Valdība otrdien uzklausīja Finanšu ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu, kurā izvērtēti trīs iespējamie rīcības varianti saistībā ar Daugavpils cietoksni - esošās situācijas saglabāšana, neizmantoto objektu atsavināšana vai nekustamo īpašumu pakāpeniska un kompleksa turpmākā attīstība.
Ceļu būves firma, lai iekļautos Eiropas Savienības finansētā projekta
izpildes grafikā, ietves un ielas Daugavpils cietokšņa teritorijā
bruģējusi ziemā. Tas negatīvi ietekmējis atjaunošanas darbu kvalitāti, tādēļ aptuveni pusi ietvju jeb 1000 kvadrātmetru nepieciešama bruģa pārlikšana, ziņo portāls lsm.lv.
Piektdien Daugavpils (Dinaburgas) cietoksnī, Hospitāļa ielā 3, atklājot Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes īslaicīgās aizturēšanas vietu, Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis norādīja, ka tā ir viena no modernākajām Austrumeiropā.
Kā vēsta aģentūra LETA, pēdējos četros gados Daugavpils (Dinaburgas) cietokšņa attīstībai piesaistītas investīcijas 20,5 miljonu latu apmērā, un cietoksnī ir realizēti vienpadsmit pašvaldības projekti par kopējo summu 5,5 miljoni latu. Patlaban turpinās vēl divi - ielu rekonstrukcijas un Nikolaja vārtu un ielas rekonstrukcijas projekti.
«Daudziem Daugavpils cietoksnis liekas drūms, bet man patīk te dzīvot. Te mēs cits citu pazīstam, jūtamies kā atsevišķā, noslēgtā pasaulē, it sevišķi pavasaros, kad simtgadīgie vaļņi uzzied dzeltenās pienenēs,» saka Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja galvenā speciāliste vēstures jautājumos Gaļina Verjovočnikova, piebilstot, ka visskumjākais ir noskatīties, kā lēnām, bet neatvairāmi iet bojā vēsturiskās ēkas.