Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +4 °C
Viegls lietus
Svētdiena, 26. janvāris
Agneta, Agnis, Ansis

Budžeta vietas

Studenti bažījas par budžeta vietu samazināšanu un uzņemšanas prasību celšanu

Latvijas Studentu apvienība (LSA) šodien nosūtījusi izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai (JKP) vēstuli, kurā aicina viņu uz tikšanos ar studējošajiem, lai pārrunātu Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) priekšlikumus izmaiņām budžeta vietu piešķiršanas kārtībā un reflektantu uzņemšanas kritērijos, aģentūrai LETA pastāstīja apvienības sabiedrisko attiecību vadītāja Evelīna Puzo.

Pēc gada, iespējams, augstskolās krasi varētu samazināties budžeta vietu skaits

Kamēr pedagogu darba samaksas modelis tik veiksmīgi uz priekšu neiet, valdībā tikko apstiprināti pirmie noteikumi, lai sāktu ieviest jaunu augstākās izglītības finansēšanas modeli. Tas balstīsies uz trim pīlāriem - finansējums studiju nodrošināšanai, finansējums par sasniegtajiem rezultātiem un attīstības finansējums.

IZM plāno pārdalīt budžeta vietu skaitu vairākos studiju virzienos

Spriežot par budžeta vietu sadalījumu augstskolām jaunajam gadam, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) plāno pārdalīt budžeta vietu skaitu studiju virzienos, kuri šobrīd veido darbaspēka pārprodukciju.Kā norāda izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP), budžeta vietu sadale augstskolām būs viens no ministrijas tuvākā laika svarīgākajiem uzdevumiem.

Visvairāk valsts budžeta finansēto studiju vietu RTU un LU

Visvairāk budžeta vietu 2013.gadā ir Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) un Latvijas Universitātē (LU), liecina statistikas dati par 2013.gadā no valsts budžeta līdzekļiem finansējamo studiju vietu skaita sadalījumu augstskolās pilna laika studiju programmās.RTU ir 7118 budžeta vietas, LU - 5541, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) - 3124, Latvijas Lauksaimniecības universitātē 2740, Daugavpils Universitātē (DU) - 1778 un Rēzeknes Augstskolā (RA) - 1034 par valsts līdzekļiem finansētas studiju vietas.

Reģionos augstskolas atkal nespēj aizpildīt budžeta vietas

Arī šogad pēc studentu uzņemšanas vairākas augstskolas jauniešus ar bezmaksas studijām nav spējušas vilināt, un tāpat kā pērn daļa budžeta vietu palikušas tukšas. Īpaši aktuāla šī problēma ir reģionos - piemēram, Liepājas Universitātei (LiepU) nav izdevies atrast studentus 49 pāri palikušajām budžeta vietām, kuras centīsies aizpildīt papildu uzņemšanas laikā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide