Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Gazprom

Sanktpēterburgā pabeigta Eiropā augstākā celtne

Krievijas pilsētā Sanktpēterburgā nule kā pabeigta Eiropā augstākās celtnes - 462 metrus augstā Lahta debesskrāpja celtniecība. Augstceltne tapusi Krievijas gāzes monopolista Gazprom un tās meitas kompānijas Gazprom Neft vajadzībām, vēsta Krievijas mediji.

Krievijas gāze pret Ukrainas ekonomiku

Lai arī Stokholmas arbitrāžā ir noslēgusies Krievijas un Ukrainas gāzes kompāniju Gazprom un Naftogaz savstarpējo prasību izskatīšana, šajā strīdā pagaidām ir liekams tikai daudzpunkts. Gazprom no Ukrainas kompānijas vēlējās piedzīt 37 miljardus dolāru ( 29,80 miljardi eiro), bet Naftogaz no Gazprom – 17 miljardus dolāru. Abu prasību iznākums ir par 2,56 miljardiem dolāru par labu Naftogaz, tomēr Gazprom, visticamāk, gatavojas apstrīdēt strīda par gāzes tranzītu iznākumu, kur arbitrāža lēma par labu Naftogaz no Krievijas kompānijas piedzīt 4,63 miljardus dolāru.

Ziemeļu straumes Ukrainas vietā?

Iepriekšējās nedēļas laikā augstā līmenī apstiprinājās informācija, ka Eiropas Komisija (EK) vienošanās ar Krievijas korporāciju Gazprom ietvaros nepiemēros gāzes gigantam soda sankcijas 2012. gada septembrī uzsāktajā izmeklēšanā par negodīgām gāzes cenām Austrumeiropai un Baltijas valstīm. Tāpat EK apliecināja presē izskanējušās ziņas, ka Gazprom turpmāk varēs izmantot (gan ar dažām atrunām) līdz pat 90% gāzesvada Opal, kas savieno Ziemeļu straumi ar Čehiju, tranzīta jaudu līdzšinējo 50% vietā.

Stokholmas šķīrējtiesa: Lietuva neatgūs no Gazprom pārmaksātos 1,4 miljardus eiro

Stokholmas starptautiskā šķīrējtiesa, kas izskatīja gandrīz četrus gadus ilgušo Lietuvas strīdu ar Krievijas gāzes koncernu Gazprom attiecībā uz aptuveni 1,4 miljardu eiro pārmaksu par Lietuvai piegādāto gāzi, nav atzinusi Gazprom pārkāpumus, trešdien žurnālistiem paziņojis enerģētikas ministrs Roks Masjulis.

Baltijas valstis apsver iespēju veidot vienotu gāzes tirgu

Baltijas valstu enerģētikas regulatori un politiķi apsver iespēju veidot vienotu gāzes tirgu, lai atvieglotu savstarpējo tirdzniecību, un visvairāk to vēlas Lietuva un Igaunija, tikmēr Latvija noskaņota atturīgāk, norādījušas Lietuvas amatpersonas.Netiek izslēgta iespēja, ka nākotnē, izbūvējot gāzesvadu starp Igauniju un Somiju, vienotajā tirgū iekļautos arī Somija.

EP deputāti sākuši izrādīt lielāku pretestību Nord Stream 2 projektam

Strasbūrā notikušās Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesijas debatēs lielākā daļa deputātu iestājušies pret Nord Stream 2 projektu, kas paredz palielināt Krievijas gāzes transportu uz Vāciju, aģentūrai LETA pastāstīja EP deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība).

Gazprom peļņa pērn pieckāršojusies

Krievijas gāzes giganta Gazprom tīrā peļņa pērn pieaugusi līdz 787 miljardiem rubļu (10,7 miljardiem eiro), salīdzinot ar 159 miljardiem rubļu (2,2 miljardiem eiro) 2014.gadā, teikts ceturtdien publiskotajā uzņēmuma paziņojumā.Peļņas pieaugums tiek skaidrots ar eksporta apjoma kāpumu un rubļa vērtības samazināšanos.Tikmēr Gazprom tirdzniecības apjoms pagājušajā gadā palielinājies par 9% - līdz 6,07 triljoniem rubļu.Uzņēmums norāda, ka gāzes eksports uz Eiropas Savienību un Turciju pērn pieaudzis par 24%.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide