Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Sestdiena, 28. decembris
Inga, Irvita, Ivita, Ingeborga

WP8 viedtālruņa Nokia Lumia 925 apskats

Nokia ierīču un pakalpojumu nodaļa lēnām, bet neapturami tiek iekļauta Microsoft struktūrās, taču Nokia radītie Windows Phone produkti ir ne tikai saražoti kuplā skaitā, bet arī iemantojuši lielu popularitāti. Piemēram, budžeta klases Nokia Lumia 520 ir šobrīt populārākais Windows Phone viedtālrunis pasaulē un cik man zināms, tas ir ļoti pieprasīts arī Latvijā.

Pavisam nesen Latvijā pārdošanā nonākušais Nokia Lumia 925 tehniski ir ļoti līdzīgs somu telekomunikāciju uzņēmuma veidotajam flagmanim Nokia Lumia 920, kas Latvijas veikalu plauktus sasniedza šī gada pavasarī. Tomēr vislielākās izmaiņas ir redzamas uzreiz – Lumia 925, salīdzinot ar Lumia 920, ir kļuvusi par mazāku, vieglāku un krietni seksīgāku ierīci. Nokia pēc ilgiem laikiem ir atgriezusies pie alumīnija izmantošanas savu viedtālruņu korpusu veidošanā un tas ir ļoti atzīstams solis. Jaunajā viedtālrunī izmantots citas tehnoloģijas displejs (AMOLED), tam ir uzlabota kamera un paplašinātas programmatūras iespējas.Tomēr tieši korpuss ir tas, kas patiešām uzrunā un ja no Lumia 920 iegādes atturēja telefona lielais izmērs un svars, pavisam noteikti iesaku apskatīt Lumia 925.

Nokia Lumia 925 salīdzinājums ar Nokia Lumia 920

Jau pašā apskata sākumā minēju, ka Lumia 925 pa lielam ir veidots uz Lumia 920 bāzes un tehniskajā ziņā nav kardinālas atšķirības. Tomēr abas ierīces nav identiski vienādas un salīdzinošā aspektā pastāstīšu par Lumia 925 tehnisko aprīkojumu. Kas tad ir mainījies salīdzinot ar Lumia 920?

Ierīce

Nokia Lumia 925

Nokia Lumia 920

Displejs

4.5 collas, AMOLED (768 x 1280, 332 ppi)

4.5 collas, IPS LCD (768 x 1280, 332 ppi)

Procesors

1.5 GHz divkodolu Qualcomm Snapdragon (MSM8960)

1.5 GHz divkodolu Qualcomm Snapdragon (MSM8960)

Operatīvā atmiņa

1 GB

1 GB

Iebūvētā atmiņa

16 GB

32 GB

Kameras

8.7 MP aizmugurējā (1080p, PureView, Carl Zeiss optika, optiskā attēla stabilizācija), 1.2 MP priekšējā (720p)

8.7 MP aizmugurējā (1080p, PureView, Carl Zeiss optika, optiskā attēla stabilizācija), 1.2 MP priekšējā (720p)

Akumulators

2000 mAh (nenomaināms)

2000 mAh (nenomaināms)

Izmēri un svars

129 x 70.6 x 8.5 mm, 139 g

130.3 x 70.8 x 10.7 mm, 185 g

Lumia 925 ir lielisks AMOLED displejs

Ekrāna izmērs ir palicis nemainīgs – 4.5 collas un arī izšķirtspēja nav mainījusies – 768 x 1280 pikseļi (332 ppi). Tomēr jaunajam Lumia 925 ir izmantots AMOLED tipa displejs. Patiesībā AMOLED displeju ir saņēmuši vairāki jaunie Nokia Lumia sērijas viedtālruņi, arī Lumia 928 un Lumia 1020. AMOLED displejiem ir vairākas priekšrocības salīdzinot ar LCD displejiem un īpaši jūtami tie ir tieši Windows Phone ierīcēm. AMOLED displeji spēj labāk attēlot melno krāsu un tiem ir augstāks kontrasta līmenis. Bez tam, AMOLED displeju izmantošana ļauj samazināt enerģijas patēriņu un padarīt ierīci plānāku un vieglāku. Tāpat AMOLED displejiem ir labāki skata leņķi salīdzinot ar LCD. Displejs ir ļoti košs, labi saskatāms arī Saules gaismā pateicoties Nokia ClearBlack tehnoloģijai un to var vadīt pat ar cimdiem rokās gluži tāpat kā vairumu citu šī gada Nokia Lumia sērijas viedtālruņu.

