Višegradas grupa neatbalsta Lietuvas prezidentes Daļas Grībauskaites kandidatūru Eiropadomes prezidenta amatam, vēstīja Polijas laikraksts Rzeczpospolita.
Pasaulē lielākā un spēcīgākā militārā alianse – Ziemeļatlantijas līguma organizācija (NATO) – 1999. gada 12. martā piedzīvoja vēsturisku brīdi. Organizācijā, ko pēc Otrā pasaules kara Ziemeļamerikas un Rietumeiropas valstis dibināja kā pretsparu Padomju Savienībai un tās satelītvalstīm Eiropas austrumos, uzņēma Poliju, Čehiju un Ungāriju. Vēl tikai desmit gadu agrāk nekas tāds nebija iedomājams, jo šīs valstis atradās aiz "dzelzs priekškara". Tā bija pirmā NATO paplašināšanās pēc aukstā kara un ievadīja vēl vairāku postkomunistisko valstu iekļaušanu.
Tā dēvētās Višegrādas grupas valstis - Polija, Čehija, Slovākija un Ungārija - pirmdien paziņojušas par ieceri izveidot migrācijas krīzes vadības centru, kas koordinētu palīdzību valstīm ārpus Eiropas Savienības (ES), piemēram, Libānai un Jordānijai.
Latvijas drošību no 2017.gada aprīļa stiprinās arī Slovākijas bruņoto spēku rotas lieluma mehanizēta vienība, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.
Pēdējā laika notikumi Eiropas Savienībā, kas jau tāpat nekad nav izcēlusies ar pilnīgu vienprātību starp visām dalībvalstīm, Apvienotajā Karalistē notikušais balsojums par izstāšanos no ES, atšķirīgā pieeja tādām problēmām kā migrācija un finanšu krīzes risinājumi, ļāvuši analītiķiem konstatēt, ka iezīmējusies izteikti redzama dalībvalstu pulcēšanās atsevišķās grupās.
Panākta politiskā vienošanās, ka no 2017.gada katra Višegradas grupas valsts pa trim mēnešiem uz Baltijas valstīm nosūtīs karavīru kontingentu, ungāru ziņu aģentūrai MTI telefonsarunā paziņoja Ungārijas ārlietu un ārējās tirdzniecības ministrs Pēters Sijārto, kurš pagājušajā nedēļā apmeklēja Baltijas valstu, Ziemeļvalstu un Višegradas grupas valstu ārlietu ministru sanāksmi, kas notika Jūrmalā.
Polijas premjerministre Beāta Šidlo un pārējo Višegrādas grupas valstu līderi ir aicinājuši izveidot žogu uz Maķedonijas un Bulgārijas robežām ar Grieķiju, lai tādā veidā mazinātu nelegālo imigrantu plūsmu, ziņo Polijas Radio.