Lipkes memoriālā Ķīpsalā 12. oktobrī, plkst. 18.30 notiks pasākums Dzīvā bibliotēka II ar Daiņa Īvāna un Ritas Rudušas dalību. Sarunas norisināsies par drosmi ar nozīmīgiem cilvēkiem - Latvijas nesenās vēstures lieciniekiem, informēja memoriāla vadītāja Lolita Tomsone.
Ir karsta diena, tieši tāda, kāda tā bija pirms 30 gadiem 4. maijā. Mēs ļoti bijām strādājuši pie Neatkarības deklarācijas. Viss bija salikts – punkti, komati, domuzīmes. Sirdī mēs to jau bijām pieņēmuši, bet 3. maijā Dainis Īvāns mūs uzaicināja, un daļa kolēģu atsaucāmies un aizbraucām pie Mātes Latvijas uz Brāļu kapiem. Devām Mātei Latvijai zvērestu, ka neapjuksim, nenobīsimies, nesatrūksimies, būsim jestri, ņipri – tādi, kādi esam jaunībā šajās fotogrāfijās, – un pieņemsim deklarāciju, kas ir svarīga visai Latvijas tautai.
Skolēnu zināšanas par vēsturi un neseno pagātni ir vājas, uzskata kādreizējais Latvijas Tautas Frontes priekšsēdētājs, Tautas Frontes muzeja pētnieks Dainis Īvāns.
Pirms divdesmit pieciem gadiem, 1991. gada 21. augustā, t. s. augusta puča apstākļos Augstākā Padome pieņēma konstitucionālo likumu Par Latvijas Republikas valstisko statusu. Ar šo aktu tika pasludināta pilnīga valsts neatkarība un atcelts Augstākās Padomes 1990. gada 4. maija Deklarācijā noteiktais pārejas periods Latvijas valsts varas atjaunošanai de facto.
Publicējam Latvijas Tautas frontes muzeja sabiedriskās padomes un Latvijas Okupācijas izpētes biedrības valdes locekļa Daiņa Īvāna viedokli par par Latvijas valsts okupāciju, 4.maiju un Okupācijas muzeju.
9. novembrī kinoteātrī Splendid Palace pirmizrādi piedzīvoja dokumentālā filma Īvāns, kuras režisors ir Andrejs Verhoustinskis un scenārija autore Nora Ikstena.