Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

8. maijs, 2010

Dānijas hokejisti sensacionāli uzvar Somiju © DIENA(2)

Dānijas valstsvienības hokejisti sagādājuši pirmo sensāciju pasaules čempionātā, D grupas spēlē sestdien ar 4:1 uzvarot Somijas izlasi.Jau sestajā minūtē Dānijas hokejisti bija ieguvuši divu vārtu pārsvaru – precīzi bija Fransa Nilsena un Petera Regina metieni. Nepilnas divas minūtes vēlāk Petri Kontiola vienus vārtus atguva, bet otrā perioda sākumā Julians Jakobsens Dānijas izlasei atjaunoja divu vārtu pārsvaru.

Latvijas hokejisti pasaules čempionāta pirmajā spēlē zaudē Šveicei © DIENA(27)

Latvijas hokeja valstsvienība Vācijas pilsētā Manheimā sestdien piedzīvojusi zaudējumu pasaules čempionāta B grupas pirmās kārtas spēlē pret Šveices izlasi – 1:3 (0:1, 0:1, 1:1). Vienīgos vārtus guva Gints Meija. Nākamo maču Latvijas hokejisti aizvadīs pirmdien pret Kanādas izlasi, kas pirmajā spēlē uzvarēja Itāliju 5:1.

Federers Eštorilā zaudē Gulbja nākamajam pretiniekam © DIENA

Pasaules tenisa ranga līderis Rodžers Federers piedzīvojis zaudējumu Eštorilas ATP tenisa turnīra pusfinālā. Sestdien ilgstoša lietus dēļ uz vairākām stundām atliktajā spēlē viņu ar 6:2, 7:6 (7:5) pārspēja spānis Alberts Montanjess (34.vieta ATP rangā).Tieši Montanjess būs Ernesta Gulbja pretinieks nākamnedēļ paredzētajā Madrides Masters sērijas turnīra pirmajā kārtā.

LMT futbola virslīgas piektās kārtas spēlē piekto uzvaru izcīnijuši Skonto futbolisti, kuri Rēzeknē ar 3:1 pārspēja vietējo komandu Blāzma.Pirmos vārtus 26.minūtē ar lielisku sitienu guva Žuniors. Otros vārtus Skonto labā 62.minūtē guva Andrejs Perepļotkins. 86.minūtē Alans Siņeļņikovs panāca 3:0, bet pēc minūtes “pendeli” realizēja Vladimirs Volkovs, panākot galīgo iznākumu, informēja Skonto klubā.

Sevastova triumfē Eštorilas tenisa turnīra finālā © DIENA(22)

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova izcīnījusi pirmo uzvaru Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) turnīros. Sestdien Portugāles pilsētā Eštorilā notikušā turnīra finālā viņa ar 6:2, 7:5 pieveica Arantu Parru no Spānijas. Cīņa ilga stundu un 10 minūtes.

Rubļevskai septītā vieta Pasaules kausa ceturtajā posmā © DIENA

Latvijas pieccīņniece Jeļena Rubļevska ierindojusies septītajā vietā Budapeštā notiekošā Pasaules kausa izcīņas ceturtā posma finālsacensībās.Paukošanā Latvijas sportiste ierindojās dalītajā sestajā vietā (904 p.), peldēšanā sasniedza tikai 31.rezultātu 36 dalībnieču konkurencē (1012 p.), jāšanā bija trīspadsmitā (1140), bet kombinētajā skriešanas un šaušanas disciplīnā bija bija trešā labākā (2040 p.

Martinesa negaidīti uzvar Jankoviču Romas WTA tenisa turnīra finālā © DIENA

Par Romas WTA tenisa turnīra uzvarētāju kļuvusi Marija Hosē Martinesa no Spānijas, kura finālā ar 7:6, 7:5 pārspēja Jeļenu Jankoviču.Pirms turnīra izšķirošā mača par izteiktu favorīti tika uzskatīta serbiete, kura pasaules rangā ir ne tikai 19 vietas augstāk (7.un 26.v.), bet pa ceļam uz finālu arī bija uzvarējusi māsas Vīnesu un Serēnu Viljamsas.Taču abu setu galotnes aukstasinīgāka bija Martinesa, kura WTA turnīru finālos vēl nekad nebija spēlējusi.

Kanādas hokejisti pasaules čempionātu sāk ar uzvaru pār Itāliju © DIENA

Latvijas valstsvienības hokejistu nākamo pretinieku savstarpējā spēlē Kanādas izlase sestdien pasaules čempionāta B grupas pirmās kārtas spēlē pārliecinoši ar 5:1 uzvarēja Itāliju.Jau 3.minūtē Korijs Perijs ar precīzu metienu no vārtu priekšas atklāja rezultātu, taču turpinājumā itālieši nebūt nebija peramie zēni.

