Divus gadus pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā un pilna mēroga karadarbības sākšanas ir noskaidrojies, ka Krievijas uz izejvielām balstītā ekonomiskā varenība ir bijusi vien mīts. Tāpat mīts ir bijis tas, ka bez Krievijas kurināmā resursiem Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu iedzīvotāji ziemā nosals un ES ekonomika piedzīvos sabrukumu.
Lai gan ar Ukrainā notiekošā kara radītajām pārmaiņām Eiropa un arī pārējā pasaule ir tikusi galā samērā labi, ekonomisti norāda uz negatīvām ievirzēm, kuras var nest līdzi lielvalstu sašķelšanos dažādās nometnēs.
Iezīmē robežas
Krievijas īstenotais pilna mēroga iebrukums Ukrainā, kas sākās 2022. gada 24. februārī, "ar sarkanu marķieri iezīmējis ģeopolitisko un ekonomisko zonu robežas. Tas jāņem vērā uzņēmējiem, domājot par turpmāko eksporta virzienu attīstību. Dažos reģionos robežu krāsa gan vēl ir nedaudz izplūdusi, jo ir valstis, kas no radušās situācijas mēģina izsist maksimālu labumu", situāciju komentē SEB bankas ekonomists Dainis Gašpuitis.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena ceturtdienas, 22. februāra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt klikšķinot šeit!
Raksta cena: €1.00