Kas jāmaina Latvijas līdzšinējos aizsardzības plānos pēc Ukrainas kara mācības, intervijā Agnesei Margēvičai
skaidro Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas pētniece Ieva Bērziņa.
Gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju jūtas piederīgi Latvijai, bet vien trešdaļa no mums jūtas līdzatbildīgi par valsti un ir gatavi pielikt papildu pūles, lai padarītu Latviju veiksmīgāku. Diemžēl vairums Latvijas iedzīvotāju ir neiesaistīti, atsvešināti un pasīvi kā savas pilsētas, tā arī pašvaldības dzīvē, secināts pētījumu aģentūru Motify un Norstat veiktajā aptaujā.
Šobrīd tiek uzbrukts Latvijas iedzīvotāju pārliecībai un gara stiprumam teicis Nacionālo Bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube, ziņo aģentūra BNS
Paši doties aizstāvēt savu valsti kara gadījumā būtu gatavi 40% lietuviešu, liecina pētījums, ko oktobrī pēc Baltijas moderno tehnoloģiju institūta pasūtījuma veicis sabiedriskās domas izpētes centrs Vilmorus.
Sevi par Latvijas patriotiem uzskata 64% Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju, kuri pēc tautības nav latvieši, noskaidrojies Valsts kancelejas pasūtītajā pētījumā, ko īstenoja SKDS.Uz jautājumu, vai jūtas kā Latvijas patriots, 22,4% atbildējuši, ka noteikti, bet 41,4% atzinuši, ka drīzāk jūtas kā patrioti. Tikmēr pretējs viedoklis ir kopumā 22% nelatviešu. No tiem 8,6% teikuši, ka noteikti nav Latvijas patrioti, bet 13,7% atbildējuši, ka drīzāk nav patrioti.
Uzbrūciet radošajai inteliģencei par to, ka tā neko nedara, bet vēl vairāk uzbrūciet, ja tā kaut ko dara, - šis ir viens no radošās inteliģentes, rakstnieces Māras Zālītes sarkastiskajiem "padomiem, kā iznīcināt savu valsti", nolasītiem diskusijās par Satversmes preambulu. Māra ir atkal kaut ko izdarījusi.
"Man pilnīgi noteikti Latvijas valsts ir vērtība un es esmu savas valsts patriots. Vienīgā nelaime, ka dažādu savtīgu privātu interešu dēļ mūsu valsts pārvalde ir prostituēta" portālam Diena.lv atzina sociālantropologs Klāvs Sedlenieks.
Fakts. Latvijas likumos noteikts, ka par valsts karoga neizkāršanu attiecīgās svētku dienās paredzēts administratīvais sods – brīdinājums. Atkārtotā karoga neizkāršanas gadījumā var tikt piemērots naudassods līdz trīsdesmit latiem.