Marta vidū tika veikti grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā un Veterinārmedicīnas likumā, nosakot jaunas labturības prasības mājas jeb istabas dzīvnieku turēšanā, pavairošanā un atsavināšanā.
Neskaidrības saistībā ar suņu reģistrēšanas samazinātajām izmaksām teju apturējušas līdzšinējo aktivitāti reģistrācijas procesā, jo Zemkopības ministrija (ZM) maldinot sabiedrību tā vietā, lai steidzamības kārtā virzītu attiecīgus grozījumus normatīvajos aktos, aģentūru LETA informēja Latvijas Veterinārārstu biedrībā (LVB).
Latvijas Veterinārārstu biedrība neatbalsta Zemkopības ministrijas (ZM) ierosinājumu uz pusgadu atlikt suņu obligāto apzīmēšanu ar mikroshēmu jeb mikročipēšanu un pilnībā noraida ieceri ļaut dzīvniekus čipēt personām bez veterinārmedicīniskās izglītības, aģentūru LETA informēja biedrības pārstāve Lita Konopore.
2016. gada 1. jūlijā visiem suņiem, kuri būs sasnieguši sešu mēnešu vecumu, jābūt čipētiem jeb ar implantētu mikroshēmu un reģistrētiem valstī vienotā informācijas sistēmā – Lauksaimniecības datu centra (LDC) datubāzē. Čipēšanas sistēmas ieviešanas pozitīvais aspekts ir ne tikai iespēja ātrāk atrast noklīdušu suni un sodīt neapzinīgus vai cietsirdīgus īpašniekus.
Rīgā tiek gatavoti saistošie noteikumi par obligātu suņu čipēšanu no 2016.gada, intervijā aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes priekšnieks Askolds Kļaviņš.