Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas
Rīgā +2 °C
Sniega pārslas
Pirmdiena, 13. janvāris
Harijs, Aira, Ārijs, Āris

Eiropā ievieš programmas mājokļu kredītu maksātāju aizsardzībai

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
zemnieks
z
Problēma tanī ,ka BANKAS negrib uzņemties atbildību par sastrādāto .Visai sabiedrībai būs jāmaksā .
arturs
a
Izklausas jau cerigi, tikai varetu but, ka liela daļa jauno īpašnieku būs pazaudējuši savus īpašumus, līdz tiks kaut kāds likums pieņemts! Ko darīt tiem, kuri būs savu īpašumu zaudējuši mēnesi pirms jaunā likuma? Kur paliek vienlīdzīgums? Vieniem būs iespējas paturēt nopirkto, citiem būs jādodas jaunos meklējumos, bet dzive un citas problēmas joprojām paliek!
nn
n
bankas saprata kurp dodas jau vismaz 2006.gada viduu, bet nespeeja pasas vien ierobezot kreditesanu.. tas ir taapeec, ka izdzivosnas instinkts taam lika ciiniities par lielaku tirgus dalu, neskatoties ne uz ko.. taapat tagad sis instinkts liek izmest nemaksatajus iespejami atri -- atrak realizejot kiilu zaudejumi ir mazaki.. bet daudzu kiilu vienlaiciga realizesana spiez cenas uz leju, "pagruzot zem udens" jaunus klientus... tadejadi tiek iedarbinats apburtais loks... ari deflacijas faazee katra banka atseviski NAV SPEJIGA uz ricibu, kas izdeviga visai sistemai kopuma un tadejadi katram speletajam atseviski... so apburto loku spej paaraut valsts ar savu iejauksanos, kas ne obligati nozime lielus zaudejumus nodoklu maksatajiem.. tomer redzot kaa notiek lietas latvija, nedomaju, ka sada valsts riciba bus savlaiciga un nodoklu maksatajiem izdeviga..
ciniķis
c
Faktiski, lieliem soļiem tuvojas sistēmas un patērētāju sabiedrības ideālu krahs, bet valdības un bankas to cenšas attālināt ar atliktiem maksājumiem un jauniem kredītiem. ASV un ES Centrālās bankas pazemina procentu likmes, lai veicinātu aizņemšanos un jaunu patēriņu, kas var atdzīvināt ekonomikas, tajā pat laikā jauna aizņemšanās nenotiks, ja visus liks ārā no mājās par parādu nenomaksām. Vienīgā iespēja paildzināt šīs sistēmas agoniju ir rupji norakstīt kredītus zaudējumos un uzsākt absurdo parādu piramīdu no jauna. Viss ir vienkārši, ja nav jāmaksā parāds, cilvēkiem uz rokām parādās nauda, ja parādās nauda tad to var tērēt, rodas patēriņa pieprasījums, ja ir pieprasījums, tad ir ražošana, ja ir ražošana ir darbs, ja ir darbs atkal ir nauda un atkal var dzīvot. Ražošana bez patēriņa nav nekas, autogiganti Vācijā, ASV un Japānā ir nonākuši problēmās - viņu ražošanu nevienam nevajag, neviens neko nepatērē. Neviena valsts nevar attīstīt eksportu, ja citai valstij tās preces nav vajadzīgas. Ta, ka primārais šajā ekonomikas modelī ir patēriņš.
es
e
jautaajums Tatjanai Volkovai, Banku augstskolas rektorei Kaadaa veidaa Latvijas bankas naak pretii krediitneemeejiem - vai taadeejaadi, ka pie viena izmanto izdeviibu paaugstinaat savu pievienoto procentu likmi??? Un beigaas maksaajums ir veel lielaaks. Vai tas ir taisniigi shiibriizha situaacijaa?
Uģis
U
No Latvijas ekspertiem tikai E.Vaikulis kko konkrētu pateica.
ex
e
Uzskatu, ka! 1) Jādomā par nodokļu atvieglojumiem, kas šodien ņem jaunu kredītu! Ko iegūsim? 1) cilvēks sāks gribēt ņemt kredītu, jo tas būs izdevīgi no nodoķu viedokļa (ekonomika arī sāks atdzīvoties jo parādīsies darījumu likviditāte) #) sākumā to darīs tie, kam oficiālie ienākumi, un nav saistības, pēc tam daudzi pārslēgs līgumu ar banku, lai saņemtu atlaides, bet tas arī labi, jo banka iestrādās jaunus nosacījumus līgumos, un viņu jaunie līgumi būs skarbāki un visiem saprotamāki. 3) pēc laika visi gribēs šādi dzīvot, un cilvēks prasīs darba devējam oficiālo samaksu (tas pēc 1,8g ātrākais) 4) Beidzot valsts saprot patieso valsts algu fondu 5) visiem ekonomistiem ir beidzot dati un var beidzot prognozēt, nevis bakstīties mākoņos
Vēlētājs.
V
Partiju atliekaas- fiksi savus piedāvājumus! Kura pirmā?

