Resursu pamatgrupās visstraujāk kritās strādnieku darba samaksa - par 13%. Savukārt izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai pieauga par 6,3%, kas lielākoties attiecas uz ceļu būves uzņēmumiem.Šā gada martā, salīdzinot ar februāri, būvniecības izmaksas samazinājās vidēji par 2,6%. Visstraujāk tās kritās biroju ēku būvniecībā - par 3,7%, kā arī transporta objektu būvē - par 3,3%, viesnīcu būvniecībā - par 3,2%. Savukārt resursu pamatgrupās strādnieku darba samaksa samazinājās par 3,6%, būvmateriālu cenas - par 3,4%.Šogad martā salīdzinājumā ar 2008.gada martu būvniecības izmaksas Latvijā saruka vidēji par 7,1%. Visstraujāk būvizmaksas kritās viesnīcu un ģimenes māju būvniecībā - attiecīgi par 11,2% un 10,9% -, kā arī izglītības, veselības aprūpes un sporta ēku renovācijā un celtniecībā - par 8,8%. Resursu pamatgrupās visstraujāk samazinājās strādnieku darba samaksa - par 19,3%, būvmateriālu cenas - par 3,9%. Savukārt izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai pieauga par 4,8%. Šo izmaksu pieaugums bija raksturīgs tieši ceļu būves uzņēmumos, norāda statistiķi.
Latvijas Būvnieku asociācijas (LBA) prezidents Viktors Puriņš aģentūrai BNS teicis, ka statistikas dati neatspoguļo reālo situāciju, un apgalvojis, ka patiesībā būvniecības izmaksas ir samazinājušās daudz vairāk. Reālo būvniecības izmaksu samazinājumu gan V.Puriņam bijis grūti pateikt, jo būvniecības cenas esot ļoti atšķirīgas.
V.Puriņš paskaidroja, ka izmaksu samazinājumu rada lielā konkurence un dempings būvniecībā. "Darba paliek arvien mazāk, bet to firmu skaits, kas piesakās konkursos, ir liels. Uz vienu objektu mēdz pieteikties pat 80 būvfirmu," sacīja V.Puriņš un piebilda: kamēr iepirkumos galvenais kritērijs ir zemākā cena, šo firmu piedāvājumu nevar kontrolēt.
LBA prezidents norādīja, ka cenas tiek mākslīgi samazinātas gan uz materiālu, gan būvnieku algu rēķina. "Pašreiz nav skaidrības, vai par materiāliem, kādi norādīti, var uzbūvēt pietiekami kvalitatīvi. Kur ir garantija, ka krāsa, kāda norādīta konkursā, būs pietiekami noturīga," jautāja V.Puriņš. Lai samazinātu objekta cenu, būvnieki konkursos varētu sākt norādīt arī minimālo algu kā darbinieku samaksu, viņš piebilda. V.Puriņš prognozēja, ka, pieaugot konkurencei, būvniecības izmaksas turpinās samazināties.
(pievienotas pēdējās trīs rindkopas)