas risinājums, kurš viņam nešķiet lietotājam draudzīgs un, visticamāk, vēl mazāka izmēra ekrānā kļūst pavisam grūti lietojams.
Kā norāda eksperts, ir maz ticams, ka Slide-to-unlock var kļūt par iemeslu importa aizliegumam, taču norāda uz to, ka, Motorola meklējot apkārtceļu šim Apple patentam, visticamāk, pasliktinās ierīču lietošanas ērtumu.
Jāpiemetina, ka Motorola ne tuvu nav vienīgais Slide-to-unlock izmantotājs industrijā, un par šī patenta radīto apdraudējumu bažījās arī Korejas premjers.
Papildus šim procesam Minhenē iesācies arī Microsoft process pret Motorola par patentaEP1040406pārkāpumu.
Nav ne mazāko šaubu, ka šī gada laikā cīņās patentu karā risināsies ne pa jokam. Pagājušais zināmā mērā bija bruņošanās sacensības un izlūktriecienu gads…
Kā jau parasti – laiks rādīs.