Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

8. februāris, 2009

Manchester United atgriežas Anglijas Premjerlīgas līderpozīcijā

Mančestras United futbolisti Anglijas Premjerlīgas spēlē ar 1:0 pārspēja West Ham United un atguva sestdien zaudēto līderpozīciju, informē sacensību organizatori.Vienīgos vārtus mača 61.minūtē guva 35 gadus vecais Manchester United kapteinis Raiens Gigss. Savu „sauso” sēriju turpināja nīderlandiešu vārtsargs Edvīns Van der Sārs, kurš Premjerlīgas spēlēs nav pārspēts jau 1312 minūtes. Mančestrieši atguva pirmo pozīciju līgā, apsteidzot Liverpool, kas dienu iepriekš mača izskaņā izrāva uzvaru 3:2 pret Portsmouth. United 24 spēlēs guvis 56 punktus, bet Liverpool 25 mačos izcīnījis 54 punktus.

Latvijas kamaniņu sporta izlase stafetē izcīna bronzas medaļas © DIENA(2)

Latvijas stafetes komanda Pasaules čempionātā Leikplesidā (ASV) izcīnījusi bronzas godalgas, informē sacensību rīkotāji. Latvijas izlases sastāvā startēja Guntis Rēķis, Maija Tīruma un divinieks Andris un Juris Šici, kuri distanci veica divās minūtes un 42,499 sekundēs un no uzvarētājiem vāciešiem atpalika par 2,869 sekundēm. Otro vietu izcīnīja Austrijas komanda, bet aiz Latvijas palika Itālija ar Armīnu Cīgleru priekšgalā.

Florbolistes vēlreiz spēlē neizšķirti ar Norvēģiju © DIENA

Latvijas dāmu florbola izlase Kocēnos notiekošajā Trīs nāciju turnīra spēlē cīnījās neizšķirti 1:1 ar Norvēģijas izlasi, informē Latvijas Florbola savienība.Mača 16.minūtē vadībā izvirzījās norvēģietes, kuru labā vārtus guva Lisbeta Petersena, taču otrā perioda septītajā minūtē Madara Adamane pēc Santas Torsneres piespēles izlīdzināja rezultātu. Latvijas izlases vārtsardze Dace Rumbiņa atvairīja 29 no 30 metieniem.Trīs nāciju turnīrā Latvijas izlase izcīnīja otro vietu, apsteidzot Poliju, bet sliktākas vārtu attiecības dēļ piekāpjoties Norvēģijai.

Ozolnieki/Biolars pārspēj Cēsu Alus volejbolistus © DIENA

Schenker volejbola līgas čempionātā Ozolnieki/Biolars ar 3:1 (25:27, 25:19, 25:21, 25:19) pārspēja Cēsu Alus volejbolistus, praktiski izdzēšot cēsinieku cerības iekļūt ceturtdaļfinālā, informē turnīra rīkotāji.Daugavpils Ezerzeme/DU savā laukumā ar 1:3 (17:25, 16:25, 25:18, 24:26) piekāpās Igaunijas TTU.Ozolnieki/Biolars ar 42 punktiem ieņem piekto vietu turnīra tabulā, Cēsu Alus ar 23 punktiem ir devītie, bet Ezerzeme ar 14 punktiem ir 12.pozīcijā starp 13 komandām.

Vai igauņi un lietuvieši tūrisma jomā izkonkurēs latviešus?(17)

Šogad izstādē Balttour 2009 ļoti aktīvi un profesionāli Latvijas ceļotājiem sevi prezentēja Igaunijas, un Lietuvas dažādi ceļojumu galamērķi, un tūrisma uzņēmumi. Igauņi un lietuvieši aktīvi piedāvāja kūrortus ar bagātīgu labjūtes (wellness) un spa piedāvājumu; galvaspilsētas, jo īpaši Viļņu, kas šajā gadā kļuvusi par Eiropas kultūras galvaspilsētu, piedāvāja plašu pasākumu programmu visa gada garumā.

Barons/LMT pārliecinoši pārspēj Ķeizarmežu

Latvijas Basketbola līgas spēlē pašreizējie čempioni Barons/LMT basketbolisti pārliecinoši ar 81:59 Rīgas 49.vidusskolā apspēlēja Ķeizarmežs vienību, informē turnīra rīkotāji.Barons/LMT jau spēles sākumā ieguva ievērojamu pārsvaru, noslēdzot pirmo ceturtdaļu ar 26:6. Otrajā periodā Ķeizarmežs uzlaboja spēli uzbrukumā un nedaudz pietuvojās (27:43), taču tuvāk pretiniekiem tā arī netika.

