Pieļaujot kļūdas līguma slēgšanā, Latvijai "draud finanšu korekcija no Eiropas puses līdz pat 100% apmērā", izteicās politiķis.
Kā uzsvēra Ministru prezidents, šis arī ir galvenais iemesls piesardzībai no Finanšu ministrijas puses (FM), tāpēc Satiksmes ministrijai (SM) uzdots noskaidrot visus darījuma aspektus.
Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Preses un informācijas nodaļas vadītāja Sanita Jemberga aģentūrai LETA sacīja, ka EK par vērienīgo iepirkumu patlaban komentārus nesniegs, jo gaida izziņotās tikšanās rezultātus un veic dokumentu izpēti, lai varētu sniegt pamatotu novērtējumu.
FM, izvērtējot noslēgtā līguma atbilstību iepirkuma nolikumā pievienotajam līguma projektam, secinājusi, ka PV vērienīgajā jauno vilcienu iepirkumā ne tikai nav ievērojusi ministriju un citu iestāžu iepriekš oficiāli izteiktos iebildumus, lai nepieļautu būtisku izmaiņu veikšanu līgumā, bet arī nav ņēmusi vērā valdības iepriekš paustos norādījumus.
PV vadība gan noraida bažas par iespējamu līgumu punktu neatbilstību sākotnējam variantam un uzsver, ka, sludinot konkursu, bija sajaukti kopā divi līgumi - iepirkuma un uzturēšanas.
PV valdes priekšsēdētājs Nils Freivalds atturējās nosaukt summu, kāda PV būtu jāmaksā līguma laušanas gadījumā, taču uzsvēra, ka šādi tiktu zaudēja Eiropas Savienības nauda un prestižs, ka arī valsts budžetā neienāktu nodokļi 170 miljonu latu apmērā.
Satiksmes ministrs Aivis Ronis uzdevis ministrijas un PV pārstāvjiem tikties ar EK pārstāvjiem, lai pārrunātu FM paustās bažas un publiskajā telpā izskanējušo informāciju par iespējamām jauno vilcienu līgumā attiecināmo izmaksu korekcijām.