Viginss uzvarējis Giro d’Italia pirmajā posmā © DIENA

Britu riteņbraucējs Bredlijs Viginss sestdien izcīnījis uzvaru prestižā daudzdienu velobrauciena Giro d’Italia pirmajā posmā.Sky komandu pārstāvošais Vigins sasniedza labāko rezultātu 8,4 kilometru individuālajā braucienā Amsterdamā. Divas sekundes viņam zaudēja BMC Racing komandas pārstāvji amerikānis Brents Bukvolters un austrālietis Kadels Evanss.Šāgada Giro ritēs līdz 30.maijam. Braucienā paredzēts 21 posms, distancē kopējais garums ir 3433 kilometri.

Štrombergs uzvarējis UCI BMX superkrosa otrajā posmā Kopenhāgenā © DIENA

Olimpiskais čempions Māris Štrombergs izcīnījis uzvaru Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) BMX superkrosa otrajā posmā Kopenhāgenā.Jau ziņots, ka piektdien kvalifikācijā Štrombergs sasniedza labāko rezultātu, bet sestdien uzvarēja visos braucienos, sākot ar astotdaļfinālu. Otrajā vietā ierindojās Laiems Filipss no Lielbritānijas, trešajā – amerikānis Korbens Šarahs, ziņo bmxrace.

Bayern futbolisti atgūst Vācijas bundeslīgas čempionu titulu © DIENA

Pēc viena gada pārtraukuma par Vācijas bundeslīgas čempioniem kļuvuši Minhenes Bayern kluba futbolisti. Šis bavāriešiem ir jau 22.valsts čempionu tituls.Sestdien pēdējās kārtas spēlē Bayern futbolisti viesos ar 3:1 uzvarēja pastarīšus Berlīnes Hertha vienību, kas izkritusi uz otro līgu. Noslēguma tabulā minhenieši par pieciem punktiem apsteidza Gelzenkirhenes Schalke 04, kas pēdējā kārtā nospēlēja neizšķirti 0:0 ar Mainz.

Ferrari F-1 komandai piespriests 20 000 dolāru naudas sods © DIENA

Spānijas Grand Prix izcīņas tiesneši piesprieduši 20 000 dolāru naudas sodu Ferrari komandai par avārijbīstamas situācijas radīšanu sestdien notikušo kvalifikācijas sacensību laikā.Mirkli pēc tam, kad Ferrari vadība deva Fernando Alonso atļauju doties kvalifikācijas aplī, divkārtējais pasaules čempions, izbraucot no boksiem, gandrīz ietriecās Niko Rosberga mašīnā.

Lieģis un Maklakovs pateicas karavīru mātēm © DIENA(1)

Sestdien par godu mātes dienai Aizsardzības ministrijā notika aizsardzības ministra Imanta Lieģa un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandiera ģenerālmajora Jura Maklakova tikšanās ar starptautiskajā operācijā Afganistānā dienošo karavīru mātēm un tuviniekiem.

Belokoņa klubs Blackpool uzvar pirmajā pārspēlē par vietu Anglijas premjerlīgā © DIENA

Blackpool futbola klubs, kura līdzīpašnieks ir Latvijas uzņēmējs Valērijs Belokoņs, izcīnījis uzvaru Anglijas otrās līgas izslēgšanas turnīra pusfināla pirmajā spēlē. Blekpūles futbolisti sestdien savā laukumā ar 2:1 pārspēja Nottingham Forest vienību.13.minūtē vadībā izvirzījās Notingemas klubs, taču 26.minūtē Kīts Sauterns un 57.minūtē Čārlijs Adams ar precīzu 11 metru soda sitienu izvirzīja vadībā mājiniekus.Atbildes spēle paredzēta 11.maijā.Anglijas otrās līgas (Championship) noslēguma tabulā Blekpūles komanda ierindojās sestajā vietā, bet Nottingham Forest – trešajā vietā.

LU pētnieki Uzvaras dienā veiks novērojumu © DIENA(11)

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes studenti šajā nedēļas nogalē veic novērojumu par 8. un 9. maija svētkiem projekta _Latvijas Otrā pasaules kara sociālā atmiņa un identitāte _ietvaros. Līdzīgs novērojums jau veikts par 16. marta Leģionāru piemiņas dienu, bet ar pētījuma rezultātiem iepazīstinās nākamajā piektdienā. Projekta noslēgums paredzēts līdz gada beigām, kad tiks izdota grāmata latviešu un angļu valodā.

