"Latviju var raksturot kā ļoti intensīvas konkurences vidi, kur uz vienu miljonu ekonomiski aktīvo iedzīvotāju ir vairāk nekā 20 bankas. Ja atmetam specializētās bankas, tad ir 5-10 bankas, kas vēlas strādāt ar šo miljonu. Ilgtermiņā viennozīmīgi samazināsies banku skaits, kas strādās ar privātpersonām, jo, lai investētu tehnoloģijās, nepieciešams minimāls klientu skaits," viņa sacījusi, norādot uz sociālo pētījumu aģentūras "TNS Latvia" datiem, ka finanšu pakalpojumu sniedzēju Latvijā nav izvēlējušies 9,5 % ekonomiski aktīvo iedzīvotāju.
"Hansabankas" pārstāve arī norādījusi, ka nākotnē banku filiāles kalpos kā konsultāciju centri, bet skaidras naudas darījumiem vajadzētu izzust, pieaugot tehnoloģiju lomai.
Viņa laikrakstam pastāstījusi, ka patlaban "Hansabankā" no visām transakcijām 95% notiek elektroniski, tajā skaitā no juridisko personu transakcijām - 97%, bet no privātpersonu - zem 95%.
"Ja valstī kopumā tiktu aktīvāk izmantoti e-pakalpojumi, tas varētu radīt papildu vismaz 60 miljonu latu efektu jeb ap 1% no iekšzemes kopprodukta (IKP). Tie gan ir 2005. gada beigu dati. Tagad IKP ir lielāks, līdz ar to arī efekts tagad būtu vēl lielāks 70-80 miljoni latu salīdzinot sr 2006.gada IKP," sacījusi Sivokobiļska.
Šobrīd Latvijā darbojas 24 bankas, tostarp trīs ārvalstu banku filiāles. "Hansabanka ir lielākā no Latvijas bankām pēc aktīvu apjoma.