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

EKSPERTI

Vai Latvijā jāatbalsta ģimenes, kuras nevar samaksāt mājokļu kredītus?

Mortens Hansens, Rīgas Ekonomikas augstskolas profesors:

Ekonomiskie argumenti nerunā par labu valsts palīdzībai ģimenēm, kas nonākušas grūtībās ar kredīta atmaksu komercbankai. Tiesa, bankas nav ieinteresētas savu klientu bankrotā, jo tādā gadījumā tām jāpārņem kreditētais mājoklis. Banku interesēs drīzāk ir pārrunās ar klientu mainīt aizdevuma nosacījumus, lai nepārtrauktu sadarbību. Valdības palīdzība šķiet labvēlība, bet ekonomistu pretargumenti tai skan nežēlīgi — valsts izmantos arī to iedzīvotāju nodokļus, kas neriskēja ar lielām kredītsaistībām, taču tagad viņiem jāgalvo par pārgalvīgajiem līdzpilsoņiem. Kur te godīga attieksme pret visiem? Tas rada morālo risku, iedrošinot cilvēkus uzņemties nepārdomātas saistības, jo viņi domā, ka valdība tos izglābs, ja paši naudu nespēs atmaksāt.

Uldis Rutkaste, Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītāja vietnieks:

Valstij un bankām sadarbojoties, pirmkārt, jārūpējas, lai Latvijas kredītņēmēji neciestu no noteikumu maiņas spēles gaitā. Valstij te iespēju robežās jāpalīdz ar valdības garantijām vai injekcijām banku kapitālā, kā arī jāuzņemas arbitra loma, lai novērstu iespējamus pārspīlējumus no banku puses, kur banku procikliska darbošanās, prasot papildu ķīlas, ceļot procentu likmes utt., faktiski tuvina maksātspējīgos klientus bankrotam, vienlaikus veicinot ekonomikas dziļāku sasalšanu. Latvijas Banka no savas puses pieņem un šajā posmā pieņems lēmumus, kuri veicina jaunu kredītresursu ieplūšanu tautsaimniecībā, jo tieši kreditēšanas attīstība izšķirs, cik drīz atkopsies tautsaimniecība.

Tatjana Volkova, Banku augstskolas rektore:


Katrai komercbankai un kredītņēmējam vispirms pašam jānovērtē savas iespējas. Bankas jau parādījušas, ka nāk pretī godīgiem klientiem, lai saglabātu viņu maksātspēju. Ja valsts var sniegt kādas finanšu garantijas, jāizmanto visi instrumenti, jo cilvēki, zaudējuši gan darbu, gan mājokli, var nonākt tādā izmisumā, ka vienīgais ceļš šķiet vardarbība. Valstij steigšus jāuzlabo izglītības un sociālā politika, lai palīdzētu bezdarbniekiem atrast darbu, papildināt kvalifikāciju, labāk jāmāca jaunā paaudze, jo laba izglītība dod lielākus ienākumus. Svarīgi, lai katram pašam būtu atbildība un vēlme kaut ko darīt, ne tikai gaidīt, kad kāds kaut ko piedāvās. Pašlaik būtiski dažādām sociālajām grupām citai citu atbalstīt, tas radīs sabiedrībā vienotību.

Edgars Vaikulis, Ministru prezidenta padomnieks:

Piektdien notika darba grupas pirmā sēde, tās mērķis ir novērtēt situāciju ar mājsaimniecību riskantajiem kredītiem un izlemt par iespējamo atbalstu. Speciālisti pētīs, kāda ietekme būtu LPP/LC vadītāja Aināra Šlesera priekšlikumam ar likumu noteikt bankām trīs gadu izlikšanas moratoriju ģimenēm, kuras objektīvu apstākļu dēļ nevar atmaksāt kredītu par vienīgo mājokli. Konceptuāli nodomu rast risinājumu, lai mazinātu ekonomiskās situācijas ietekmi uz mājsaimniecībām, paudis premjers Ivars Godmanis (LPP/LC). Hipotēku bankas pārstāvji informēja, ka jau tagad likumdošana pieļauj iespēju bankām atvieglot grūtībās nokļuvušo maksātāju situāciju. Atvieglojumus gan varēs prasīt tikai tie kredītņēmēji, kuri maksā par pašu izmantoto vienīgo mājokli.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses