Kā ziņots, pērn ēnu ekonomikas īpatsvars Latvijā bijis 30,2%, kas ir par 7,9 procentpunktiem mazāk nekā 2010.gadā, kad ēnu ekonomikas īpatsvars kopējā ekonomikā sasniedza 38,1%. Šādi dati atspoguļoti Ventspils augstskolas mācību prorektora Arņa Saukas veiktajā pētījumā Baltijas valstu pelēkās uzņēmējdarbības indekss 2011.
Premjerministrs norāda, ka pozitīvās valsts budžeta izpildes tendences un citas indikācijas patiešām liecina, ka ēnu ekonomikas īpatsvars Latvijā samazinās.
Ēnu ekonomikas apkarošana turpina būt valdības darba redzeslokā, šo uzdevumu kā prioritāru definējis arī nesen saņemtais Latvijas konkurētspējas novērtējums, informēja premjera preses sekretārs Mārtiņš Panke. Valdības skatījumā, ir sākta virkne nozīmīgu iniciatīvu, kuru ietekme uz ēnu ekonomikas samazināšanu izpaudīsies tuvākajā nākotnē.
Tāpat par ēnu ekonomikas mazināšanos liecinot iedzīvotāju aktivitāte, aktīvi iesniedzot sākumdeklarācijas.
"Sagaidu, ka arī PVN un IIN samazināšana būs papildus stimuls uzņēmumiem un privātpersonām no ēnas zonas pārnākt legālajā ekonomikā. Ēnu ekonomikas īpatsvars turpinās samazināties," pārliecināts ir valdības vadītājs.