"Runa ir par mobilo sakaru tīklu un kabeļtelevīzijas operatoriem, interneta pakalpojumu sniedzējiem, namu pārvaldēm, apsardzes firmām, autostāvvietu īpašniekiem, bankām, līzinga kompānijām un citām organizācijām, kuras izsniedz patēriņa kredītus, kā arī ūdens, gāzes, siltuma un preču ar pēcapmaksu piegādātājiem," teikusi "Balt Risk" valdes locekle.
Viņa atzinusi, ka visiem šiem uzņēmumiem ir jārēķinās ar to, ka, palielinoties pārtikas un dažu komunālo pakalpojumu cenām, privātpersonu izdevumu struktūrā var notikt vai jau ir notikušas izmaiņas, kuru dēļ tie, iespējams, pat neapzināti var kavēt rēķinu apmaksu. "Mēs pat nerunājam par negodprātīgiem preču un pakalpojumu patērētājiem, kuru vieglprātīgā attieksme pret paša saistību pildīšanu nekādi nav saistāma ar situāciju ekonomikā," piebildusi N.Kiprijanova.
Piemēram, "Lattelecom" kopējam parādnieku skaitam šā gada rudens mēnešos ir tendence pieaugt, tiesa, pieaugums neuzrāda strauju dinamiku un šogad septembrī, salīdzinot ar attiecīgo laiku posmu pērn, tas bija 23%, iepriekš vēstīja BNS. Lielākā daļa jeb 85% parādnieku ir klienti no privātā sektora.
"Balt Risk" pārstāve arī uzskata: ja piepildīsies nelabvēlīgās prognozes attiecībā uz ārkārtīgi lielajiem rēķiniem par apkuri, tad 2009.gadā būs daudz parādnieku, kas nav norēķinājušies par komunālajiem maksājumiem. Pēc N.Kiprijanovas domām, nākamgad diez vai uzlabosies situācija ar parādniekiem - juridiskajām personām, jo ekonomikas attīstība nedod pamatu uzskatīt, ka uzņēmumi sāks labāk maksāt rēķinus.