„Hipotēku banka ir valsts attīstības banka – tā aktīvi piedalās valsts ekonomikas stabilizācijas procesā. Iepriekšējā atbalsta programma bija vērsta uz Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu konkurētspējas un eksporta apjomu palielināšanu. Savukārt jaunās programmas ietvaros mikrokredītus uzņēmējdarbības mērķiem varēs saņemt fiziskas personas – sievietes no lauku teritorijām un mazpilsētām – un izmantot to nelielām investīcijām vai apgrozāmajiem līdzekļiem,” sacīja A. Slakteris. „Tautsaimniecības attīstības tempu bremzēšanas apstākļos un ekonomikas pārstrukturēšanās brīdī šāds atbalsts ražošanas mikrovienībām ir ļoti svarīgs.”
Hipotēku bankas pilotprojekta ietvaros kredīti tiks izsniegti vismaz 50 aizņēmējām, kopsummā sasniedzot 50 000 latu. Nākotnē programmas apjoms var tikt palielināts. Viena mikrokredīta maksimālā summa būs 1000 latu, bet maksimālais termiņš – 2 gadi. Aizdevumi tiks nodrošināti ar pazeminātu procentu likmi – 5% gadā. Mikrokredītam nebūs nepieciešams aizdevuma nodrošinājums, taču aizņēmējām būs jāpiesaista divas galvotājas.
Kreditēšanas programmas „Mikrokredīti sievietēm” pamatā ir aktivitāte, ko agrāk kopīgiem spēkiem realizēja Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Latvijas Lauku sieviešu apvienība, Bauskas Lauku sieviešu klubs „Apvārsnis” un Preiļu sieviešu klubs. 2007. gada rudenī programmu pārņēma nodibinājums Latvijas Lauku sieviešu uzņēmējdarbības atbalsta fonds un kredīti tika piešķirti no naudas līdzekļiem, kas iegūti no Ziemeļvalstu Ministru padomes speciālā atbalsta fonda. Kopš programmas darbības sākuma jau ir izveidotas 44 mikrokredītu grupas, kur katra grupa sastāv no trim sievietēm – vienas aizņēmējas un divām galvotājām.
Visa informācija par fonda darbību un nepieciešamajiem mikrokredīta saņemšanas dokumentiem www.llsa.lv sadaļā LSUA fonds, vai tuvākajā resursu centrā.
Biedrība - Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) ir Latvijas nacionālā līmeņa lielākā un nozīmīgākā 37 lauksaimniecības daudznozaru un specifisko visu lauksaimniecības nozaru valsts līmeņa nevalstisko organizāciju apvienojoša institūcija ar savu pārstāvi Briselē, un tā iesaistās Latvijas lauksaimniecības un lauku politikas attīstības veidošanā un īstenošanā kopīgi ar valsts likumdevējiem, valsts pārvaldes institūcijām, Zemkopības ministriju un citiem sociālajiem sadarbības partneriem.
Informāciju sagatavoja: Krista Garkalne, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) sabiedrisko attiecību speciāliste.
Papildus informācija pa tālruni 6702 7320, 26311133 vai sūtot e-pastu uz [email protected].