Eiropas Savienības (ES) tiesa trešdien nolēmusi, ka bankas ir atbildīgas par maksājumiem, kas veiktas ar bezkontakta norēķinu kartēm, ja klients ir ziņojis par kartes pazaudēšanu vai nozagšanu.
Gan Latvijā, gan arī citur pasaulē, apzinoties nepieciešamību mazināt Covid-19 izplatības riskus, tiek rekomendēts izmantot bezskaidras naudas norēķinus, to vidū arī bezkontakta maksājumu kartes.
Eiropas Savienības dalībvalstīs moderno tehnoloģiju ienākšana finanšu sektorā norit visai atšķirīgos tempos. Piemēram, Skandināvijas valsts Zviedrija jau ir kļuvusi starptautiski slavena ar to, ka tur sistemātiski tiek īstenota pāreja uz bezskaidras naudas norēķiniem, un gan valsts galvaspilsētā Stokholmā, gan citviet visai ierasta ir tāda situācija, ka samaksāt par pirkumu var ar maksājumu karti, bet maksāt skaidrā naudā ar zviedru kronu banknotēm un monētām vispār nav iespējams. Savukārt Dienvideiropā, piemēram, Portugālē, var gadīties piedzīvot pretēju situāciju – par pirkumu iespējams norēķināties vien skaidrā naudā ar eiro banknotēm un monētām, bet maksājumu kartes ne vienmēr un ne visur tiek pieņemtas.
"Bezkontakta maksājumi ir tikpat droši kā ar PIN kodu aizsargātie," saka Mastercard un Finanšu nozares asociācijas organizētās kampaņas Piik un gatavs pārstāvji.
Pašlaik Latvijā vairāk nekā 6000 tirdzniecības vietās pircējiem ir iespēja norēķināties ar bezkontakta norēķinu kartēm, liecina Latvijas Komercbanku asociācijas (LKA) dati.
Kopš Swedbank Latvijā uzsāka bezkontakta norēķinu karšu izsniegšanu, jau 10 000 klientu izmantojuši iespēju saņemt šo karti. Šobrīd pieprasījums pēc bezkontaktu norēķinu kartēm ir nemainīgi liels, un katru nedēļu tiek saņemti ap 3 200 jauni norēķinu karšu pieteikumi. Izdevumi par pusdienām (55%), sabiedrisko transportu (46%) un sevis palutināšanas pirkumi (43%) ir biežākās situācijas, kad cilvēki mēdz iztērēt līdz 10 eiro, rāda Swedbank veiktā aptauja.
Pienācis bezkontakta norēķinu karšu laiks. _Swedbank Latvija _valdes loceklis Ģirts Bērziņš intervijā Magdai Riekstiņai.Nesen, jūnijā, aicinājāt valdību strādāt pie tā, lai visā Latvijā tiktu ieviesta jūsu ieskatā iedzīvotājiem ērta un vienkārša norēķinu sistēma pasažieru transportā. Kā vērtējat transporta norēķinu sistēmas veidošanas gaitu patlaban?Patlaban valdība devusi tirgus dalībniekiem laiku, kurā strādāt pie iespējamajiem risinājumiem un parādīt, kā tie varētu funkcionēt.
Pēdējā mēneša laikā banka Citadele ir uzstādījusi 110 jaunus bezkontakta norēķinu terminālus, un turpmāk visi jaunie termināli, kas tiek uzstādīti, ir piemēroti bezkontakta norēķiniem, portālu Diena.lv informēja bankas pārstāve Baiba Ābelniece.Šobrīd jaunie termināli uzstādīti kafejnīcās, taksometros un viesnīcās, kas bieži apkalpo tūristus, jo tūristu rīcībā jau tagad lielākoties ir bankas maksājumu kartes ar bezkontakta norēķinu tehnoloģiju.