Apkopotie dati liecina, ka ceturtā daļa no visiem pirmajā pusgadā fiksētajiem darījumiem, kuru summa pārsniegusi 0,35 miljonus latu, notikusi tieši Jelgavā un pircēji pārsvarā bijuši Igaunijas uzņēmumi. Igauņus interesējuši lieli un dārgi īpašumi arī Kurzemes pusē.
Laikraksts vēsta, ka vēl vienu lielo darījumu grupu ārpus Rīgas veidojuši «formālie» darījumi, kuros dažādu iemeslu dēļ - galvenokārt, lai saņemtu bankas kredītu, - kompāniju īpašnieki vai līdzīpašnieki tām pārdevuši līdz tam pašiem piederējušas ēkas un zemesgabalus.
"Ja šīs tendences atbilst pirms pusgada izteiktajām nekustamo īpašumu ekspertu prognozēm, tad kopumā īpašumu tirgus ārpus galvaspilsētas un Rīgas rajona vismaz lielo darījumu ziņā nav attīstījies tik strauji, kā tika paredzēts," norāda pētījuma autori.
"Dienas Bizness" vēsta, ka pirms pusgada uzņēmuma "Balsts" valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš prognozēja, ka pieprasījums turpinās augt 100 kilometru rādiusā ap Rīgu, jo palielinās to iedzīvotāju skaits, kas vēlas dzīvot ārpus galvaspilsētas. Taču tirgus acīm redzami ir faktiski stāvējis uz vietas - pagājušā gada otrajā pusgadā ārpus Rīgas, Rīgas rajona un Jūrmalas notika vismaz 14 darījumi virs pusmiljona latu, savukārt šā gada pirmajos sešos mēnešos tādi ir bijuši 18, turklāt neviens no tiem nav pārsniedzis pusotru miljonu latu, - pagājušā gada otrajā pusgadā tika fiksēti pat 2,5- 3,6 miljoni latu, norāda pētījuma autori, piebilstot, ka te gan nav uzskaitīti uzņēmumu - zemes īpašnieku - kapitāldaļu pirkuma darījumi, kuru summas nekādos publiskos reģistros neparādās.
Lielo darījumu uzskaitījums arī neļauj runāt par megapircēju raudzīšanos viena noteikta reģiona virzienā - līdz ar Jelgavu ievērojami objekti ir pirkti gan Daugavpilī un Talsos, gan Grobiņā un Nīcā, gan Ogrē un Tukumā, gan Ventspilī un Saldū, gan Burtniekos un Liepājā, norāda pētījuma autori.