Uzrunas noslēgumā ministrs šajā pavasarī novēl gan sev, gan citiem nevis pirkt to, kas ienāk prātā, bet tikai to, kas nepieciešams un ko var atļauties.
Ministra video un audio uzrunas, kā arī FM rīcības plānu valdības deklarācijas izpildei meklējiet šeit.
Kā skaidro FM, Valsts pārvaldes finanšu optimizācija ir ministrijas
darbības virziens, kas vērsts uz valsts budžeta līdzekļu maksimāli
efektīvu izmantošanu un taupīšanu. Tādēļ FM uzmanības
lokā būs lieko štata vietu likvidēšana valsts pārvaldes iestādēs un
mazo padotības iestāžu un aģentūru apvienošana, lai novērstu to
funkciju dublēšanos un veicinātu valsts naudas taupīgu izlietojumu.
Otrs nozīmīgs un apjomīgs darbības virziens būs nodokļu politikas akcentu maiņa no 2009.gada, norāda A.Slakteris. Tas ietver:
- Iedzīvotāju ienākuma nodokļa likuma pārstrādi un precizēšanu atbilstoši aktuālajām tendencēm ienākuma nodokļa jomā, lai šis likums kļūtu iedzīvotājiem draudzīgāks – gan vieglāk izprotams, gan vieglāk izpildāms.
- Kapitāla pieauguma aplikšanu ar ienākuma nodokli tautsaimniecību stimulējošā virzienā.
- Par pārdotiem pamatlīdzekļiem reinvestētās peļņas neaplikšanu ar uzņēmuma ienākuma nodokli.
Tāpat no 2009.gada finanšu ministrs vēlas ieviest vairākus pasākumus, kas palielinātu iekšējā darbaspēka piedāvājumu darba tirgū, stimulējot pensionārus turpināt aktīvo darbību:
- ieviest neapliekamo minimumu strādājošajiem pensionāriem;
- izvērtēt un ieviest iespēju nepiemērot pilnu iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi vai ieviest citus atvieglojumus strādājošajiem pensionāriem.
Lai novērstu neadekvātu nekustamā īpašuma nodokļa slogu iedzīvotājiem, finanšu ministrs par ļoti nozīmīgu uzskata nepieciešamību paredzēt iespēju piemērot samazinātu nekustamā īpašuma nodokļa likmi par īpašumiem, kuros dzīvo paši šie īpašnieki, tas ir, paredzēt nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus par savu dzīvesvietu, ja tā ir vienīgā.
Papildus finanšu ministrs A.Slakteris norāda, ka FM turpinās ieturēt stingru fiskālo politiku valstī, aktīvi piedalīsies ekonomikas stabilizācijas plāna izstrādē un realizācijā, kā arī rūpīgi sekos visiem ekonomikas procesiem, lai pasargātu valsts iedzīvotājus no iepriekš neparedzamām finansiālām problēmām.