Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +10 °C
Viegls lietus
Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

PTAC: "Swedbank" kredītlīniju procentu likmju maiņa ir pieļaujama

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
murgs
m
Iesaku citiem ļoti apdomīgi apsvērt un izanalizēt banku piedāvātos aizdevuma līguma grozījumus, ja vēlas mainīt procentu likmi vai atlikt maksājumu. Beigās būsi parakstījis `"nāves spriedumu" uz visu dzīvi, un ne tikai pats klieents, bet arī galvotājs., kuru pieprasīs papildus kā nodrošinājumu, pat ar varu gandrīz vai spiedīs lai atver galvotājs kontu pie viņiem u.t.t. Ja lūgsi mainīt likmi vai atcelt maksājumu uz dažiem mēnešiem, tā vietā atsūtīs veselu lērumu grozījumu un papildus paši pat izvēlēsies ko vēlas ņemt par galvotāju mammu, tēti vai vīru. tas ir vienkārši ārprāts, kas šobrīd notiek Latvijas banku sistēmā.
ir arii taa
i
Swedbank vismaz katram klientam personiigi pazinjoja par % likmju mainju, bet par to, ka Blue kartei mainiijusies % likme uzzinaaju netiishaam un iespeeja atteikties no viinjas netika dota...
stop
s
Laimonis Pekstiņš 19.03.2009 14:41 un kā sastāv ar noguldīju procentu likmu maiņu... vienu mēnesi 2.5%, nākamo jau 1.6%. baigi forši, pat vispār nepaziņo, ka kaut kas mainās. ---- krājkonta līgumā tev rakstīts, ka procenti mainās saskaņā ar cenrādi, jo tā vieglāk, nekas tev atsevišķi nav jāpaziņo.
jurists [email protected]
j
PTAC sacitais tomer kaut ka neiet kopa ar Civillikuma normam, tie zobi viniem skibi un neasi :( 1829. Ja izpildījumam nav noteikts termiņš, tad kreditors var to prasīt katrā laikā, bet parādnieks var katrā piemērotā laikā izpildīt. par piemerotu laiku tiek uzskatīts laika posms līdz 6 mēnešiem 1757. Nolīgstot procentus, jānoteic to apmērs. Ja tas nav darīts, tad atzīstams, ka klusējot pieņemti likumiskie procenti ja likme ir noteikta saskana ar cenradi, tas nav saistos jo cenradis nav dala no liguma, tad var maksat 6 % gada 1765. Procentu apmērs cieši jānosaka aktā vai darījumā. Ja tas nav darīts, kā arī tajā gadījumā, ja likums nosaka aprēķināt likumiskos procentus, tas ir, seši procenti no simta gadā. tā ka vienpuseji pazinojot banka nav tiesiga mainit aizdevumu likmes
Arty
A
Man arī Swensonbanka (Swedbanka) vēstuli atsūtīja... Formāli jau viņiem ir 'tādas tiesības saskaņā ar līguma k-kādu tur punktu... Un kredītlīnija jau nav hipotekārais kredīts, no kura ātri nevar atteikties.... Tomēr ar šādu attieksmi banka riskē zaudēt mani kā klientu "labākos" laikos. To es arī viņiem aizrakstīju un saņēmu atvainošanās "gaudu" vēstuli pa pusi A4 lapas...
ciniķis
c
Tur jau tā problēma, ka bankas nepildīja Kredītiestāžu likuma 52.panta 1.daļu un nepārbaudīja klienta maksātspēju PIRMS kredīta izsniegšanas, "maksātspējā" iekļaujot aplokšņu algas un vispār no gaisa izrautus ciparus. Tagad pēkšņi bankas metušās pildīt likumu, kaut kā dīvaini sanāk, a ko tāda centība? Pat komunālo rēķinu nomaksu izziņas prasot un rēķinus par nomaksāto elektrību es varu iedomāties tos "laimīgos" dzīvokļu īpašniekus, kas jau tā nopirka savu "ģimenes ligzdiņu" par atsronomisku summu un pilnai laimei tagad saņem kaut kādas prasības no bankas, drīz videokameras guļamistabās uzstādīs priekš atskaites bankai.
Ofers
O