Tomēr AMOLED displeji nav gluži perfekti, tie grēko ar precīzu krāsu attēlošanu, un, Nokia to apzinoties, piedāvā iespēju pielāgot krāsu iestatījumus (piesātinājumu un temperatūru), tādējādi varēsim ļoti smalki pielāgot ierīces krāsu attēlojumu. Lumia 925 displejs ir pārklāts ar stiprināto Gorilla Glass 2 aizsargstiklu, kas sānos ir viegli izliekts, lai padarītu ērtāku pirkstu slidināšanu.

Līdz ar telefonam uzstadīto svaigāko programmatūras atjauninājumu (Amber), telefons spēj attēlot pareizu laiku pat aizbloķētā stāvoklī. Līdzīgi kā to darīja senāki Nokia veidoti Symbian telefoni vai nesen prezentētais Motorola Moto X Android viedtālrunis. Tas ir ļoti ērti, jo tagad pareizu laiku varēsim apskatīt arī bez ekrāna atbloķēšanas. Diemžēl šajā skatā netiek attēloti nelasīto ziņu, neatbildēto zvanu informācija. Tā kā ierīce izmanto AMOLED displeju, kas nepatērē enerģiju tajos apgabalos, kur attēlo melno krāsu, tad šī funkcija īpaši nesamazina ierīces darbības laiku. Pēc noklusējuma ekrāns pilnībā tiks atslēgts pēc 15 minūšu dīkstāves, bet lietotājs var likt telefonam to rādīt visu laiku vai atslēgt pilnībā. Tāpat ir iespējams šo funkciju atslēgt uz nakti (norādot konkrētu laiku), līdzīgi kā Apple produktiem ar “nakts” režīmu. Šajā režīmā laiks tiek attēlots ar sarkaniem burtiem un neizgaismos istabu.


Savelkot šo visu kopā, varu secināt, ka Lumia 925 ir aprīkots ar lielisku displeju. Tas ir spilgts, košs un ar sauju noderīgu pielāgošanas iespēju. Starp Windows Phone ierīcēm tas noteikti ir līderis un piekāptos vienīgi dažu 1080p izšķirtspējas displejiem aprīkotu Android aparātu priekšā. Situācija mainīsies tikai tad, kad Windows Phone platformai ieviesīs 1080p izšķirtspējas atbalstu.

Lumia 925 izmanto uzlabotu kameru

Lumia 925 izmanto kameru, kas ir ļoti līdzīga tai, kas iestrādāta Lumia 920. Tai ir tāds pats 8.7 megapikseļu sensors, Carl Zeiss optika, laba gaismas uztveršanas spēja un optiskā attēla stabilizācija. Lumia 925 salīdzinot ar Lumia 920 kameru ir par vienu optisko lēcas elementu vairāk – sestā stikla lēca novietota virs piecu plastmasas lēcu sistēmas, kas aizgūta no Lumia 920 kameras. Nokia vēsta, ka izmaiņu rezultātā ar Lumia 925 uzņemtie attēli būs asāki.

Grūti teikt vai tas kaut ko maina, jo man abu telefonu uzņemtie attēli šķita ļoti līdzīgas kvalitātes. Abi telefoni spēj uzņemt lieliskas kvalitātes attēlus slikta apgaismojuma apstākļos un optiskās attēla stabilizācijas funkija ļauj filmēt kustībā. Lumia 925 ir pirmais Lumia sērijas viedtālrunis, kurā ir iekļauta Nokia Smart Cam aplikācija, kas automātiski uzņem 10 attēlus un ļauj ar tiem veikt dažādas manipulācijas (atrast labāko kadru, mainīt sejas, noņemt kustīgos objektus u.c.). Šo aplikāciju uz saviem telefoniem var uzstādīt arī citu Lumia modeļu lietotāji, taču šaubos, ka tā nomainīs standarta kameras aplikāciju, kas man šķiet ērtāka. Bez tam Smart Cam attēlus saglabā tikai 5 megapikseļu izšķirtspējā. Lumia 925 lietotāji no Nokia Collection var uzstādīt arī Nokia Pro Cam, kas sākotnēji tika prezentēta ar Lumia 1020 un ļauj smalki pielāgot dažādus kameras iestatījumus.