F-1 Spānijas Grand Prix no pirmās rindas sāks Red Bull piloti © DIENA

Red Bull komandas piloti Marks Vēbers un Sebastjans Fetels sestdien izcīnījuši dubultuzvaru Formula-1 čempionāta Spānijas Grand Prix posma kvalifikācijā un svētdienas sacīkstes Barselonas trasē sāks no pirmās starta rindas.Kvalifikācijas trešajā sesijā veiksmīgākajā no mēģinājumiem Vēbers apli veica minūtē un 19,995 sekundēs, savu komandas biedru apsteidzot par 0,106 sekundēm.

Valsts prezidents Valdis Zatlers un citas valsts augstākās amatpersonas sestdien nolika ziedus Brāļu kapos, tādējādi godinot Otrā pasaules kara upurus un pieminot Nacisma sagrāves gadadienu, aģentūru BNS informēja prezidenta Preses dienestā.

Šķēpmetējam Alainim trešā vieta Osakas Grand Prix sacensībās © DIENA(1)

Latvijas šķēpmetējs Kārlis Alainis ierindojies trešajā vietā Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) Grand Prix sacensībās Japānas pilsētā Osakā.Labākajā no mēģinājumiem Alainis šķēpu raidīja 79,32 metrus tālu.Pirmās divas vietas ieguva Stjuarts Farkuhars no Jaunzēlandes (82,41 m) un Iļja Korotkovs no Krievijas (81,16 m), liecina IAAF publicētā informācija.

Latvijas volejbola izlasei divi zaudējumi pret Igauniju pārbaudes spēlēs © DIENA

Latvijas volejbola valstsvienība, gatavojoties gaidāmajam Eiropas čempionātam kvalifikācijas turnīram, Pērnavā aizvadījusi divas pārbaudes spēles ar Igaunijas izlasi.Pirmajā mačā piektdien Latvijas volejbolisti piedzīvoja smagu zaudējumu 0:3 (16:25, 16:25, 20:25), bet sestdien otrajā spēlē piekāpās piecos setos 2:3 (25:20, 26:24, 20:25, 23:25, 21:25), liecina Igaunijas un Latvijas Volejbola federāciju informācija.

Skujiņam astotā vietā daudzdienu velobrauciena pirmajā posmā Maskavā © DIENA

Rietumu-Delfin komandas riteņbraucējs Toms Skujiņš izcīnījis astoto vietu daudzdienu velobrauciena Пять колец Москвы pirmajā posmā.136 km garās distances finišā Skujiņš par divām minūtēm un deviņām sekundēm atpalika no uzvarētāja, kādreizējā Rietumu banka-Rīga komandas braucēja Sergeja Firsanova, liecina Krievijas Riteņbraukšanas federācijas informācija.

23. maijā Artūru Irbi uzņems IIHF Slavas zālē © DIENA(4)

Dienā, kad pasaules hokeja čempionātā notiks izšķirošās spēles par medaļām - 23. maijā Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) Slavas zālē tiks uzņemti pieci jauni biedri, kuru vidū būs Artūrs Irbe, liecina IIHF informācija.

Latvijas hokeja valstsvienība pasaules 2010.  gada čempionāta pirmajai spēlei ar Šveici turpina gatavoties ierastajos maiņu virknējumos.  Spēles sākums pulksten 21.15 pēc Latvijas laika.Manheimas SAP arēnā uzbūvēta transporta atzarojumu krustcelēs pilsētas nomalē. Līdzās plešas dzelzceļa sliežu pārmijas vērienīgā platībā, dzirdama automašīnu dūkoņa un stāvvietās jau redzamas mašīnas ar Latvijas numuru zīmēm.

Fetels un Vēbers ātrākie pēdējos treniņbraucienos pirms kvalifikācijas © DIENA

Red Bull komandas pilots Sebastjans Fetels sestdien uzrādījis ātrāko apļa laiku Formula-1 Spānijas Grand Prix izcīņas trešajos treniņbraucienos. Labākajā no mēģinājumiem viņš finišēja pēc minūtes un 20,528 sekundēm.Arī otrajā vietā ierindojās Red Bull komandas pārstāvis – Marks Vēbers savam partnerim zaudēja 0,704 sekundes.

Redneps atzīts par Anglijas premjerlīgas sezonas labāko treneri © DIENA

Tottenham Hotspur kluba vadītājs Harijs Redneps atzīts par Anglijas premjerlīgas sezonas labāko treneri.Pie Tottenham stūres 63 gadus vecais Redneps ķērās 2008.gada oktobrī, kad komanda pirmajās astoņās spēlēs bija izcīnījusi tikai divus punktus. Divu sezonu laikā no premjerlīgas pastarīšiem Spurs futbolisti kļuvuši par vieniem no līderiem.

