Valdība otrdien atbalstīja izmaiņas Ministru kabineta noteikumos, samazinot to gadījumu skaitu, kādos ārstniecības persona drīkst izrakstīt recepti papīra formātā, kā arī nodrošinot operatīvāku recepšu izrakstīšanu, dodot tiesības ārsta palīgam, māsām un vecmātēm izrakstīt zāļu recepti, lai atslogotu ārstus.
Pagājušajā gadā biežākie invaliditātes cēloņi pilngadīgiem iedzīvotājiem, kuri pirmoreiz atzīti par personām ar invaliditāti, bija ļaundabīgi audzēji, asinsrites sistēmas slimības, kā arī skeleta, muskuļu un saistaudu slimības, šodien diskusijā "Svarīgākais par invaliditāti Latvijā" informēja Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) vadītāja Daina Grabe.
Latvijā identificēts jauns, veselībai bīstams sintētiskais opioīds, tāpēc no 7.decembra stāsies spēkā Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) noteiktais pagaidu aizliegums spirohlorfīnam un to saturošiem izstrādājumiem, informēja SPKC.
Plāns ieviest vienotu valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu apjomu visām personām, kuras deklarējušas savu dzīvesvietu vai strādā Latvijā, atsakoties no divu veselības aprūpes pakalpojumu "grozu" principa īstenošanas, ir pareizs un godīgs risinājums, Veselības ministrijas (VM) sagatavoto Veselības aprūpes finansēšanas un administrēšanas likumprojektu vērtē Latvijas Ārstu Biedrībā (LĀB).
Aizvadītajā nedēļā gripas izplatība Latvijā nedaudz pieaugusi, saglabājoties zema, tomēr ar apstiprinātu Covid-19 diagnozi apmēram divu mēnešu jeb deviņu nedēļu laikā miruši 52 cilvēki, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
Tikai nepilna trešdaļa Latvijas iedzīvotāju šajā sezonā ir nolēmuši vakcinēties – galvenokārt pret gripu, liecina “Mēness aptiekas” un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktā aptaujā. Visaktīvāk gatavi vakcinēties Zemgales iedzīvotāji – 32 %.