Portugālei piederošā Madeiras sala, kas atrodas Atlantijas okeānā 1000 kilometru uz dienvidaustrumiem no valsts galvaspilsētas Lisabonas un 800 kilometru no Āfrikas krasta, piedāvā baudīt subtropu klimatu. Tas ir viens no iemesliem, kādēļ uz turieni daudzi Latvijas ceļotāji dodas agrā pavasarī vai vēlā rudenī. Taču tiem mūsu valsts iedzīvotājiem, kuri labi panes karstumu, arī vasara būs piemērots gadalaiks Madeiras apmeklēšanai.
Klimats ir gan karalis, gan jokdaris
Vulkāniskās izcelsmes arhipelāgā, kuru 1419. gadā atklāja portugāļu jūrasbraucēji, lielākā sala ir Madeira, otra interesantākā – Portusantu. Vēl ir divas mazākas salas, kurās mīt mūku ronīši. Pasaulē palikuši vien 500 šīs sugas pārstāvji, Madeiras arhipelāgā dzīvo ap 30.
Visu gadu vidējā temperatūra svārstās starp plus 16 un plus 25 grādiem pēc Celsija. Tas nodrošina leknu veģetāciju. Taču laikapstākļi ir mainīgi. Ja no rīta līst, tas nenozīmē, ka lietus nerimsies. Straujais vējš izdzenā mākoņus un ātri izžāvē salijušās drēbes. Taču lietussargs nenoderēs, vislabāk ceļojumā ņemt līdzi izturīgu lietusmēteli, nevis plānos plēves nieciņus, ko vēja brāzmas var itin mierīgi sapluinīt.
Laika kaprīzes rada ekstrēmas situācijas tūristiem, jo nokļūšana līdz Madeirai (kā arī lidojums atpakaļ) ir piedzīvojums. Madeiras lidosta, kas lidmašīnu satiksmei atklāta 1964. gadā, tiek minēta starp sarežģītākajām lidostām pasaulē. Tā ir iespiesta starp kalniem un Atlantijas okeānu.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 3. jūlija, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt klikšķinot šeit!
Raksta cena: €1.00