Piena Ceļš slēpj noslēpumainu galaktiku
"Mēs veicām neskaitāmas simulācijas, kurās variējām ar perturbācijas avota masu un attālumu," S.Čakrabarti žurnālam National Geographic stāstīja, ka doma par kosmisko kaimiņu radās, pamanot mīklainas aktivitātes Piena Ceļa nomalē. Perturbācija ir debess ķermeņa reālās orbītas novirzīšanās no teorētiski aprēķinātās citu ķermeņu gravitācijas ietekmē.
Atbilstošākā simulācija rāda, ka nepamanītā galaktika masas ziņā ir aptuveni simtreiz vieglāka par Piena Ceļu. Tajā pietiktu vietas 10 miljardiem tādu zvaigžņu kā Saule, un tā varētu būt tikpat liela, cik spožākā mūsu pavadošā galaktika — Lielais Magelāna Mākonis.
Patlaban galaktika atrodoties aptuveni 300 tūkstošu gaismas gadu attālumā, tas ir divreiz tālāk nekā attālums līdz Lielajam Magelāna Mākonim. Taču datorsimulācija rāda, ka tas pārvietojas pa izstieptu orbītu un pirms 300 miljoniem gadu izskrējis cauri Piena Ceļam tikai 16 tūkstošu gaismas gadu attālumā no mūsu galaktikas centra. Pat Zeme atrodas tālāk no šī centra.
S.Čakrabarti pieļauj, ka galaktika nav saskatāma tāpēc, ka tajā nav spožu zvaigžņu, kādas ir, piemēram, Lielajā Magelāna Mākonī. Iespējams, šī galaktika ir mirusi un tajā ir tikai izdegušas zvaigznes un gāze. Turklāt datorsimulācija rāda, ka šī galaktika slīd tajā pašā virzienā, kur Piena Ceļš un ir paslēpusies aiz bieza gāzu un putekļu mākoņa. Ja tā, cerības ieraudzīt šo kaimiņieni ir ļoti vājas.
Uzmanību!
Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.