Jaudas apmēri līdzīgi, bet Lumia 925 ir labāka baterija

Gan Lumia 925, gan Lumia 920 darbojas ar 1.5 GHz divkodolu Qualcomm Snapdragon procesoru un apveltīti ar 1 GB operatīvo atmiņu. Tas varbūt neizklausās daudz salīdzinot ar mūsdienīgiem Android viedtālruņiem, tomēr Windows Phone platformai ar to pilnībā pietiek un Lumia 925 darbojas plūdeni un ātri. Starp citu, jaunajam Apple iPhone 5S ir “tikai” 1.29 GHz divkodolu procesors ar 1 GB operatīvo atmiņu un tik un tā daļā veiktspējas testu tas ir uz pusi spējīgāks par Android flagmaņiem ar daudzkārt zvērīgākiem tehniskajiem parametriem. Tādējādi esam uzmanīgi un neuzķeramies uz mārketinga saukļiem – kodolu skaits pats par sevi negarantē, ka ierīce darbosies ātri.

Ja runājam par iebūvētas atmiņas apjomu, tad Lumia 925 tā ir 16 GB apmērā un diemžēl nevarēsim to papildināt ar microSD atmiņas kartēm. Lumia 920 ir 32 GB iebūvētā atmiņa un arī nav microSD atmiņas karšu slota. Lai arī varam datus uzglabāt SkyDrive mākonī (7 GB vietas bez maksas), tomēr es uzskatu, ka mūsdienīgam nebūt ne budžeta klases viedtālrunim ar 16 GB atmiņu ir par īsu, īpaši, ja sadomāsim aktīvi filmēt 1080p HD video. Es būtu gatavs maksāt mazliet vairāk par šo telefonu, ja tam būtu microSD atmiņas kartes slots.

Abiem viedtālruņiem ir iebūvēti lietotāja spēkiem nenomaināmi 2000 mAh akumulatori. Lumia 925 tehniskajā specifikācijā norādīts, ka ierīce spēj nodrošināt līdz 12.8 h sarunu (3G tīklos), 440 stundām gaidīšanas režīmā, 6.6 h video atskaņošanas un 55 h mūzikas atskaņošanas režīmā. Tehnoloģiju resursa The Verge veiktie testi (balstīti uz WP Bench testu) liecina, ka Lumia 925 spēj darboties ilgāk par Lumia 920. Dažas dienas palietojot Lumia 925 secinu, ka tas ar vienu uzlādi spēj nodrošināt darbību pilnas darba dienas apmērā un man šķiet, ka pārsvars pār Lumia 920 (un citiem Windows Phone tālruņiem) panākts ar jauno laika attēlošanas funkciju. Tagad gluži vienkārši uzreiz redzam pareizu laiku un neslēgāsim telefona ekrānu neskaitāmas reizes dienā.

Lumia 925 ir ļoti ērts rokā

Ja Lumia 920 bija milzīgs 10.7 mm biezs un 185 gramus smags polikarbonāta tanks, tad Lumia 925 ir kļuvis krietni plānāks (8.5 mm) un vieglāks (139 g) telefons. Pat ja “uz papīra” atšķirība nav jūtama, tad pavisam savādāka ir situācija kad telefonus paņemam rokā. Lumia 925 metāla rāmis un viegli matētā plastmasas aizmugure ir ļoti sabalansēti izveidota un visi stūri noapaļoti. Vienkāršoti runājot – Lumia 925 ir ļoti patīkami turēt rokā. Metāla rāmis kalpo kā antena un jāsaka, ka man neradās nekādas problēmas ar uztveršanu vai zvanu kvalitāti.

Ja citi Nokia telefoni ir pieejami dažādās kliedzoši košās krāsās, tad Lumia 925 ir atvēlētas tikai atturīgi nopietnās – balta un gaiši vai tumši pelēka. Un ja godīgi, es nevarētu iedomāties Lumia 925 dizaina ierīci košā krāsā.


Ierīces kreisajā un apakšējā sānā nav nekādu pieslēgvietu un pogu.Telefona augšpusē novietotas 3.5 mm audio un microUSB pieslēgvietas, kā arī micro SIM kartes turētājs, kas realizēts līdzīgā veidā kā citiem Nokia Lumia sērijas aparātiem. Ierīces labajā sānā atradīsim skaļuma regulatoru, ieslēgšanas/izslēgšanas pogu (perfekts novietojums) un atsevišķu fizisku kameras slēdža taustiņu.

Telefona aizmuguri sedz plastmasas vāciņš, kas nav noņemams. Pa ierīces centru izvietota milzīga kameras acs un virs tās atrodas divu diožu zibspuldze. Tuvāk telefona apakšai redzēsim skaļruni un 3 kontaktus bezvadu lādēšanas vāciņam. Ja Lumia 920 ierīcēs bezvadu lādēšana pieejama bez papildus aksesuāriem, tad Lumia 925 lietotājiem būs jāiegādājas atsevišķs vāciņš. Šāds solis ļāvis telefonu padarīt plānāku un vieglāku.


Kamēr metāla rāmis šķiet perfekti nostrādāts un rada pamatīgi būvētas ierīces iespaidu, aizmugurējais plastmasas vāciņš liekas ļoti plāns un ne pārāk perfekti pieguļ telefonam. Vismaz ierīces augšpusē ir jutama šķirba un piespiežot šajā vietā ar pirkstu var sajūst, ka vāciņš “staigā”. Tā nav būtiska problēma, taču mazliet mazina kopējo sajūsmu par ierīces uzbūves kvalitāti. Nokia gan ziņo, ka tas darīts ar nolūku, lai servisos meistari vieglāk var tikt iekšā telefonā. Nezinu kā jums, bet manuprāt šāds apgalvojums neiztur kritiku. Visādi citādi sajūtu ziņā Lumia 925 var vērtēt par visnopietnāko Lumia sērijas ierīci, kas lielā mērā atsauc atmiņā Nokia biznesa E sērijas ierīces.

Windows Phone 8 ar “Amber” labumiem

Lumia 925 darbojas ar Windows Phone 8 jaunāko versiju, kas šobrīd lēnā garā izplatās arī uz citām šī gada Windows Phone ierīcēm. Jaunākais programmatūras atjauninājums, saukts par Amber, nes skaitliski nedaudzus, bet noderīgus jaunumus. Tagad laiks tiek rādīts pat aizbloķētā stāvoklī, ekrānu varam atbloķēt divreiz pa to uzsitot ar pirkstu, dara pieejamu FM radio un aktivizē Data Sense datu uzskaites aplikāciju, kas iepriekš bija pieejama vien ASV pusē. Visādi citādi Lumia 925 darbības ziņā ir ļoti līdzīgs citiem Windows Phone viedtālruņiem. Ja vēlies par šo platformu uzzināt vairāk, iesaku izlasīt manus Lumia 920, Lumia 820 un Lumia 520 viedtālruņu apskatus, kā arī iegriezties Windows Phone tematikai veltītajā blogā.

Data Sense ļauj izsekot datu patēriņam un lietotājs redzēs kādas aplikācijas un cik daudz lieto datus. Tāpat ir iespējams iestatīt noteiktu datu apjomu un to sasniedzot telefons vairs neļaus aplikācijām izmantot fona datus. Data Sense ir iestrādāta arī Wi-Fi tīklu karte, kurā atzīmēti apkārt esošie bezmaksas (atvērtie) Wi-Fi tīkli. Man nav skaidrs no kurienes tiek iegūta šī informācija, bet Data Sense aplikācija uzrāda man apkārt esošos bezmaksas Lattelecom, Statoil un McDonalds Wi-Fi tīklus. Piezīmēšu, ka iepriekš Windows Phone ierīcēm nebija pieejams datu uzskaites rīks un tāpēc šis jaunums ir patiešām noderīgs.


Lumia 925 ir iekļauta pilnā HERE Drive+ aplikācija, tādējādi bez papildus maksas varēsim izmantot kartes ar balss navigāciju 95 valstīs visā pasaulē. Piezīmēšu, ka Lumia 520 un Lumia 720 pilnā navigācija pieejama par maksu.