ASK/AB.LV sakauj Dobeles Tenax Baltijas līgas spēlē © DIENA(1)

Latvijas handbola līgas čempionvienība ASK/AB.LV Baltijas līgas mačā ar 39:22 (20:9) sagrāva Tenax Dobele vienību, informē turnīra rīkotāji.Pa desmit vārtiem uzvarētāju labā guva Jānis Pavlovičs un Agris Kušners, bet Dobeles komandā rezultatīvākais ar pieciem rezultatīviem metieniem bija Andis Ērmanis. ASK/AB.LV 15 spēlēs guvis 10 panākumus, bet Tenax piedzīvojis zaudējumus 14 mačos no 15.

Savainoto Savčenkova un Laizāna vietā uz futbola izlasi izsaukts Mežeckis

Latvijas futbola izlasei pārbaudes spēlē Kiprā ar Armēnijas izlasi nepalīdzēs FK Ventspils aizsargs Igors Savčenkovs un Skonto pussargs Oļegs Laizāns, kuri guvuši savainojumus, informē Latvijas Futbola federācija.Viņu vietā uz valstsvienību izsaukts aizsargs Roberts Mežeckis, kurš šonakt atgriezīsies no Īrijas, kur veiksmīgi atrādījies Cork City vienībai. Ar īriem esot vien jāvienojas par pārejas detaļām. Latvijas izlasei pārbaudes spēle ar Armēniju paredzēta trešdien 11.februārī Kiprā.

Kalniete: jāveido jauna valdība © DIENA(40)

Opozīcijā esošais Jaunais laiks, Pilsoniskā Savienība (PS) un Sabiedrība Citai politikai (SCP) pirmdien cer vienoties par kopīgu pozīciju koalīcijas paplašināšanās jautājumā. Šīs trīs partijas janvāra beigās parakstīja politiskās sadarbības memorandu. Pagaidām neviena no labējās opozīcijas partijām nav saņēmusi oficiālu premjera Ivara Godmaņa (LPP/LC) aicinājumu tikties, lai runātu par pievienošanos valdošajai koalīcijai.

Kazahstāna olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā sagrauj Franciju

Kazahstānas hokejisti Oslo notiekošajā olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā ar 8:2 sagrāvuši Francijas valstsvienību, ziņo turnīra rīkotāji. Jau pirms spēles bija zināms, ka neviena no komandām vairs nevar apsteigt pirmajā vietā esošo Norvēģijas izlasi, tāpēc spēlei sportiskas nozīmes nebija. Jau pirmās trešdaļas vidū Kazahstānas hokejisti panāca divu vārtu pārsvaru, bet otrajā periodā palielināja to līdz 5:0.

Ukraina olimpisko kvalifikācijas turnīru beidz ar uzvaru pār Ungāriju(1)

Svētdien Ukrainas hokejisti ar uzvaru pēcspēles metienos pār Ungāriju (4:3) beidza dalību olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā. Spēles laikā Ungārijas izlasei bija pat divu vārtu pārsvars (2:0), taču ukraiņi prata rezultātu izlīdzināt. Divas ar pusi minūtes līdz pamatlaika beigām Kristians Palkovičs vēlreiz izvirzīja ungārus vadībā, bet 22 sekundes pirms trešā periodā beigām Vadims Saharčuks atkal izlīdzināja rezultātu.

Čagajevs aizstāv pasaules čempiona titulu boksā © DIENA

Vācijas pilsētā Rostokā savu pasaules čempiona titulu boksā supersmagajā svarā WBA versijā aizstāvēja vairāk kā gadu veselības problēmu dēļ nestartējušais uzbeks Ruslans Čagajevs, kurš pārspēja kostarikāni Karlosu Dramondu, informē cīņas rīkotāji.Cīņu aktīvāk sāka titula īpašnieks Čagajevs, taču Dramonds trešajā raundā pamanījās iedzīt pretinieku ringa stūrī.

Prūsis: Miņins brauca uz riska robežas(31)

Pasaules kausa (PK) posmā Kanādā sestdien uzvaru guvušais Jāņa Miņina Latvijas četrinieks uzrādīja bobsleja vēsturē absolūto ātruma rekordu, 2010. gada Vankūveras olimpisko spēļu trasē pārsniedzot 150 kilometru stundā.

Godmanis iesniegumā lūdz samazināt sev algu © DIENA(48)

Premjers Ivars Godmanis (LPP/LC) iesniegumā Valsts Kancelejai (VK) lūdzis samazināt viņam algu par 15%. Šādu iesniegumu, sekojot I.Godmaņa piemēram, līdz šim uzrakstījuši vēl pieci ministri. Kā paskaidroja premjera preses sekretārs Edgars Vaikulis, premjers izteicis aicinājumu ministriem, lai parādītu, ka “mēs esam gatavi jostas savilkt vēl ciešāk”.

Liepājas metalurgs basketbolistēm pārliecinoša uzvara Rīgā

Liepājas metalurgs basketbolistes svētdien izcīnīja devīto uzvaru Latvijas Sieviešu basketbola līgas čempionātā, izbraukumā ar 59:35 pārspējos SK Rīga, informē turnīra rīkotāji.Uzvarētāju labā 21 punktu un deviņas atlēkušās bumbas guva Sabīne Niedola, bet ar 13 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām izcēlās Kristēna Cirša. SK Rīga labā rezultatīvākā ar setpiņiem punktiem bija Ilze Gotfrīda.Liepājnieces ar deviņām uzvarām 21 spēlē ieņem piekto vietu, bet SK Rīga Ir septītajā pozīcijā astoņu komandu konkurencē.

Māris Štrombergs izstājas pusfinālā ABA posmā © DIENA

Pekinas olimpisko spēļu čempions Māris Štrombergs Amerikas Riteņbraukšanas asociācijas (ABA) posmā izstājās pusfinālā un nekvalificējās izšķirošajiem braucieniem, informē portāls bmxlatvia.com.Latvijas sportists pusfināla braucienā kļūdījies startā, tāpēc finišā iegūta tikai piekto vietu. Otrajā spēcīgākajā klasē (A Pro) trešo vietu ieguva Kristaps Konrāds.

Ņūdžersijas Nets sagrauj Denveras Nuggets un izcīna ceturto uzvaru pēc kārtas

Smagāko zaudējumu šajā NBA sezonā piedzīvojuši rietumu zonas trešā spēcīgākā komanda Denveras Nuggets, kas ar 70:114 piekāpās Ņūdžersijas Nets basketbolistiem, informē turnīra organizatori. Uzvarētāju labā 28 punktus guva saspēles vadītājs Devins Hariss, bet 15 punkti un deviņas atlēkušās bumbas Brūka Lopesa rēķinā.

Galaxy noraidījis pirmo Milan piedāvājumu par Deivida Bekhema pirkšanu

Losandželosas Galaxy noraidījis pirmo AC Milan piedāvājumu par angļu futbolista Deivida Bekhema pirkšanu, atklājis kluba vadītājs Adriano Galjani. Pussargs Milānas klubam ir izīrēts līdz 9.martam, taču iepriekš atklājis, ka labprāt paliktu šajā komandā.

Pēdējā iespēja pret lieko svaru

Kopš pagājušā gada Latvijā valsts apmaksājamo operāciju sarakstā iekļauta arī kuņģa regulējamās saites uzlikšana pacientiem, kam konstatēta smaga aptaukošanās un tās izraisīti veselības traucējumi. Par šo metodi stāsta P.Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas ķirurgs Māris Pavārs.

Miņina četrinieks triumfē olimpiskajā Vistleras trasē © DIENA(15)

Jāņa Miņina bobsleja ekipāža ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu Oskaru Melbārdi un Intaru Dambi izcīnījusi uzvaru Pasaules kausa septītajā posmā, kas norisinās olimpiskajā Vistleras trasē Kanādā kuir pēc gada notiks Vankūveras olimpisko spēļu bobsleja sacensības, informē sacensību rīkotāji. Latvijas pirmā ekipāža par divām sekundes simtdaļām apsteidza ASV vadošo ekipāžu ar pilotu Stīvenu Holkombu, bet otrajā braucienā pārsvaru palielināja līdz sešām simtdaļām.

Opozīcijas partijas vēl tikai strādā pie rīcības plāna © DIENA(41)

Labējo opozīcijas partiju bloks, ko veido partijas "Jaunais laiks" (JL), "Pilsoniskā savienība" (PS) un "Sabiedrība citai politikai" (SCP), patlaban tikai strādā pie rīcības plāna izveides un pagaidām vēl neprognozē konkrētas programmas un kopējā piedāvājuma tapšanas laiku.

Ivanānam uzvara, Skrastiņam zaudējums NHL spēlēs

Nacionālās hokeja līgas regulārā turnīra spēlēs sestdien Raita Ivanāna pārstāvētais Losandželosas klubs Kings ar 3:1 pārspēja spēcīgo Ņūdžersijas Devils, bet Kārļa Skrastiņa pārstāvētais Floridas Panthers ar 1:3 piekāpās Vašingtonas Capitals, informē sacensību rīkotāji.Kings hokejisti izšķirošo pārsvaru Ņūdžersijā pret vietējo Devils vienību ieguva otrā perioda vidū, kad nedaudz vairāk kā četru minūšu laikā guva trīs vārtus.