Tikšanās laikā V.Dombrovskis uzsvēra, ka Latvija ir ieinteresēta pēc iespējas ciešākā Eiropas Savienības un Ķīnas ekonomiskajā dialogā, kas atstās nozīmīgu ietekmi arī uz Ķīnas un Latvijas uzņēmējdarbības aktivitātes pieaugumu.
"Ķīna ir nozīmīgs un perspektīvs Latvijas ekonomiskais partneris, tāpēc ir svarīgi attīstīt dažādus sadarbības veidus, īpaši tranzīta jomā, kā arī distribūcijas centru izveidē," pauda V.Dombrovskis.
Savukārt Ķīnas Tautas Republikas premjerministrs pauda, ka Ķīna ir gatava investēt Latvijā un aicināja sniegt atbalstu investīcijām labvēlīgas vides nodrošināšanā. Papildus Veņs Dzjabao apliecināja Ķīnas ieinteresētību attīstīt sadarbību transporta un loģistikas nozarē, kā arī lauksaimniecības jomā. Sarunā kultūra, izglītība un tūrisms tika atzīmētas kā ļoti perspektīvas sadarbības jomas. Lai attīstītu sadarbību, Ķīnas puse iesaka Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm sadarboties.
V.Dombrovskis Ķīnas valdības vadītājam uzsvēra, ka Latvija šobrīd mērķtiecīgi strādā pie valsts ekonomiskās izaugsmes un jau tuvākajos gados Baltijas valstis un Skandināvija kļūs par dinamiskāko attīstības reģionu Eiropā. Lai sasniegtu Latvijas ekonomiskos mērķus, nepieciešams apgūt jaunus eksporta noieta tirgus un piesaistīt ārvalstu investīcijas, veidojot Latvijā jaunas darba vietas un augstas pievienotās vērtības produktus. „Attiecībās ar Ķīnu jau šobrīd vērojams būtisks eksporta un importa pieaugums, taču papildus tam Latvija saskata sadarbības potenciālu loģistikas, telekomunikāciju un elektronikas nozarēs,” pauda V.Dombrovskis. Valdību vadītāji apsprieda Ķīnas investīciju piesaisti Latvijai, īpašu uzmanību veltot ražošanas un loģistikas sektoriem, tai skaitā attīstot kravu plūsmas sauszemes maršrutos, kas savieno Eiropu un Ķīnu.
Tikšanās laikā nozīmīga uzmanība tika veltīta Starptautiskajam Ķīnas Uzņēmējdarbības forumam, kas šā gada novembrī notiks Rīgā. V.Dombrovkis aicināja Ķīnas valdības amatpersonas un uzņēmējus aktīvi iesaistīties foruma sagatavošanā un veiksmīgā norisē. Veņs Dzjabao apliecināja, ka Ķīnas valdība būs pārstāvēta Starptautiskajā Ķīnas Uzņēmējdarbības forumā. Plānots, ka forumā piedalīsies Latvijas, Ķīnas un citu valstu augsta līmeņa amatpersonas, lielāko uzņēmumu vadītāji un eksperti ekonomikā. Līdz ar to tas varētu kļūt par platformu jaunajiem biznesa sadarbības projektiem, pauda premjers.
“Lai veicinātu praktisko sadarbību ar Centrālās un Austrumeiropas valstīm, Ķīnas valdība nolēmusi izveidot 10 miljardu ASV dolāru vērtu speciālu kredītlīniju," Polijas galvaspilsētā Varšavā notiekošajā Ķīnas-Centrālās un Austrumeiropas ekonomikas forumā norādīja Veņs.
"Tajā tiks iekļauts noteikts koncesiju aizdevumu apjoms, lai atbalstītu sadarbības projektus infrastruktūrā, augsto un jauno tehnoloģiju, kā arī videi draudzīgas ekonomikas jomā," sacīja Veņs.
Tāpat viņš paziņoja par plāniem izveidot 500 miljonu ASV dolāru (265 miljoni latu) fondu, lai palīdzētu Ķīnas biznesa uzņēmumiem, kas darbojas šajā reģionā.