1. Zinātnes un tehnoloģijas muzejs Nordborgas pilsētā Dānijas dienvidos pie robežas ar Vāciju. Viena no izstāžu zālēm Cumulus atgādina mākoni vai varbūt sabangotu jūru — ēkas jumts plastiski izlokās šķietami neiespējamās formās.
2. Pasaulē augstākā celtne Burj Dubai vēl nemaz nav pabeigta, bet jau tagad nopelnījusi vietu apbrīnas vērtu objektu sarakstā. Dubaijas debesskrāpja oficiālā atklāšana būs tikai nākamā gada septembrī. Torņa īpašnieki līdz šim alojušies, klusējot par celtnes plānoto augstumu. Pašlaik tiek apgalvots, ka 162 stāvu augstā debesskrāpja jumts būs 643 metru augstumā, bet antenas smaile stiepsies līdz 818 metriem.
3. Jaunais Vemblija stadions Londonā. Iespaidīga ir gan tā ietilpība — 90 000 skatītāju sēdvietu — gan 317 metru garā metāla arka, kas satur atveramo jumtu. Vemblija stadiona slavas stunda būs vasaras olimpiskās spēles 2012.gadā.
4. Jaunais Ņujorkas Modernās mākslas muzejs Manhetenas dienvidaustrumu daļā. Divu japāņu arhitektu "spēlēšanās" ar septiņiem baltiem klucīšiem beigusies ar ļoti oriģinālu celtni, kas uzreiz pēc atklāšanas pērn decembrī kļuvusi par populāru tūrisma objektu.
5. Smitsona institūta pagalmu starp vecajām ēkām, kur Vašingtonā mājo Nacionālā portretu galerija un Amerikāņu mākslas muzejs, tagad sedz ļoti moderns metāla un stikla jumts. Kas to būtu domājis, ka tērauda sijas var būt tik gaisīgas?
6. Ciņhuaņdao pilsētā, kas atrodas nepilnus 300 km uz ziemeļaustrumiem no Ķīnas galvaspilsētas, paralēli upei pa parku lokās aptuveni piecus kilometrus garš soliņš. Tas gatavots no tērauda un nokrāsots sarkanā krāsā, un tiek dēvēts par Sarkano lenti.
7. Nav noslēpums, ka daudzi Toronto iedzīvotāji ir šokēti par jauno piebūvi, kas nesen papildinājusi Karalisko Ontario muzeju. Pie gadsimtu vecās akmens ēkas tagad pieķēries milzīgs kristāls. Savdabīgās piebūves autors ir amerikāņu arhitekts Daniels Lībeskinds. Patīk vai nepatīk — tas ir gaumes jautājums. Viens gan skaidrs — to ir vērts redzēt klātienē!