Augstākminēto mērķu sasniegšanai ik pa 10 gadiem plānots izstrādāt jaunu un reālajai situācijai atbilstošu Babītes ezera dabas aizsardzības plānu, ņemot vērā pētījumos un novērojumos secināto.
Attiecīgi pēc ik pa dekādei atjaunotā plāna tiktu ierosinātas izmaiņas dabas lieguma Babītes ezers individuālajos aizsardzības un izmantošanas noteikumos. Līdz šim šo uzdevumu bija uzņēmusies organizēt Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Latvijas vides aizsardzības fondu, bet, ņemot vērā ierobežoto budžetu un atbilstošo speciālistu trūkumu, tuvāko gadu laikā nav plānots izstrādāt jaunu aizsardzības plānu, paziņojumā par biedrības dibināšanu ieskicētas problēmas.
Pēdējos gados un arī iepriekš ir novērotas straujas ūdens līmeņa svārstības ezerā, kas būtiski negatīvi ietekmē gan zivju resursus, gan putnu populāciju, gan vietējo uzņēmumu ilgtspēju. Babītes ezera piekrastē ir vairāki sabiedrībā pazīstami uzņēmumi, kuri ir ieinteresēti Babītes ezera saglabāšanā ilgtermiņā, piemēram, maizes ceptuve Lāči, uzņēmums Labie koki, laivu bāze Dālderi un laivu bāze Ezerkrasti, kā arī kempings Dūšeļi.
Tāpēc biedrības Babītes ezeram pirmais uzdevums būs ierosināt jauna Babītes ezera dabas aizsardzības plāna izstrādi, piesaistot atbilstošus publiskā sektora līdzekļus. Kā labs paraugs
veiksmīgai ezera apsaimniekošanai ir jau darbojošās biedrība Usmas krasts, ar kuru jau tiek veidota sadarbība pieredzes apmaiņai.
Babītes ezera platība ir 2988 hektāru, tas ir par septītais lielākais ezeru Latvijā. Ezers ir starptautiski nozīmīgs kā caurceļotāju putnu apmešanās vieta - Babītes ezerā ligzdo Sarkanajā grāmatā ierakstītas putnu sugas.