Sestdien, 9. novembrī, plkst. 12.15 vienlaikus Latvijā un visā pasaulē piekto gadu pēc kārtas norisināsies pasaules diktāts latviešu valodā, informēja notikuma pārstāvji.
Laikā no 16. līdz 20. oktobrim Latvija ar nacionālo stendu piedalās lielākajā izdevējdarbības izstādē pasaulē – Frankfurtes grāmatu tirgū (Frankfurter Buchmesse 2019). Šogad uz Frankfurti dodas arī kultūras ministrs Nauris Puntulis, lai tiktos ar tirgus vadību un runātu par Latvijas iespējām nākotnē kļūt par Frankfurtes grāmatu tirgus viesu valsti, ziņoja platformas _Latvian Literature pārstāvji.
LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta apgādā iznākusi literatūrzinātnieces Zandas Gūtmanes monogrāfija Totalitārisma traumu izpausmes Baltijas prozā, kas veltīta Baltijas valstu prozas un totalitārisma vēstures krustpunktiem, kā arī šo režīmu atstātās pieredzes un traumu literārajām reprezentācijām. Pētījumā fokusēta uzmanība uz līdz šim latviskajā kultūrvidē neizvērstu tematu – holokausta un deportāciju atstāto traumu literāro reprezentāciju paralēlu aplūkojumu.
"Viņa patiesi bija gara aristokrāte, un tā vislabākais liecinieks ir viņas māksla," tā par savu māti, mākslinieci Aleksandru Beļcovu rakstījusi Tatjana Suta. Grāmatas autore ir mākslas zinātniece, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja vadītāja Natālija Jevsejeva. Dizainu veidojusi Inga Ģibiete, informēja izdevniecības Neputns pārstāvji.
Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā 9. oktobrī plkst. 18 notiks tikšanās ar rakstnieku Rvīnu Vardi. Sarunu par viņa nule iznākušo debijas grāmatu Kas te notiek un citām nesaprotamām, bet skaistām lietām un parādībām vadīs muzeja krājuma glabātāja Ilze Andresone, ziņoja muzeja pārstāvji.
Otrdien, 8. oktobrī, plkst. 17.30 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā (Rīgā, Elizabetes ielā 57a, dz. 26; ieeja caur pagalmu, 5. stāvs) ar lekciju Aleksandra Čadaraiņa dzīve, literārā darbība un politiskās aktivitātes Krievijā (1917–1922) viesosies A. Čaka memoriālā dzīvokļa-muzeja vadītāja Mg. art. Antra Medne, ziņoja LNMM preses centra vadītāja Natālija Sujunšalijeva.
Ungāru rakstnieku Lāslo Ģurko (Gyurkó Laszló, 1930–2007) latviešu lasītāji jau pazīst kā 1977. gadā Drāmas (tagad – Latvijas Nacionālajā) teātrī iestudētās lugas Elektra, mana mīla (režisors Mihails Kublinskis) autoru, ziņo apgāda Mansards sabiedrisko attiecību pārstāvis Arvis Ostrovskis.
No 9. līdz 15. septembrim Rīgā norisināsies jau ceturtā atdzejas darbnīca, kurā šogad piedalās septiņi dzejnieki no Latvijas, Sīrijas, Horvātijas, Lielbritānijas, Beļģijas un Polijas, informēja darbnīcas organizatori literatūras eksporta platforma Latvian Literature.
Neilgi pirms savas 95. dzimšanas dienas pagājušo ceturtdien, 29. augustā, mūžības ceļos devusies latviešu bērnu grāmatu autore, Pastariņa prēmijas laureāte, māksliniece un skolotāja Mirdza Grigule-Kļava (17.09.1924.–29.08.2019.)."
Laikā no 3. līdz 6. septembrim platforma Latvian Literature organizē vizīti ārvalstu izdevējiem un literatūras žurnālistiem, kuri Latvijā iepazīties ar mūsu grāmatniecību un literatūru ieradīsies no Somijas, Polijas, Igaunijas, Vācijas, Francijas, Austrijas un Lielbritānijas, informēja Latvian Literature pārstāvji.
Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis ˗ muzejs sadarbībā ar Aleksandra Čaka biedrību aicina pieteikt pretendentus Aleksandra Čaka balvai divās nominācijās par devumu aizvadītajos divos gados, informēja mediju un komunikācijas projektu vadītāja Vineta Žilinska.