Lēbs iesaistās cīņā par uzvaru Jaunzēlandes rallijā © DIENA

Seškārtējais pasaules rallija čempions Sebastjans Lēbs sestdien uzvarējis visos sešos Jaunzēlandes rallija otrās dienas ātrumposmos un pēc piektdien piedzīvotās avārijas atkal iesaistījies cīņā par uzvaru.Sacīkšu otro dienu Citroen braucējs sāka vairāk nekā minūti aiz līderiem, taču pēc sestdienas brauciena no sava tautieša Sebastjena Ožjēra atpaliek vairs tikai par 5,3 sekundēm.

Vītoliņš: Šveices izlase ir pa zobam © DIENA(14)

Latvijas hokeja valstsvienības treneris Harijs Vītoliņš pirms sestdienas spēles ar Šveices komandu ir optimists, par spīti tam, ka septiņās savstarpējās spēlēs uzvarēts tikai vienreiz. Pēc trenera domām, fakts, ka pasaules čempionāts jāsāk ir tik svarīgu spēli, ir pat pozitīvi.“Ja tā būtu trešā spēle, būtu lieka nervozitāte.

Ēzelis, sekss un revolūcija(3)

Tikai pirms gada Moldovā norisinājās īsta revolūcija. Plaši nemieri un protesti pret komunistiem vainagojās ar to patriekšanu. Scenāriste un publiciste Elvita Ruka viesojās pie viena no spilgtākajiem protestētājiem un nemieru dalībniekiem inženiera Anatolija Matasaru. Valsts svētkos – Milicijas dienā – viņš sarīkoja ļoti savdabīgu protesta akciju, kas beidzās ar arestu gan vīrietim, gan kādam... ēzelim. Pērn Matasaru pataisīja par vienu no nemieru grēkāžiem un arestēja kā savdabīgu trofeju – miličiem goda lieta bija viņu iekaustīt.

Praids šokē katolisko Lietuvu(97)

Šogad Viļņā pirmo reizi tiek organizēts seksuālo minoritāšu ikgadējais pasākums Baltijas praids 2010. Katoliskā Lietuvas sabiedrība ir tuvu histērijai. Kad kaimiņos slavenais popmūziķis Ruslans Kirilkins publiski atklāja, ka Somijā apprecējies ar vīrieti, puritāņi no mazpilsētas piekāva viņa vecmāmiņu – lai cieš par mazdēla grēkiem! Politiķi un sabiedrībā pazīstami ļaudis pēkšņi pārvēršas līdz nepazīšanai un deklarē šokējošus aicinājumus, vēršoties pret seksuālajām minoritātēm. Tikmēr pēdējās, par spīti visam, nedomā padoties un gājienu rīkos.

Lauvenes izšķirošais lēciens(5)

Viena no mūsu labākajām basketbolistēm Anete Jēkabsone – Žogota šogad kļuva par pirmo latvieti - Eirolīgas čempioni, nupat viņa ieguva arī Krievijas Superlīgas sudraba medaļu. Pēc četriem gadiem Maskavā Anete steigšus sapakojusi visu iedzīvi un dodas pāri okeānam, lai cīnītos par savu vietu skaistā dzimuma basketbola olimpā – sieviešu NBA, Fīniksas SUN komandā.

Štrombergam labākais rezultāts UCI BMX superkrosa 2.posma kvalifikācijā © DIENA

Olimpiskais čempions Māris Štrombergs uzrādījis labāko rezultātu Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) BMX superkrosa otrā posma kvalifikācijā Kopenhāgenā.Sestais ātrākais kvalifikācijā bija Artūrs Matisons, liecina UCI publicētā informācija.Sestdien paredzētajām izslēgšanas sacensībām no Latvijas sportistiem kvalificējās arī Rihards Veide, Edžus Treimanis un Kristers Lejiņš.

"Latvijas Krājbanku" vaino bezdarbībā(14)

Tikai pēc tam, kad Velta par savu naudu pasūtīja ekspertīzi, ka paraksts par viņas vēlmi 2. pensiju līmeņa pārvaldīšanu nodot Latvijas Krājbankas (LK) pārvaldītajai _Ekstra plus _programmai ir viltots, banka vērsās policijā ar lūgumu uzsākt kriminālprocesu. Tomēr netika savākts pietiekami daudz pierādījumu kriminālprocesa nodošanai prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai, bet turpmāka izmeklēšana nebija iespējama nozieguma noilguma dēļ. Lieta izbeigta. Velta uzskata, ka banka nav rīkojusies pietiekami operatīvi un ir iesūdzējusi to tiesā, vēsta laikraksts Diena.

