No attīstības tirgiem Baltijas valstīs, Rumānijā, Bulgārijā un Kazahstānā, šķiet, ir vislielākā ekspozīcija uz kredītu krīzes izraisītu iekšzemes pieprasījuma palēninājumu. Diemžēl šīs ir arī valstis, kurās pēdējā pusgadā ir bijis lielākais inflācijas kāpiens," viņi norāda jaunākajā komentārā.
Tajā prognozēts, ka ekonomikas pieaugumu attīstības tirgos 2008.gadā varētu sākt negatīvi ietekmēt divi faktori - kredītu krīze un inflācija.
"Pirmkārt, ir acīmredzami, ka globālā kredītu krīze ietekmēs arī attīstības tirgus, īpaši ekonomikas ar lielu vajadzību pēc likviditātes. Otrkārt, inflācija ir būtiski pieaugusi vairākumā attīstības tirgu. Šie faktori iedragās patērētāju pirktspēju attīstības tirgos un samazinās iekšzemes pieprasījuma pieaugumu. Sagaidāms, ka šie divi faktori izraisīs ekonomikas izaugsmes samazinājumu 2008.gadā," klāstīts komentārā.
Tā autori arī apgalvo, ka finansiālas turbulences risks Baltijas valstīs, Rumānijā, Bulgārijā un Kazahstānā nākamgad esot lielāks nekā citos tā dēvētajos attīstības tirgos, tostarp Āzijā un Latīņamerikā.
"Mēs joprojām neesam izkļuvuši no meža. Globālajos finanšu tirgos saglabājas nervozitāte un ieilgusī kredītu krīze sāk ietekmēt globālās ekonomikas pieaugumu," raksturojot pašreizējo situāciju, norāda dāņu analītiķi.