Būt par vecākiem digitālajā laikmetā nav vienkāršs uzdevums – virtuālā pasaule vecāku nepieskatītiem bērniem ir ne mazāk bīstama kā reālā pasaule. Vecumam neatbilstoša informācija, vardarbība, krāpnieki, personas ar seksuālu interesi par bērniem, vienaudžu īstenots mobings – tie ir tikai daži riski, no kuriem mums ir jāsargā savi bērni.
Austrālija pieņems jaunus likumus, kas aizliegs bērniem līdz 16 gadu vecumam izmantot sociālos medijus, ceturtdien paziņoja premjerministrs Entonijs Albanīzs.
Turcijā piektdien bloķēta piekļuve sociālajam tīklam Instagram, un tas noticis pēc tam, kad prezidenta administrācijas amatpersona apsūdzēja platformu cenzūrā, kavējot publicēt līdzjūtības apliecinājumus saistībā ar palestīniešu teroristiskā grupējuma Hamās politiskā līdera Ismaila Hanijas nogalināšanu.
Nemainīgi plaši izplatīta ir krāpniecība, kas saistīta ar romantisku attiecību veidošanu internetā. Turklāt nav aktīvi jāmeklē jaunas attiecības iepazīšanās portālos vai izmantojot iepazīšanās lietotnes, jo pastāv liela iespēja ar iepazīties kāriem krāpniekiem sastapties Facebook vai Instagram. Lai iekarotu upura sirdi, tiek izmantoti pievilcīgi fotoattēli, pārliecinoši profili un emocijām bagāti stāsti, kuru mērķis ir manipulēt ar upura emocijām un uzticēšanos.
ASV uzņēmums Meta ceturtdien paziņoja, ka ir dzēsis Irānas augstākā vadītāja ajatollas Ali Hameneji kontus sociālajos tīklos Facebook un Instagram par satura politikas pārkāpšanu.
ASV sociālo tīklu milzis Meta pirmdien paziņoja, ka Facebook un Instagram lietotājiem Eiropā no nākamā mēneša būs iespēja iegādāties abonementu, lai šos sociālos tīklus izmantotu bez reklāmām.
Izpratne par biedējošu un bērnu vecumam neatbilstošu saturu gadu gaitā ir mainījusies – daudzas ainas, kas mums bērnībā kādreiz šķita neiedomājamas, šobrīd ir jau ierastas. Diemžēl daudzi mūsdienu bērni ir pieraduši pie vardarbības un cita vecumam neatbilstoša satura internetā. Tomēr vecākiem jāsaprot, ka vecumam neatbilstoša satura skatīšanās internetā bērniem var radīt psihotraumas, piemēram, foto un video no karadarbības zonām. Šobrīd sociālie tīkli, jo īpaši TikTok, ir pārpildīti ar nepatīkamiem skatiem no kara Izraēlā. Tāpēc vecāku pienākums ir parūpēties, lai bērniem nenāktos saskarties ar biedējošu un vecumam neatbilstošu saturu.