Fīniksas Suns basketbolisti trešo reizi pārspēj Sanantonio Spurs © DIENA

Nacionālās basketbola asociācijas izslēgšanas turnīra otrajā kārtā Fīniksas Suns komanda trešo reizi pēc kārtas uzvarējusi Sanantonio Spurs vienību un ir soli no iekļūšanas pusfinālā.Trešajā spēlē Spurs laukumā viesi svinēja uzvaru 110:96. Par spēles galveno varoni negaidīti kļuva rezervists Gorans Dragičs, kurš Fīniksas kluba labā guva 26 punktus, no tiem 23 – ceturtajā ceturtdaļā.

Lejnieks zaudējis Orindžpārkas tenisa turnīra ceturtdaļfinālā © DIENA

Latvijas tenisists Kārlis Lejnieks piedzīvojis zaudējumu Orindžpārkā (ASV) notiekošā Future sērijas turnīra ceturtdaļfinālā.Piektdien Lejnieks, kurš šobrīd ieņem 707.pozīciju pasaules rangā, ar 3:6, 0:6 piekāpās turnīra otrajam numuram Stefano Janni no Itālijas (478.vieta pasaules rangā), liecina Starptautiskās Tenisa federācijas informācija.

Barcelona un Olympiacos basketbolisti tiksies Eirolīgas finālā © DIENA

Spānijas kluba Barcelona un Pireju Olympiacos klubu basketbolisti svētdien tiksies ULEB Eirolīgas finālā.Interesanti, ka pagājušā gada Eirolīgas finālturnīrā abas šīs komandas piedzīvoja zaudējumus pusfinālos un tikās cīņā par trešo vietu. Toreiz ar 95:79 pārāki bija barselonieši.Piektdien kā pirmie finālā iekļuva Barcelona basketbolisti.

Flyers hokejisti pārtrauc zaudējumu sēriju pret Bostonas Bruins © DIENA

Stenlija kausa izcīņas otrajā kārtā pirmo uzvaru pēc trīs zaudējumu sērijas izcīnījuši Filadelfijas Flyers hokejisti. Pateicoties Simona Ganjē gūtajiem vārtiem papildlaika 15.minūtē, viņi ar 5:4 uzvarēja Bostonas Bruins un samazināja rezultātu sērijā līdz četrām uzvarām - 1:3.Piektā spēle paredzēta pirmdien Bostonā.

Kuldas klubam trešais zaudējums Kaldera kausa izcīņas otrajā kārtā © DIENA

Artura Kuldas pārstāvētais klubs Čikāgas Wolves Kaldera kausa izcīņas otrās kārtas sērijas piektajā spēlē izbraukumā ar 3:5 zaudēja Teksasas Stars vienībai. Rezultāts sērijā līdz četrām uzvarām kļuvis 3:2 Stars hokejistu labā. Kulda nopelnīja lietderības koeficientu –1 un divas soda minūtes, kā ar divreiz meta pa vārtiem.Sestā spēle paredzēta svētdien.

Palīdz ieraudzīt pasauli(1)

«Es jau varu pats,» Dmitrijs pasmaida. Tomēr, ejot pa Daugavpils Mūzikas vidusskolas garo gaiteni, viņa roka neviļus nolaižas uz Agneses pleca. Tā viņi bieži iet abi kopā, jautri čalodami un sasmaidīdamies. Kaut arī Dmitrijs Gavrilovs kopš dzimšanas ir neredzīgs, acu gaismas trūkums talantīgajam jaunietim nav licis ierauties sevī un noslēgties no pasaules, jo, kā atzīst viņš pats, apkārt ir daudz labu, atsaucīgu cilvēku, vispirms jau kaimiņu meitene Agnese, kas palīdz Dmitrijam īstenot sapni par muzikālo izglītību.

Kur Zaļkalna cūka(2)

Arī es, tāpat kā Laura Šupstika, esmu Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) fans. Viņas 6. maija Privātās dzīves slejā minētā zīmējošo bērnu grupiņa ir tikai viena no ļoti daudzām grupām i bērniem, i pieaugušajiem, kuras ierodas muzejā, lai piedalītos mākslas tapšanas un izzināšanas procesā. To zinu tāpēc, ka muzejam tulkoju publicitātes materiālus. Streipu ģimenē esmu vienīgais, kurš ir palicis absolūti bez jebkādām vizuālās mākslas dotībām, tāpēc zīmēšanas grupiņās neesmu piedalījies, taču par LNMM gribas minēt ko citu.