Ja ar telefonu plāno izmantot Google e-pastu, tad ņem vērā, ka Lumia 925 vairs nenodrošina iespēju saņemt e-pasta paziņojumu uzreiz kad tas iebirst mūsu pasta kastē. Mazākais intervāls ir 15 minūtes. Lumia 920 un citi Windows Phone viedtālruņi, ko esmu lietojis, spēj saņemt e-pasta paziņojumus uzreiz kā tie nonāk pasta kastē. Situāciju gan var labot manuāli pievienojot Google e-pasta kontu.

Google e-pasta iestatījumi Lumia 925 un Lumia 720
Google e-pasta iestatījumi Lumia 925 un Lumia 720

Visādi citādi Lumia 925 ir klasisks Windows Phone viedtālrunis. Ja interesē šī platforma, Lumia 925 būs lieliska izvēle. Daudz runāts par to, ka Windows Phone nespēj konkurēt ar Android vai iOS aplikāciju pieejamības ziņā. Ja ikdienā nespēj iztikt bez tādām aplikācijām kā Instagram, Vine vai Waze, tad Windows Phone ierīce šobrīd var nebūt labākā izvēle, bet visādi citādi tā ir stabila un ērti lietojama platforma un Nokia ir spējusi sagatavot fantastiskus Windows Phone viedtālruņus.

Secinājumi: Nokia Lumia 925 ir šobrīd labākais Windows Phone viedtālrunis

Nokia visos laikos ir spējusi radīt fantastiskas ierīces, tomēr tieši programmatūra ir bijusi tā puse, kas mēdz pieklibot. Kad savulaik visa pasaule jau bija nogaršojusi Apple iPhone saldo garšu, Nokia joprojām turpināja piedāvāt lieliski nostrādātas ierīces ar pieprasījumam neatbilstošo Symbian. Šobrīd situācija ir līdzīga – Nokia veido fantastiskas ierīces, taču pilnu tās potenciālu neizdodas realizēt Windows Phone platformas lēnās attīstības dēļ. Nokia iespēju robežās cenšas veidot arī programmatūras uzlabojumus, tomēr ar tiem ir par maz, lai uz Windows Phone pārvilinātu Android vai iOS ierīču lietotājus.

Situācija kļūst daudz vienkāršāka, ja ir skaidra apziņa, ka vēlamies iegādāties Windows Phone viedtālruni. Ja Android pasaulē izteikts tehnoloģiskais līderis ir Samsung, tad Windows Phone platformai tāds viennozīmīgi ir Nokia un Lumia 925 ir, manuprāt, šobrīd labākais Windows Phone viedtālrunis tieši sava metāliskā korpusa dēļ. Tomēr, ja meklē pēc vēl iespaidīgākas kameras, tad būs jāuzgaida Lumia 1020.

Pozitīvais:

  • Lielisks dizains un metāla korpuss
  • Lieliska kamera
  • Darbojas plūdeni un bez aizķeršanās

Negatīvais:

  • Tikai 16 GB iebūvētā atmiņa bez microSD atmiņas kartes slota
  • Windows Phone iespēju ziņā iepaliek Android un iOS

Tehniskie parametri

Ekrāns: 4.5 collas, 768 × 1280 pikseļu izšķirtspēja (~332 ppi), AMOLED
Atmiņa: 1 GB RAM, 16/32 GB iebūvētā atmiņa
Procesors: 1.5 GHz divkodolu procesors, Qualcomm MSM8960 Snapdragon čipkopa, Adreno 225 grafiskā apakšsistēma
Kamera: 8.7 MP aizmugurējā (1080p, PureView, Carl Zeiss optika, optiskā attēla stabilizācija), 1.3 MP priekšējā (720p)
Datu pārraide: HSDPA (42.2 Mbps), HSUPA (5.76 Mbps), LTE, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n (dual band), Bluetooth 3.0 ar A2DP, microUSB, NFC
Operētājsistēma: Windows Phone 8
Baterija: Li-Ion 2000 mAh, Qi bezvadu lādēšana ar atbilstošu vāciņu
Izmērs un svars: 129 x 70.6 x 8.5 mm, 139 g
Cenu kategorija: ~300 Ls

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko