Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +9 °C
Apmācies
Otrdiena, 5. novembris
Lote, Šarlote

Zobi

Samazinās dzīvsudrabu saturošu plombu izmantošanu zobārstniecībā

Lai turpmākajos gados samazinātu amalgamas jeb tā dēvētās dzīvsudraba plombas izmantošanu zobārstniecībā, otrdien. 2.jūlijā, valdība apstiprināja Veselības ministrijas (VM) sagatavoto plānu 2019.-2020.gadam. Mērķis ir aizsargāt vidi no piesārņojuma ar dzīvsudrabu, informē VM pārstāve Anna Strapcāne.

Sāp, kad tīri zobus? Iespējams tā ir smaganu recesija

Mūsdienās ar sūdzībām par paaugstinātu zobu jutību jeb tā saucamo hiperestēziju ir saskāries teju ikviens no mums. Nepatīkamas sajūtas var izraisīt karsti vai auksti, saldi vai skābi ēdieni un dzērieni, tāpat diskomforts var rasties arī zobu tīrīšanas laikā, pieskaroties zobiem ar zobu birstīti vai zobu diegu. Kā norāda zobārste Māra Štegmane, zobu jutības iemesli var būt visdažādākie, tomēr visbiežāk vaininieks ir bojāta zobu emalja vai smaganu recesija.

Cik balti ir tavi zobi?

Balti, baltāki, visbaltākie? Ja arī tu iegādājoties ikdienas zobupastu, vienmēr pievērs uzmanību, vai tās sastāvā ir zobu baltinošās vielas, jo vēlies skaistu un žilbinošu smaidu, izlasi prakstisko ieteikumu. Sieviešu Klubs zina atbildi, kas ikdienā jādara, lai ar savu smaidu būtu apmierināta vienmēr!

Pēc āboliem zobiem prasās piens vai siers

"Šobrīd ir ābolu sezona un daudzi cilvēki šai laikā sūdzas par jūtīgiem zobiem. Lai aizsargātu zobu emalju, kuru ietekmē ābolos esošais skābju daudzums, pēc ābolu ēšanas iesaku uzdzert nedaudz piena vai uzkost gabaliņu siera," pieredzē dalās Dr. Alēna Butkēviča, kura šogad tika atzīta par desmitgades labāko Latvijas zobārsti.

Stomatoloģiskais tūrisms Latvijā – skats no otras puses

Lai informācija par medicīnisko tūrismu mūsu valstī nebūtu vienpusīga, iesaku to aplūkot arī no otras – Latvijā dzīvojoša pacienta – puses. Pieredze mēdz būt nenovērtējama arī tad, ja kādam citam tā palīdz pieņemt lēmumu.

Cilvēki pie zobārsta dodas tikai akūtu zobu sāpju gadījumos

Arvien biežāk cilvēki pie zobārsta dodas tikai tad, kad sāp zobi, nevis savlaicīgi - profilakses pārbaužu veikšanai. Saskaņā ar Vanaga zobārstniecības klīnikas datiem, šī gada laikā par 45% pieaudzis to pacientu skaits, kas pie zobārsta devušies akūtu zobu sāpju rezultātā. Savukārt par 25% samazinājušās profilakses pārbaudes. Savlaicīga zobu profilakses vizītes neveikšana vēlāk var sadārdzināt zobu ārstēšanu vismaz divas reizes.

Baltvīns ietekmē zobu veselību

Bieža baltvīna baudīšana var ietekmēt zobu veselību, raksta BBC. Uz zobiem nelabvēlīgi iedarbojas vīna Ph līmenis, kas baltvīnā ir ļoti zems, skaidro eksperti. Tā kā vīna vide ir skāba, tā deldē zoba emalju. Vācu eksperti baltvīnu iesaka baudīt kopā ar sieru. Siers ir bagāts ar kalciju, kas neitralizē skābes darbību. Vēl lielāku ļaunumu zobu veselībai nodara tūlītēja zobu tīrīšana ar zobu pastu uzreiz pēc vīna dzeršanas. Zobi tad vēl ir jutīgi, tāpēc tos tīrīt eksperti iesaka pēc 30 minūšu pauzes.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide