Bijušais ASV prezidents Džordžs Bušs vecākais vēlas, lai arī viņa otrs dēls — bijušais Floridas štata gubernators Džebs Bušs — kļūtu par Savienoto Valstu prezidentu. Dž.Bušs vecākais sacīja, ka 55 gadus vecais Džebs Bušs, kurš ir paudis nodomu 2010.gada vēlēšanās kandidēt uz ASV senatora amatu no Floridas, ir pietiekami spējīgs, lai būtu ne tikai senators, bet arī prezidents. "Es gribētu pieredzēt, ka viņš kandidē. Es gribētu pieredzēt, ka reiz viņš ir prezidents vai senators, vai nu kas, jā gan," sacīja 84 gadus vecais Dž.Bušs vecākais.

Lielā daļā pārējās Eiropas iestājies iepriekš prognozētais aukstums. Sestdienas un svētdienas rītā gaisa temperatūra lielākajā daļā Vācijas pazeminājusies no -10 līdz -17 grādiem, Šveicē līdz -21 grādam un pat Beļģijā, Nīderlandē un tikpat kā visā Francijā bijis -7 līdz -12 grādu sals. Arī Lielbritānijā valda sals.

Irākas galvaspilsētā Bagdādē svētdien šiītu svētceļnieku pūlī uzspridzinājās teroriste pašnāvniece, nogalinot 40 un ievainojot vairāk nekā 70 cilvēku, paziņoja amatpersonas. Eksplozija notika pie mošejas Bagdādes šiītu rajonā Kadimijā, kur svētceļnieki, viņu vidū daudzi no Irānas, bija sapulcējušies uz gājienu par godu drīzumā gaidāmajiem šiītu reliģiskajiem Ašuras svētkiem. Domājams, ka teroriste bija sunnītu ekstrēmiste.

Krievu kuģi ārvalstīs © DIENA(1)

Krievijas Bruņoto spēku ģenerālštābs atbalstījis kara flotes pavēlniecības nostāju, ka Krievijai jāizveido pastāvīgi savu karakuģu bāzēšanās punkti citās pasaules valstīs. Šis jautājums tiks risināts sadarbībā ar valdību. Amatpersonas apgalvo, ka konkrētāk par šā plāna ģeogrāfiju vēl būtu pāragri runāt, bet sarunas ar citu valstu valdībām jau notiek. Pēc Krievijas karakuģu nesenās viesošanās Venecuēlā un Kubā tika izteikti pieņēmumi, ka Krievija šajās valstīs varētu izveidot savas kara flotes bāzes, bet Maskava tos noraidījusi.

Zībarts: Ceram saglabāt pozitīvas emocijas un uzlabot sniegumu

Barons/LMT basketbola komandu mačā pret Ķēdaiņu Nevežis (69:65) pirmo reizi vadīja Mārtiņš Zībarts, kurš ieņēmis Kārļa Muižnieka vietu.“Galvenais, ka šodien uzvarējām. Mums līdz nākamajai Baltijas līgas spēlei ir trīs nedēļas, kuru laikā ceram saglabāt pozitīvās emocijas un uzlabot sniegumu. Šodien spēlē nepiedalījās Korijs Smits, kurš aizbrauca pie ģimenes.

Barons/LMT uzvar Ķēdaiņu Nevežis BBL čempionāta spēlē(1)

Barons/LMT kluba basketbolisti pirmajā spēlē pēc šķiršanās no līdzšinējā galvenā trenera Kārļa Muižnieka SEB Baltijas līgas turnīra ietvaros ar 69:65 (40:30) uzvarēja Ķēdaiņu Nevežis komandu. Šī bija vienīgā Latvijas klubu uzvara četrās elites grupas nedēļas nogales spēlēs pret Lietuvas komandām.Otrajā ceturtdaļā rīdzinieku pārsvars pietuvojās 20 punktiem (38:21), tomēr līdz lielajam pārtraukumam Lietuvas klubs starpību samazināja gandrīz uz pusi.

Mazkustīgums kaitīgāks par pārēšanos(2)

Ikdienā vai vismaz trīs reizes nedēļā nepieciešamas tādas fiziskas nodarbības, lai ķermenis sajustu sviedrus, uzskata gastroenterologs Anatolijs Danilāns

precizēta - Vinteram 10.vieta Dakāras rallija 2.posmā un kopvērtējumā(14)

Latvijas motosportists Einārs Vinters Dienvidamerikā notiekošā Dakāras rallija otrajā posmā (237 km) ierindojies 10.vietā un 10.vietu ieņem arī kopvērtējumā, liecina rīkotāju sniegtā informācija.237 km garā ātrumposma uzvarētājam Fransam Verhūvenam no Nīderlandes Vinters zaudēja sešas minūtes un 30 sekundes.

Pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra otrās kārtas spēlē Latvijas valstsvienības volejbolisti zaudēja Zviedrijas izlasei 2:3 (25:20, 25:20, 27:29, 21:25, 12:15). Par spīti šai neveiksmei Latvijas volejbolisti garantēja pirmo vietu turnīrā un iekļūšanu atlases otrajā kārtā. Vietu sadalījumu vienāda uzvaru skaita gadījumā turnīrā noteica pēc gūto un zaudēto punktu koeficienta, kas Latvijas valstsvienībai bija ievērojami labāks par konkurentiem.

BBL Izaicinājuma kausa spēlēs uzvaras izcīna Gulbenes un Liepājas basketbolisti

SEB Baltijas basketbola līgas Izaicinājuma kausa B grupas spēles svētdien aizvadīja trīs Latvijas komandas. Uzvaras pār grupas līdervienībām Kauņas Triobet un Klaipēdas Neptūnas izcīnīja attiecīgi Liepājas lauvas un Gulbenes ASK/Buki.Liepājas lauvas izbraukuma spēlē Kauņā ar 77:72 (32:28) uzvarēja Triobet.

Ziemassvētku un Jaunā gada garo brīvdienu pēdējā svētdiena ar biezu sniegu, mērenu salu un spožu sauli pirmo reizi pa īstam iepriecināja pie šī gada ziemas pelēkuma pieradušos ventspilniekus. Daudzi no viņiem kāpa uz slēpēm un iebrauca sliedes piekrastes mežu un kāpu pauguros, taču vairākums ziemas prieku baudītāju izvēlējās pilsētas dienvidu malā mākslīgi uzbērto slēpošanas kalnu - _Lemberga hūti.

Masaļskis Vācijā debitē ar septiņiem ielaistiem vārtiem(1)

Vācijas hokeja līgas (DEL) čempionātā neveiksmīgi debitējis bijušais Rīgas Dinamo vārtsargs Edgars Masaļskis, informē sacensību organizatori. Līgas pastarīšu divcīņā viņa pārstāvētais Dīsburgas Fuchse ar 3:7 piekāpās Keseles Huskies, bet Masaļskis laukumā pavadīja visas 60 minūtes, atvairot 29 no 36 pretinieku metieniem.

In Memoriam(18)

2009 gada 2.janvārī no rīta mūs pameta Virsnieku apvienības vadītājs Roberts Millers. Atceros Millera kungu kā kārtīgu Latvijas patriotu, kurš barikāžu laikā bija atbildīgs par Zaķusalas un televīzijas aizsardzību un pēc tam katru gadu organizēja barikāžu piemiņas ugusnskuru Zaķusalā. Šī gada 13. janvārī, mums būs jāpulcējas pie ugunskura Zaķusalā bez viņa, cerams, klāt esot viņa garam.

Vilde: Rezultāts ir sasniegts, tomēr gandarījuma nav © DIENA(5)

Latvijas volejbola valstsvienības galvenais treneris Raimonds Vilde par spīti paveiktajam uzdevumam iekļūt pasaules čempionāta kvalifikācijaas turnīra otrajā kārtā priecīgu vaigu pēc zaudējuma 2:3 Zviedrijai nerādīja.“Rezultāts it kā ir sasniegts, tomēr gandarījuma nav. Ja esi uzaicināts uz izlasi, tā nevar spēlēt. Laukumā nebija azarta un emociju, tāpēc arī publika zālē bija tāda klusa. Skumji… Mūsu zvaigznes varbūt kaut kur citur arī spīd, taču izlasē to nemana.”

Dukšte Lietuvu nesasniedz, bet rekordi ir(18)

Gaisa balona pilots Gunārs Dukšte svētdien deviņos no rīta ar balonu _BizBizMārīte _pacēlās Igaunijā – netālu no Ainažiem, ar mērķi šķērsot visas trīs Baltijas valstis un sasniegt divus jaunus Latvijas rekordus. G.Dukštem izdevās uzstādīt jaunu distances rekordu lidojumā ar gaisa balonu Latvijā, nolidojot 225 kilometrus un jaunu ilguma rekordu – gaisa balonā lidotas 7 stundas un 45 minūtes. Tomēr Lietuvu sasniegt neizdevās. “Mēs izdarījām 99% no iecerētā plāna. Mums pietrūka pavisam nedaudz, lai ielidotu Lietuvā, apmēram kilometrs līdz Lietuvas robežai,” Dienai pastāstīja gaisa kuģa pilots.

Kuitunena un Kolonja uzvar slēpošanas sacensību seriālā Tour de Ski © DIENA

Somijas slēpotāja Virpi Kuitunena un šveicietis Dario Kolonja kļuvuši par sacensību seriāla Tour de Ski uzvarētājiem kopvērtējumā.Pirms Valdifjemmē (Itālija) notikušā pēdējā posma sacensībām – 9 km iedzīšanas slēpojuma dāmām – 2007.gada tūres uzvarētājai Kuitunenai bija 31 sekundes pārsvars pār savu tautieti Aino Kaisu Sārinenu.

Praulītis uzvar sacensībās ar kopējo startu Latvijas čempionātā biatlonā © DIENA

Gatis Praulītis kļuvis par Latvijas čempionu biatlonā 12 km distancē ar kopēju startu, informēja sacensību rīkotāji.Četrās šaušanās cēsnieks pieļāva septiņas kļūdas un finišēja pēc 33 minūtēm un 55 sekundēm.  Minūti un 39 sekundes viņam zaudēja Kaspars Sakniņš (5 kļūdas) un trīs minūtes un trīs sekundes – Gints Lūsis (7).

Četru spēļu diskvalifikācija piespriesta Ducks hokejistam Perijam

Par apzinātu sitienu pretiniekam ar elkoni NHL piespriedusi četru spēļu diskvalifikāciju Anaheimas Ducks kluba hokejistam Korijam Perijam.Incidents notika sestdien mačā pret Filadelfijas Flyers, kad Perijs pielietoja rupju spēka paņēmienu pret Klodu Žirū.Perijs, izlaižot četras spēles, algā zaudēs aptuveni 115 000 dolāru. Šī nauda tiks novirzīta NHL spēlētāju palīdzības fondam.

Kamaniņbraucēji Kivlenieks un Rēķis tālu no līderiem PK posmā © DIENA

Pasaules kausa izcīņas ceturtajā posma Kēnigzē vīru sacensībās 32 dalībnieku konkurencē Inārs Kivlenieks ieņēma 18., bet Guntis Rēķis – 23.vietu.Pirmajā braucienā 32 dalībnieku konkurencē Kivlenieks uzrādīja 20.rezultātu, bet Rēķis bija 27.vietā.Pēc otrā braucienā nedaudz uzlabot situāciju kopvērtējumā Latvijas braucējiem palīdzēja arī divu Krievijas kamaniņu braucēju Viktora Kneiba un Maksima Andrijanova diskvalifikācija.

papildināta - Brisbenas tenisa turnīru Gulbis sāks ar spēli pret Džokoviču(3)

Ernests Gulbis jaunās sezonas pirmo turnīru Brisbenā sāks ar spēli pret pasaules trešo raketi, serbu Novaku Džokoviču, informē Profesionālo Tenisistu asociācija (ATP).Turklāt ATP mājas lapā internetā uzsvērts, ka ''Džokoviču gaida smaga pirmā spēle Brisbenā''. Līdz šim Gulbis divas reizes spēlējis ar savu kādreizējo treniņu biedru un abas reizes zaudējis.

Itālijā atrasts miris kādreizējais Giro d’Italia posmu uzvarētājs © DIENA(1)

Itālijā sev piederošajā velosipēdu veikalā atrasts miris kādreizējais riteņbraucējs 42 gadus vecais Luka Gelfi. Sākotnējā informācija, ka viņš izdarījis pašnāvību.Profesionālo karjeru, kas ilga desmit gadus, Gelfi sāka 1988.gadā. Lielākos panākumus viņš guva 1990.gadā, kad uzvarēja divos velobrauciena Giro d’Italia posmos. 1993.gadā Gelfi finišēja otrais prestižajā braicienā Milāna – Sanremo.Gelfi bija precējies, viņa ģimenē auga dēls. Bija zināms, ka pēc karjeras beigām viņš cīnījies ar depresiju.

Arī Norvēģija nolemj sodīt seksa pircējus(38)

Desmit gadu pēc Zviedrijas lēmuma sodīt seksa pircējus zviedru piemēram nolēmusi sekot arī Norvēģija. Taču skeptiķi apšauba, vai klientu sodīšana patiešām palīdz samazināt prostitūciju Norvēģu vīriešiem (un sievietēm), kas gribēs izmantot prostitūtas savu vēlmju apmierināšanai, turpmāk nāksies uzmanīties no policijas modrās acs, jo jaunais likums paredz nopietnu sodu par seksa pirkšanu.

Hipolīzings Latvijas florbola čempionātā līderi izcīna uzvaras © DIENA

Uzvaras Hipolīzings Latvijas florbola čempionātā vīriem izcīnījušas trīs līdergrupas komandas.Cēsu CelTik/Lekrings viesos pārliecinoši pieveica Rīgas lauvas/LU 9:3, Talsi tikai pagarinājumā pārspēja Jegevas SK Tahe no Igaunijas, bet Rubene papildlaikā svinēja uzvaru 5:4 pār ASK/Lielvārde komandu, informēja Latvijas Florbola savienībā.

Izraēlas karaspēks iegājis Gazas joslā(154)

Izraēlas karaspēks sestdienas vakarā iegāja Gazas joslā, uzsākot sauszemes militāro operāciju pret radikālo palestīniešu grupējumu HAMAS. Izraēlas armija paziņojusi, ka nakts laikā kaujās ievainoti 30 izraēliešu un noliegusi informāciju par bojāgājušajiem. Pašlaik ir pretrunīgas ziņas par bojāgājušajiem palestīniešu pusē.

Barcelona iegūst 11 punktu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem

Spānijas čempionāta līderi Barcelona futbolisti turnīra 17.kārtā izcīnījuši 14.uzvaru – 3:1 savā laukumā pār Mallorca. Pirmie vadībā izvirzījās viesi, taču 31.minūtē Tjerī Anrī panāca izlīdzinājumu, bet otrajā puslaikā uzvaru barseloniešiem nodrošināja Andresa Injestas un Jaja Turē precīzie sitieni.Turnīra tabulā Barcelona futbolisti ieguvuši 11 punktu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem Valencia komandu, kas ar 3:1 pārspēja Madrides Atletico.Vēl divi punkti mazāk ir Sevilla, kas svētdien uzņems Osasuna komandu.

Brālis un māsa Safini uzvar Hopmana kausa izcīņā

Brālis un māsa Marats un Dinara Safini nodrošinājuši Krievijas tenisa komandai uzvaru 2:1 Hopmana kausa izcīņas B grupas pirmās kārtas spēlē pār Itāliju.Vienspēlēs Dinara pārspēja Flaviju Penetu 7:5, 6:3 un Marats – Simoni Bolelli 7:6, 6:4, bet dubultspēļu mačā pārāki bija Itālijas tenisisti 5:7, 6:4, 7:6 (10:2).B grupā vēl ielozētas Francijas un Taivānas komandas – savstarpējā cīņā dienu iepriekš uzvarēja francūži (3:0).Hopmana kausa izcīņa ir neoficiālais pasaules čempionāts jauktajiem pāriem.

Karsumam AHL divi rezultativitātes punkti un spožākās zvaigznes tituls(2)

Latviešu hokejists Mārtiņš Karsums nopelnījis kārtējos divus rezultativitātes punktus Amerikas hokeja līgas čempionāta spēlē, kurā viņa pārstāvētais klubs Providensas Bruins ar 5:2 pieveica Springfīldas Falcons.Pirmās trešdaļas vidū Karsums skaitliskajā mazākumā guva savus 15.vārtus, bet trešajā periodā nopelnīja otro punktu ar rezultatīvu piespēli. Jau otro spēli pēc kārtas latviešu hokejists tiek azīts par mača spožāko zvaigzni.AHL rezultatīvāko spēlētāju sarakstā Mārtiņš ieņem astoto vietu – 37 punkti (15+22) 36 spēlēs.

Korupcija kā biznesa modelis(13)

Viens miljards eiro soda naudas, daži cietumsodi un nobeigumā kārtējais grandiozais līgums. Tāds ir "sausais atlikums" pēc Vācijas tehnoloģiju milža Siemens septiņus gadus ilgas sistemātiskas kukuļošanas aptuveni 20 pasaules valstīs. Tas nodēvēts par lielāko korupcijas skandālu Vācijas biznesa vēsturē.

Atpūtas oāze septiņu brīnumu zemē Dubaijā(15)

Sešu stundu lidojums aizvizina no depresīvās tumsas un ekonomiskās krīzes ziņu šoka uz silto, saulaino Persijas līča piekrasti Āzijas dienvidrietumos. Pie Dubaijas palmām un debesskrāpjiem, kas rindām slienas debesīs tieši iepretim smilšu pludmalei. Tas ir izrāviens patīkamā vasaras 27 grādu siltumā.

Pasaules U-20 čempionāta finālā Kanāda pret Zviedriju(1)

Pasaules U-20 hokeja čempionāta finālā tiksies Kanādas un Zviedrijas izlases.Sestdien pusfinālos Zviedrijas jaunie hokejisti uzvarēja Slovākiju 5:3 (0:1, 1:1, 4:1), bet mājinieki kanādieši dramatiskā cīņā pēcspēles soda metienu sērijā pārspēja Krieviju 6:5 (2:2, 1:0, 2:3, 0:0, 1:0).Par spēles varoni kļuva Džordans Eberle, kurš piecas sekundes līdz pamatlaika beigām guva savus otros vārtus mačā un panāca izlīdzinājumu 5:5, bet pēcspēles metienu sērijā realizēja izšķirošo “bullīti”.

Skrastiņam rezultatīva piespēle, uzvaras Panthers un Kings hokejistiem

Kārlis Skrastiņš ar rezultatīvu piespēli nopelnījis astoto rezultativitātes punktu NHL čempionātā šajā sezonā. Izbraukuma pēlē pret Pitsburgas Penguins viņš otrās trešdaļas beigās asistēja Natanam Hortonam Panthers komandas piekto vārtu guvumā. Panthers svinēja pārliecinošu uzvaru 6:1.Uz ledus latviešu aizsargs pavadīja gandrīz 19 minūtes, vienreiz meta pa vārtiem un nopelnīja lietderības koeficientu +1.