Saskaņā ar Kredītiestāžu likumu: 52.pants. (1) Banka pirms un pēc kredīta izsniegšanas pastāvīgi pārbauda un dokumentē kredīta ņēmēja spēju pildīt līgumā noteiktās saistības. (2) Finanšu un kapitāla tirgus komisija apstiprina ieteikumus bankas kredītriska novērtēšanai. Šos ieteikumus banka izmanto sava kredītriska novērtēšanai. (28.10.2004. likuma redakcijā, kas stājas spēkā 26.11.2004.) 73.pants. Pieprasot kredītu vai stājoties citās līgumattiecībās ar kredītiestādi, vai sniedzot pārskatu par saistību izpildes gaitu, klientam ir pienākums pēc kredītiestādes pieprasījuma sniegt tai pilnu un patiesu informāciju par savu finanšu stāvokli un īpašumu, arī par visiem īpašuma apgrūtinājumiem, kā arī citu informāciju, kas nepieciešama, lai kredītiestāde varētu pārliecināties, vai klients ir saistīts ar kredītiestādi vai veido kredītiestādei savstarpēji saistītu klientu grupu. (Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 11.12.2003. likumu, kas stājas spēkā 07.01.2004.)
20:44
2
Nekad nebūs tā, ka nekustamos īpašumus vidējais pelēkais cilvēciņš pirks, izmantojot īstermiņa kredītus un savus nu ļoti lielos uzkrājumus. Arī "parastie dzīvokļi" visos laikos maksās kaudzi naudas. Punkts. Čau!
ciniķis
c
Ja tu rukā ārzemēs, tad pavisam drīz vienkāršu dzīvokli varēsi nopirkt arī bez tā ilgtermiņa kredīta. Jautājums ir domāšanā un adekvātā vērtību izpratnē, mums ir jāmāca bērniem neplūst pa straumi un neiesaistīties masveida ārprātos, tādos kā 2004-2007.g. kreditēšanas bums. Tagad viss lido lejā, un jaunajām ģimenēm būs iespēja dabūt sev tās ligzdas pa sakarīgām cenām.
ciniķis
c
Jautājumi: 1. Vai tad, kad bankas deva 100% un 105% kredītus NĪ sektoram uz kredītņēmēju puslegālu un nelegālu ienākumu pamata, tās tikpat skurpulozi pildīja LR Kredītiestāžu likuma prasības un neriskēja konfliktēt ar FKTK? 2.Vai līguma nosacījumu maiņa par katru cenu neliecina par mēģinājumiem izraut naudu no NĪ burbuļa un banku likviditātes problēmām?
ciniķim
c
Viss jau būtu OK, bet arī, lai jauna ģimene iegādātos "vienkāršu dzīvokli", bez ilgtermiņa kredīta neiztikt. Tāpēc rukājam ārzemēs, bet atpakaļ uz savu kaktiņu ta gribās... Vispār jau nu Latvija arvien biežāk noriebjas līdz aknām.
Ofers
O
Pareizi ir, nekā nelikumīga tur nav. Uz patēriņa kredītiem dzīvojošie LV iedzīvotāji kārtējo reizi ceļ brēku pilnīgi bez jebkāda pamata. Swedbank loģiski, ka paceļ likmes, jo risks ir paaugstinājies. Tāpat kā "Aizkraukles bankas" gadījumā, kura, starp citu, pilda LR Kredītiestāžu likuma prasības, kas nosaka, ka bankai regulāri jāpārbauda tāda informācija. Cita lieta, ka tāda prasība ir absurda, jo Rietumeiropā tas nav iedomājams, ka pieprasa papildus informāciju, ja klients pilnībā un savlaicīgi veic visus maksājumus. Taču LR likumi ir tādi, kādi ir un atceraties, ja Jūsu banka Jums neprasa šo informāciju, tad tā riskē konfliktēt ar FKTK, kādēļ neievēro Kredītiestāžu likuma prasības. PTAC vadību nedaudz vajadzētu izglītot un tad jau būs OK. Rezultāts ir redzams, vairs nav tādi absurdi, kādi bija pēc Aizkraukles bankas gadījuma.
ups
u
Cinikim - zhetons!
ciniķis
c
Kredītņēmējiem būtu jāielāgo un jāmāca saviem bērniem sekojoši kreditēšanas likumi: 1.ilgtermiņa kredīta izmaksas nav prognozējamas principā 2.Procentos samaksātā nauda var pārsniegt pamatsummu 2 un vairāk reizes. 3.Gribi problēmas - ņem ilgtermiņa kredītu ( pēc iespējas lielāku summu) 4.Ne naudā ir laime, bet dvēseles mierā. Labāk gulēt mierīgi vienkāršā dzīvoklī, nekā dzīvot pastāvīgā stresā par rītdienas maksājumu bankai piederošā mājā.
xxxx
x
visi sheit muter bruukjeetaaji, lai izlasa liiguma noteikumus, un tad variet te runaat par patvalju utt. liigumaa ir skaidri un gaishi noraadiits, ka procentus var paaugstinaat, man arii paaugstinaaja un nekas dziivoju....turklaat juus tachu variet nosegt summu un atteikties........

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

DIENA IEPRIEKŠ RAKSTĪJA

Citas lielās bankas pagaidām nedomā paaugstināt kredītlīniju likmes

PTAC vērtēs sūdzības par "Swedbank" procentu likmju palielināšanu

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses