"Pirmo reizi kolektīvās iepirkšanās vēsturē piedāvā pārsūdzēt fotoradaru sodus. Kolektīvās iepirkšanās serviss Citrons.lv sadarbībā ar juristu Edgaru Džeriņu uzsācis novatorisku akciju - iespēju ikvienam autovadītājam izdevīgi pārsūdzēt uzlikto fotoradara sodu," vēsta portāls.
Pakalpojums tiek piedāvāts pamatojoties uz "Latvijas likumdošanas paradoksiem - Ceļu satiksmes noteikumu kontrolei un sodu piemērošanai jānotiek likumīgi, ievērojot nevainības prezumpciju, bet likumdevējs esot iedibinājis juridisku paradoksu – sods par ātruma pārsniegšanu, kas fiksēts ar fotoradaru, praksē tiek piemērots transportlīdzekļa īpašniekam nevis konkrētajam vadītājam, kas vadījis auto pārkāpuma brīdī. Līdz ar to likumdevējs atbildību par vainīgā vadītāja izdarīto pārkāpumu un pienākumu noskaidrot vainīgo personu, slēpti uzlicis transportlīdzekļa īpašniekam. Savukārt, Latvijas administratīvo pārkāpumu kodekss un Ceļu satiksmes likums nosaka, ka, administratīvo lēmumu par uzlikto sodu var pārsūdzēt "vainīgais" vadītājs, nevis transportlīdzekļa īpašnieks. Līdz ar to veidojas otrs paradokss, ka pārsūdzot fotoradaru sodu, persona netieši sevi atzīst par vainīgu pārkapuma izdarīšanā, taču sodu par to tik un tā nepārliks uz pieteikušos vainīgo vadītāju," teikts portālā.
Jurists Edgars Džeriņš iesaka pilnīgi visiem vadītājiem neatkarīgi no tā, vai viņi pārkāpuši ātrumu vai nē, lēmumus par uzlikto sodu pārsūdzēt. Viņš norāda, ka sūdzības iesniegšana tiesā nemaksā neko, taču ja visi vadītāji nolemtu pievienoties šai "cīņai par masveida pretlikumību", jebkurš pārsūdzēts lēmums iesprūstu sistēmā uz trim līdz pieciem gadiem. Līdz ar to pēc jurista aprēķiniem uzņēmums Vitronic, kas nodarbojas ar radaru pakalpojumu sniegšanu valstij un valsts budžets nesaņemtu nevienu santīmu un "šis bizness vienkārši iznīktu gada laikā".
Lai gan sūdzības sagatavošana ir bezmaksas, to par 16,98 latiem ir gatavs izdarīt arī E. Džeriņa juridiskais birojs.