Laika ziņas
Šodien
Migla

Mieriņa: Latvijas grāmatniecības nākotne ir saistīta ar spēju pielāgoties digitālajam laikmetam

Latvijas grāmatniecības nākotne ir saistīta ar spēju pielāgoties digitālajam laikmetam, pauda Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa (ZZS), piektdien parlamentā atklājot konferenci par lasīšanas nozīmību un bibliotēku lomu izglītotas sabiedrības attīstībā.

Nav šaubu, ka drukātās grāmatas saglabās savu vērtību mūžīgi, tomēr e-grāmatas, audio grāmatas, interaktīvās grāmatas, tiešsaistes žurnāli un citas jaunas lasīšanas formas sabiedrībā kļūst ar vien populārākas, akcentēja Mieriņa.

Ir jāpalīdz bibliotēkām kļūt par mūsdienīgām izglītības informācijas vietām, lai tās varētu attīstīt jaunas un modernākas pakalpojumu formas, teica Saeimas priekšsēdētāja.

Parlamenta vadītāja atzīmēja, ka reģionos bibliotēkas kalpo par atbalstu vietējai kopienas kultūras dzīvei un sabiedriskājām aktivitātēm.

Šogad aprit 500 gadi, kopš iespiesta pirmā grāmata latviešu valodā. Mieriņas ieskatā, tas ir nozīmīgs pagrieziena punkts Latvijas vēsturē, jo valoda ir mūsu tautas pamatvertība un identitātes pamats.

"Rakstītā vārda spēks ir milzīgs, tas var gan veidot, gan arī graut. Vārds ietekmē sabiedrības vērtības un pašapziņu," klāstīja Saeimas priekšsēdētāja.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Agita Zariņa-Stūre (JV), pamatojot konferences organizēšanu, sacīja, ka parlaments vēlas vērst lielāku uzmanību tieši lasīšanai kā personības stiprināšanai un bibliotēkām kā sabiedrības stiprinātājām.

Konference noris trīs daļās, un pirmā no tām "Nākotnes sabiedrība - lasu, tātad esmu" ir veltīta lasīšanai kā fenomenam. Dalībnieki runā par to, kā mūsdienu digitālajā laikmetā mainās lasīšanas paradumi, kāpēc jālasa grāmatas, kā veicināt lasīšanu, attīstīt lasītprasmi un kritisko domāšanu un ko labāk lasīt - audiogrāmatas, digitālās grāmatas vai tomēr drukāto tekstu.

Otrās daļas tēma ir "Skolu bibliotēkas - ko gaidām un sagaidām?". Tajā dalībnieki apspriedīs situāciju skolu bibliotēkās - vai tā ir vieta skolā, kur tikai izsniedz grāmatas, kā skolas var veicināt bērnu un jauniešu rakstpratības un kritiskās domāšanas attīstību un kāda ir skolu bibliotēku funkcija un loma kopējā bibliotēku tīklā un vienotajā profesionālās komunikācijas telpā.

Konferences trešo tematisko daļu "Bibliotēka kā sabiedrības attīstības veiksmes garants digitālajā laikmetā" plānots veltīt bibliotēkām.

Konferenci rīko Saeima, Latvijas Nacionālā bibliotēka un UNESCO Latvijas Nacionālā komisija sadarbībā ar akciju sabiedrības "Swedbank" izglītības fondu "Augt".

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Tas, kas notiek šobrīd, ir vienkārši ārprāts

Par birokrātijas kultūras neiznīdējamību un par to, ko birokrātijas mazināšanas kampaņā darīt, lai no maksimāli sarežģīti un gari pārietu uz maksimāli vienkārši un īsi, Agnese Margēviča intervē La...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē