Pētījuma autori, kas Igauniju nodēvējuši par pirmo Baltijas tīģeri, norāda -lai gan Igaunija šajā indeksā šogad iekļauta pirmoreiz, debitante ieguvusi augstu pozīciju saistībā ar šajā valstī valdošo brīvā tirgus filozofiju un valdības agresīvajiem centieniem panākt atvērtību pārējai pasaulei.
"Igaunijā nav korporatīvās peļņas nodokļa, un akcionāru dividendes tiek apliktas ar vienkāršu nemainīgu nodokļa likmi. Turklāt birokrātijas līmenis arī ir zems - valdība neliek nekādus šķēršļus investoriem. Pasaules Banka Igaunijai atvēlējusi 17.vietu biznesa pievilcīguma ziņā, turklāt valdība nenosaka ierobežojumus ārvalstnieku tiesībām uz nekustamo īpašumu," secināts pētījumā.
Indeksā, kurā izvērtēts, cik lielā mērā valstis kļūst vairāk vai mazāk globāli saistītas, par visglobalizētāko pasaules zemi atzīta Singapūra, seko Honkonga, Nīderlande, Šveice, Īrija, Dānija, ASV, Kanāda un Jordānija.
Savukārt zemākais globalizācijas līmenis ir Irānā, Indijā un Alžīrijā.
Šogad globalizācijas indeksā iekļautas 72 valstis, no tām 10 - pirmoreiz. Valstu vieta reitingā izvērtēta pēc tādiem parametriem kā ekonomikas integrācija, cilvēku atvērtība individulajiem pārrobežu kontaktiem, tehnoloģiju attīstības un valstu iesaistīšanās starptautiskās operācijās un miera uzturēšanas misijās.